Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Nina »

Obecnie w klatce mamy troty chipsi citrus. Zero zapachu od soboty przy siedmiu ogonach, im chyba też sie podoba :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Paweł69 »

ja używam Cat`s Best i bardzo go sobie chwalę ;D
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: sophiya »

kr_zy_hu, konopie indyjskie - to niemożliwe. jesteś pewien, że nie chodzi o konopie włókiennicze?
te drugie są legalne, te pierwsze - nie w Polsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: s_s_s »

kr_zy_hu pisze:alejest to zrobione z konopi indyjskich taka fajna sciułka/ort :P to jest najlepsze ze swojego czasu była za 30 zł5 kg worek
Jezu! Dawaj namiary gdzie to kupujesz! Ja też chcę, ja też!

Ps. LOL [coś Ci musiało się pomylić] :P
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: sophiya »

s_s_s pisze: Jezu! Dawaj namiary gdzie to kupujesz! Ja też chcę, ja też!
s_s_s, w pierwszej chwili pomyślałam o tym samym. niezły biznes można by rozkręcić :D
Obrazek
ja_agata
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 9:19 pm

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: ja_agata »

Widzę po ankiecie, że kilka osób używa żwirków silikonowych. Czy ktoś może mi powiedzieć co to takiego? naprawdę jest antybakteryjne? i wydajne itp itd, tak, jak obiecują producenci?
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Ausaya »

Ja mialam dosc rozsypujacych sie trocin i od kilku dni mam zwirek drewniany. Jestem strasznie zadowolona, wcale sie nie rozsypuje, nie smierdzi, jak daje jakiej "lepkie" jedzonko to nie wcinaja trocin, no po prostu bosko! :)
Moj najwiekszy problem sie rozwiazal bo mam takie futrzaste kapciochy wielkie i sie te trociny roznosily strasznie po domu (mam tez futrzaste dywaniki :P i zostawalo duzo na nich, trzeba bylo trzepac co drugi dzien :/ a ze czarne to wszystko bylo widac).
Troszke tylko halasuja jak ogonki po nich biegaja, ale to juz przezyje :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Paweł69 »

czy ktoś używa/ł  HILTON ECONOMY  żwirek bentonitowy dla kota,
wyprodukowany z naturalnej, jasnej glinki, bez dodatków chemicznych?
czy to nie zaszkodzi ogonom?
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
marlena
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: marlena »

ja uzywam żwirku bentonitowego, ale zazwyczaj benka, hiltona jeszcze nie probowalam.
na poczatku mialam obawy,ze moje panny beda chcialy go jesc, ale na szczescie nic takiego nie robily :)

na temat szkodliwosci tego typu zwirkow byla juz dyskusja, ale nie pamietam w ktorym temacie  :-[

moje od dluzszego czasu na taki siusiaja i (nie zapeszac) zdrowiutkie, a zwirek wydajny i dobrze pochlania zapachy i wilgoc.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Telimenka »

Ja caly czas mialam na trotkach ale juz mnie wkurza ten wieczny chlew. I dzis kupilam zwirek koci,ekologiczny jakis. Zwykly taki nie jakis wypasiony bo bym zbankrutowala, poniewaz kuwete mam duza  ;). Zobaczymy jak bedzie z tym zwirkiem, poza tym Ogonki sie zaczely drapac wiec chce im tego zaoszczedzic  :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: S. »

marlena, ja używam fioletowego Hiltona, takiego bardzo drobnego, którego można przesiać przez sito dla dzieci do piasku.
Jestem z niego zadowolona. Codziennie przesiewam. Cztery opakowania (wchodzą na jeden raz do kuwety 101x52) starczają na kilka miesięcy i żwirek nie śmierdzi. Po kilku miesiącach robi się za mało żwirku. Wtedy wymieniam na nowy.
Guffi
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 9:56 am

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Guffi »

Moja śp. Mycia była jak to na początku tematy pisaliście- uczulona. Przez trociny robiły jej się chrosty na ogonie, uszach i nosie. Na początku dostawała żwirek drzewny, który też nie pasował, bo robiły się jej przez chodzenie po tym(mimo, że miała domek i pięterka bez tego) odciski na łapkach i codziennie smarowałam jej tym fioletowym(jodyną?). W końcu zaczęłam dawać ligninę w płatach, była najlepszym rozwiązaniem, wtedy jeszcze nie znałam podkładów higienicznych.
alice740
Posty: 51
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:39 pm
Lokalizacja: Zgierz - Łódź

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: alice740 »

trotki chipsi albo vitakraftu, bezzapachowe, czasem dosypuję garść lub dwie chipsi jabłkowych, czasem mieszam ze żwirkiem drewnianym cat`s dream :) no i garść sianka herbal pets, z którego wija sobie gniazdko w domku :D
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Pamelka666 »

Stop-Smell ściółka bawełniana... ale chyba kupie sobie troty, takie jak ma Nina bo mnie moje szczury deerwują z tą ścółką...
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: 'Asia »

Ja używam żwirku drewnianego. I w sumie mogę się podpisać pod każdym słowem z postu Ausayi ;) U mnie było dokładnie tak samo i te same wrażenia. W sumie używam już żwirku drewnianego od dawna, ale niestety akurat w tym momencie byłam zmuszona kupić trotki... Niestety bardzo dużo pracuję i w ogóle nie mam czasu pojechać gdzieś gdzie dostane nawet jakikolwiek żwirek drewniany :P I ostatnio jak miałam chwilę czasu, to przy czwartym sklepie w którym nie było go zdecydowałam że kupię trociny, bo już naprawdę się niezły smrodek unosił w pokoju :P

A na ogół używam żwirku Pinio, z którego jestem naprawdę zadowolona (i dosyć długo nie czuć zapachów - różnica w porównaniu do trocin kolosalna :P), a jest naprawdę bardzo tani bo kosztuje całe 7 zł :]
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 7:07 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”