Ryby akwariowe-moje hobby

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: renata1009 »

podejrzewam ze wariaton to jakas moze odmiana jakiejs rybki tak np na mieczyka danej odmiany sie mowi berlinek itd.a wlasnie to ciekawe co to za rybka ...ja o nazwie wegorz cierniowy dowiedzialam sie calkiem niedawno znalam tylo nazwe lacinska tej rybki wiec moze byc to nazwa potoczna lub jakas umowna.a wlasnie co myslicie o rozmnazaniu rybek i jakie najczesciej wam sie rozmnazaja i czym zywicie narybek?moze znacie jakies urozmaicenie pokarmowe dla glonojadow?co prawdaz juz 3 raz mi sie rozmnozyly ale za pozno zauwazylam,potem zdazyly mi zjesc je mieczyki a teraz juz trzeci miot jest w malym akwa i zywie wszystkim w gruncie rzeczy...moze ktos mi pomoze?zalezy mi na tym by szybko urosly bo zanosi sie na nastepne;)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

młodym otoskom podobno podaje sie szpinak.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: fenek11 »

Mialem ryby 5lat znudzily mi sie akwarium 80l , chodowalem pyszczaki.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: renata1009 »

dzieki kupie im i zobaczymy jak bedzie smakowal,tylko najpierw sparzyc wrzatkiem jak salate np(bo podaje ja pyszczakom) czy tak...chyba sparzyć...bo moze byc za twardy dla nich..ja tam hoduje rybki od podstawowki juz ,chociaz na poczatku sie nie znalam ,mialam problemy z doborem gatunkow itd. z biegiem czasu rybki sa coraz ciekawsze ,zawsze przeciez mozna zakupic inne gatunki by urozmaicic hodowle.no chyba ze czesto ludzie sie zrazaja jak komus padnie cala populacja bo u mnie z 10 lat temu nie bylo zawsze kolorowo.
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

[quote="landrynka"]
A o wariatonie chcę sie po prostu czegoś dowiedzieć. Do tej pory nie spotkałam sie z tą rybą(moze to jakaś potoczna nazwa?), google też nic nie mówią.
[/quote]
Możliwe. W tym zoologiku wogóle te nazwy przekręcają :/ Wielkość ryby średnia. Kolor żółty .ogon (u samców jaśniejszy ) pomarańczowy lub czerwony.... tródno mi go opisać
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

A może to gupik wiedeński?Jest podobnie ubarwiony.
Rozumiem że idziesz do zoologika i kupujesz ryby, które ci się spodobają?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: renata1009 »

maisy napisz moze co to za grupa ryb karpiowate a moze pielegnice jakies jak sie nie orientujesz co za grupa to chociaz jaka rybe ci przypomina i czy agresywana jest czy nie?a moze to jakis gatunek szczupienczyka?mialam cos takiego wlasnie w takich kolorkach.he a dzis patrze moje wegorze to para...ale rozmnazanie ciezkie tego gatunku chociaz maja sie ku sobie i samica ma pokladelko juz;)zarz zaraz mi sie zdaje ze to rybka zyworodna moze platka ?ale zagadka;)a nizej moje rybki rok temu.niektore bardzo slabe bo mam jedno dosc ciemne akwarium
Ostatnio zmieniony czw cze 07, 2007 4:09 pm przez renata1009, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

rybe to mi trochę molinezję przypomina ,tyle że pyszczek trochę mniejszy i oczywiście kolor inny. Ryba spokojna i nie agresywna
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: renata1009 »

molinezje tez sa zolte nawet czerwone sa,a wiec ryba zyworodna.teraz sa juz takie krzyzowki ze nie sposob nadazyc;)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: sophiya »

Ja tu się może trochę "wetnę" w rozmowę, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "to każdego indywidualna sprawa jakie ma ryby i jak je trzyma, podobnie ze szczurami" i potrzebuje to wyrazić:P

Może nie nazwę tego znieczulicą, bo to za mocne słowo, ale tolerancją bierną. Tylko proszę nie brać tego do siebie, bo ja krytykuje stwierdzenie, a nie poszczególne osoby.
Nie jest mi wszystko jedno czy ktoś trzyma pojedynczego szczurka, i nie jest mi wszystko jedno w jakich warunkach żyją rybki.

Karola Kiryski to rybki stadne.
Masz przerybiony zbiornik, dziewczyno pooddawaj część z nich. Na bojownik.pl nie radzili Ci czasem tego samego, póki jeszcze byłaś użytkowniczką?
Pod słowami landrynki podpisuję się rękami i nogami.

Ja mam bojownika wspaniałego od 2 tygodni, mimo, że nigdy nie planowałam trzymać w domu rybki. Mieszka w 25l póki co sam, ale wkrótce dołączą krewetki red cherry ^^.
Sparky jest [o dziwo, i pomimo bycia rybką] szalenie kontaktowy. I tu przeżyłam największy szok, że rybek podpływa do przedniej ścianki akwa i radośnie pływa przy tafli wody na mój widok. [:O]
Obrazek
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Karen »

maisy, mi to na platke wygląda z opisu, jak nic. Sama miałam jakiś czas platki. Teraz akwa stoi prawie puste, ale niedługo przenosić będę gupiki z drugiego zbiornika bo się rozmnożyły i kolejne w drodze
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Odp: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Joanka »

landrynka pisze:Rozumiem że idziesz do zoologika i kupujesz ryby, które ci się spodobają?
Ja też tak robię, przyznaję się bez bicia. Oczywiście bez przesady, nie kupuję ryb, które się nie nadają do mojego akwarium, choćby mi się nie wiem jak podobały.
Właśnie o tym chciałam napisać, bo dziś kupowałam ryby, wybierajac te, które mi się podobają. I chcę pochwalić sklep zoologiczny w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu, w którym przysięgałam, że nie kupię nigdy nic żywego. Po pierwsze nie widziałam ani jednej martwej czychorej ryby, a po drugie trafiłam na kompetentnego sprzedawcę. Takiego, który mi odradzał ryby, którym mogłoby być u mnie źle. Fenomen, nie uważacie?
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Oksymoron »

Też mam akwaria (25 i 54 l). W małym mam narybek, którego przybywa z dnia na dzień. Dzisiaj znów mi sie małe mieczyki urodziły. W większym akwarium pływają: gupiki, molinezje, mieczyki, żałobniczki, kiryski, glonojad.
<:3 )~
Asmodeusz
Mefistofeles [*]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

Oksymoron: Molinezje mają do 12cm, sa za duże na takie akwarium, mieczyki potrzebuja 2x wiekszego. Głupotą jest trzymanie tylu żyworodnych w jednym akwa.

glonojad to nazwa ogólna. Można tak mówić zarówno o maleńkim otosku(otocinkulus) , jak i o wielkim plecostomusie (hypostomus species)
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

Odp: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

landrynka ,powiedz mi ,dlaczego krytykujesz każdego tutaj ,kto się tu wypowie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”