[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mort
Posty: 88
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 6:01 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Mort »

Żbiczek pisze:
Landrynka pisze: Zresztą poziome deski i tak przejechałam papierem ściernym. A gwoździe nie wystają, są dobrze wbite i zagięte :)
ale i tak warto zabezpieczyc boki desek bo po pilowaniu zostaje duuzo ostrych rzeczy z boku...a co do gwozdzi... ;D
Żbiczek
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:29 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Żbiczek »

Już i tak po sprawie, bo zostawiłam zabawkę w domu i mama mi ją spaliła ::)
Ale teraz w klatce (i poza nią) szczurki mają duże, tekturowe rury (średnica ponad 10 cm) - fajnie w nich buszują :D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Izold »

Ja mojej Tequili ostatnio kupiłam na giełdzie staroci taką plecioną twardą line którą zaczepia się i można wyginać jak się chce.Jedyny mankament to to ze zaczęła się ona rozplątywać ale zrecznie owinęłam nitką i już się nie rozplątuje. ;D Tequila ma też w klatce miske dla świnki morskiej (Bardzo duzo je,żarłok mały, a miske dużą ma dlatego że zawsze te mniejsze wywalala do gory dnem :D )i po prostu kiedy nie chce jej się zbytnio podnosić do tej miski wchodzi na line i na niej siedzi i podżera :D Ostatnio nawet odkryła że kiedy będzie siedzieć na tej linie prawie przy końcu klatki będzie widziala Kwaska i Wirusa których klatka prawie styka z jej klatką,a kiedy sie postara będzie mogła ich dotknąć noskiem kiedy siedzą w koszyku. :D A że jest taka malutka (Niewiem czy ma jakąś wade wrodzoną? ??? ) To od czasu do czasu daje jej rure po papierze toaletowym którą namiętnie zamienia na wióry :D O inne zabawki się postaram kiedy przeniose ją do wiekszej klatki kiedy odrobinke podrośnie :D
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Mja »

Żbiczek pisze:Ale teraz w klatce (i poza nią) szczurki mają duże, tekturowe rury (średnica ponad 10 cm) - fajnie w nich buszują :D
Polecam rury po dywanie, które mają średnicę ok. 15 cm i mają strasznie grube ścianki z twardej tektury - dźwięk łapek szczurka w nocy tup tup tup..., który biegnie z prędkością światła przez 2 metrową rurę jest bezcenny O0
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Bond
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 2:36 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Bond »

Mam pytanie :) moze w zlym dziale ale czy mozna szczurka transportowac w takich torebkach ktore sie nosi przypasie. Teraz takie sa jakies modne :D
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: zalbi »

Bond pisze:Teraz takie sa jakies modne :D
rozwaliłes mnie tym stwierdzeniem. a lepsze modne i żeby zwierzę się zamęczyło czy nie modne i wygodne dla zwierzaka?

są specjalne transportery dla zwierząt mniejszych i wiekszych i po to są, by zwierzak czuł sie w miare komfortowo w czasie podróży i się nie męczył.


oczywiście, że nieodpowiedni dział.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Sagitta0202 »

Co myślicie o drabinkach dla ptaków, zawieszonych jak huśtawki (tzn. poziomo na dwóch sznurkach)?
:)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Nina »

Jeśli szczury nie będą sie bały, to bardzo fajny pomysł :)
Moje niestety takie rzeczy olewają, a szkoda...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: kinia1345 »

Przepraszam, że się wtrącam, ale nie chciałabym robić nowego tematu. Otóż w tym momencie klatka moich szczurasów wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ba ... c83b5.html a ja nie mam kompletnie żadnych pomysłów i za grosz talentu do robienia różnych rzeczy. Czytałam to forum wiele razy, ale jakoś nic nie znalazłam. Pomożecie mi jakoś urządzić tą klatkę? Czy może uważacie, że jest ona ok?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Izold »

Bond pisze:Teraz takie sa jakies modne :D
A jeśli modne by było trzymać szczura w worku po ziemniakiach zrobiłbyś/zrobiłabyś to? :P
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Aersnem »

A propos rur do biegania. Ostatnio nabyłam w Obi otulinę do rur (są przeróżne średnice, nie pamiętam ile dokładnie ma moja - dziewczyny się mieszczą bez problemu). Dla tych, którzy nie mieli do czynienia tłumaczę - to jest właśnie w kształcie rury wykonanej z czegoś co przypomina gąbkę. Jest jednak wystarczająco twarde, żeby nie uginac się pod byle cięzarem. Łatwo to pokroic na mniejsze kawałki, podwiesic, podczepic ... Moje szczurcie są zachwycone. Wariują w tych rurkach, śpią w nich (przyjemnie i ciepło jest w środku) no i nawet przenoszą w zębach w takie miejsce, które aktualnie im pasuje (bo to bardzo lekkie). Bałam się jedynie, że potną to bez opamiętania na wióry, ale póki co wolą pozostawic w całości :)

Aha - to wydatek rzędu kilku złotych :)
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Nina »

Izolacja do rur ;) Moje szczury namiętnie ją obgryzają z rur od ogrzewania w ich pokoju :D
Chociaż może u łysków by przeszło, one mało niszczą. Musze spróbować im dać, a nóż sie spodoba ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Aersnem »

Moje dziewczyny mają zwyczaj gryźc wszystko co przypomina gąbkę, do tego tną szmatki, kijki domki itp. Otulinę skubnęły kilka razy, ale ostatecznie musiały dojśc do wniosku, że bardziej przyda się w całości :)
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Izold »

Moje dostały koszyk wielkanocny taki mały do spania,a że był wysoki to sobie z przodu wygryzły SAME takie wejście jak jest w psich kojcach w kształcie litery 'U' ;]
Zdolniachy małe. :)
A podgryzają małe szmatki,chusteczki higieniczne, i rury po papierze toaletowym w które co prawda już się nie mieszczą ale lubią je obgryzać i to 'konfetti' zanosić do koszyka które potem wygląda jak śmietnik. xD
Awatar użytkownika
Kiel
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 26, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Kiel »

Polecam obejrzeć zdjęcia wyposażenia klatki:
http://www.flickr.com/photos/pkmousie/2292067388/
http://www.flickr.com/photos/pkmousie/1500053585/
http://www.flickr.com/photos/pkmousie/1500931526/
http://www.flickr.com/photos/pkmousie/1500059153/

mnóstwo akcesoriów, wiem, że fabrycznych (te okropne kolorki), ale wszystko można też zrobić samemu, jak się ma chęci i wolną chwilę :)
Z nami: Dżuma, Szyszka, Ariel i Makita
Po drugiej stronie tęczy: Mały Szczur, Duży Szczur
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”