Ryby w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Ryby

Post autor: morzeszek »

tak ja nie daje
ale co z tego jak ona sobie i tak sama weźmie
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ryby

Post autor: limba »

Śledź z zalewy odpada...ale ja daję czasem wędzona rybke :)
A kraść tez nie pozwalam...bo ja dużo sole...już kiedys czolgalam się za nimi żeby im kopytko odebrac :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Ryby

Post autor: knautia »

:P walka pewnie zażarta była :D nie żebym sie mądrzyć chciała, ale wędzona też nienajlepsza chyba - sól to raz, a dwa że wędzona jest pewnie preparatem wędzalniczym :? chociaż przyznam, że swojej też czasem, ale to bardzo czasem daję kawalątek, bo strasznie prosi- to pewnie ten intensywny zapach...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ryby

Post autor: Fam »

propo szynki to odradzam, wiecie ile w niej jest chemi, no chyba ze domawa... wogule szynka ze sklepu jest rozowiutka bo sie ja barwi, domowa jest szarawa. a co do rybli, to sledzik owszem, ale surowy albo podsmazonuy bez przypraw, moze byc wedzona rybla, mozna tez nalapac ciernikow i dawac cale (nawet zywe), byle nie lapac w sciekach...
za tęczowym mostem: Karolcia
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

?OSO? W?DZONY-CZY JEST ZDROWY DLA SZCZURKÓW?

Post autor: Korlis »

Hmm,jest taka sprawa,moje blixniaki uwielbiaja wedzonego łososia, poprostu jedza az im sie uszy trzęsa :P Nawet sie potrafia pokłocić o wiekszy kawałek :wink: Ale nie w tym żecz,mam pytanie,bo moje wczesniejesze szczury nie lubiały łososia,czy łosoś jest zdrowy dla szczurków?UJesli tak to w jakich ilościach mozna im podawać?Bo boję sie aby nie przytyły i woogóle bo jest przecież łosś bardzo tłusty.Prosze o wasze rady :!: :!: :!: :!: :!:
Dzięki=>
:P
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Ryby

Post autor: jokada »

według mnie zdrowy nie jest
na pewno zawiera sól
moze tez i inne przyprawy

ja swoim ogonom - z ryb dawałam obgotowanego mintaja
jest bez osci, chude, czyste ' mięso'
- filet wrzucony na jakies 10 min do gotujacej sie wody
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Ryby

Post autor: Angua »

Wędzone ryby sa słone (innych przypraw chyba nie ma), ale czasem daję malutki kawałeczek. Uważam, ze to zdecydowanie zdrowsze niż żółty ser; sa wprawdzie tłuste, ale rybi tłuszcz ma wiele zalet dla zdrowia. Gotowane ryby jak najbardziej :) zwłaszcza morskie, są lepsze od słodkowodnych, gdyż nie sa karmione takimi paskudztwami, jak ryby w stawach hodowlanych, chociaż sa już i hodowle morskie... :? ale chyba nie na Bałtyku. W każdym razie ja jestem wielką fanką ryb, dla siebie i dla szczurów ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ryby

Post autor: Zirrael »

Korlis, łosoś sam z siebie nie jest tłustą rybą, jeśli lubią spróbuj im podać łososia w innej postaci niż wędzony, np gotowanego.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ryby

Post autor: limba »

ja czasem (bardzo bardzo rzadko ) daję tuńczyka z puszki jako smakołyk..z puszki niezbyt zdrowe dlatego dostają sporadycznie..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Ryby

Post autor: Korlis »

Hmm,własnie one nie lubią ani łososia smazonego ani gotowanego-jedynie wędzonego :lol:
Ale lubia tez pande i makrelle.
a można dawać szczurom kawior?Bo dałam troche czerwonego i czarnego to zjadły tak samo ze smakiem jak łososia :wink:
:P
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Ryby

Post autor: Kaka »

ja bym nie dawała kawioru, bo jest słony a szczury nie mogą jeść potraw przyprawionych solą ani innymi przyprawami
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Ryby

Post autor: Korlis »

Oki,dzieki!Bo własnie tak se pomyślałam ale pewna w zupełności niebyłam. :P Bo niewszystko co one lubia jest zdrowe :roll:
Acha i jeszzce jedno pytanko,co do takich paluszków rybnych które sie nazywaja Surimi
:P
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Ryby

Post autor: Angua »

Jezeli to sa te różowe paluszki z dodatkiem mięsa kraba, to sama bym tego nie jadła, nie mówiąc o dawaniu szczurom... na pewno sa w tym dodatki smakowe, przyprawy i nie wiadomo co jeszcze. Zwykły filet gotowany bez soli - to owszem.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Suszone stynki

Post autor: bibcok »

Cześc:) chciałem sie zapytac czy szczurkom mozna dawac suszone stynki czyli takie rybki małe;p moje wcinają jak najęte ale daje im z umiarem.Czy mozna im dawac takie ryby"?
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suszone stynki

Post autor: xiao-he »

Hej :)
Szczerze mówiąc ja swoim ogonkom nie dawałam. Suszone stynki to pokarm dla żółwi a nie dla szczurków! Pamiętaj, że nie wszystko co smakuje ciurom jest dla nich dobre i zdrowe (np. taka szafa ;D szczurkom smakuje ale nie jest dla nich zdrowa :D )
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”