Dieta a długość życia

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta a długość życia

Post autor: PALATINA »

[quote="Fam"]
ale ja uwazam, ze jak szczur je tak malo to chyba nie jest szczesliwy :lol:[/quote]

Też sie nad tym zastanawiam.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Fam »

w2iesz to z tym jedzeniem bylo w dokumencie o facecie ktory do tego sie stosowal zeby dluzej zyc, i on wazyl wszystko co jadl, wyglondal jak anorektyk, z plusow to to ze w wieku 40lat mial wysciolke tetnicy szyjnej jak 25latek (tak miezy sie poziom zestarzenia organizmu, mierzac przekroj scian tetnicy) ale za to pogarszal mu sie wzrok i kosci mial jak 60cio latek, nie skazujcie na to waszych szczorow, niech zyla krucej, ale ciesza sie zyciem
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta a długość życia

Post autor: PALATINA »

Bez przesady, nie przeginajmy w drugą mańkę, ja nie planuję głodzic moich maleństw. Chce im dawać do woli, ale tylko to, co nie tuczy.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Fam »

to nie mial byc zazut, ja mojej tez daje niskokalorycznie, bo juz dorosla i nie chce jej spaść, pisze tylko skąd bam takie informacje
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta a długość życia

Post autor: PALATINA »

Ja sie przyznam, że uwielbiam spasione szczurki (duże, tłuste, miękkie pulpeciki :D ) i nigdy żadnemu smakołyków nie szczędziłam (choś spasione nie były az tak bardzo) -Teraz chcę to zmienic.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Fam »

ja tez lubie takie kulki, ale nie chce szczurce krzywdy robic pasąc ją, przeciez to przeszkadza choćby we wspinaniu sie... chociaz taki pulpecik jest slodziutki
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Ania »

Chyba zostałam źle zrozumiana - ja nie ograniczam moim ogonom ilości pokarmu - zawsze mają pełną michę suchego (ziarna + ryż smuchany + kocie suche...) natomiast ograniczam im zawartość tłuszczów w pokarmach, które dostają dodatkowo (mokre papu).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Fam »

wiem, spoko rozumiem, tylko akurat rozmowa dalsza troche zaczela odbiegac, sorki, wlasciwie to wrzucilam prawie off topic :oops:
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta a długość życia

Post autor: PALATINA »

Ja karmie jednego psa lightową karmą. Chciałam ją dać na spróbowanie szczurom -nawet powąchac tego nie chcą! :| (Dobrze, że chociaż pies je).
Za to energetyczną karmę drugiego mojego psa wcinają z pasją!

A co do zatuczonych pulpecików, to nie da się tak upaść szczura, który sam tego nie chce i nie ma takich skłonności. Miałam kiedys w jednej klatce kilka samiczek - Jedna makabrycznie chuda (To ta, która żyła 3 lata), a druga klops straszny (żyła 1,5 roku). Obie miały stały dostęp do tego samego jedzenia.
Genetyka! 8)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Nakasha »

Ja daję moim szczurom tylko jedzenie kupowane na wagę (1 kg za 6,50 - nie pamiętam firmy, ale to b. dobra karma), żadnych słodyczy, dropsów (fu, jak można coś takiego ogonkowi dawać?...), bułeczek, etc. - tylko ta karma i rzadko warzywa (marchewka, pomidory, ogórki) czy owoce (jabłka) - szczurki są generalnie zdrowe, ale niektóre są grube - duże i po prostu spasione. Fałdki tłuszczu na ciele? Moim tłuszcz faluje pod łapkami, jak chodzą -_- 2 samiczki są pulchne, 2 szczupłe, 1 chuda - 3 samce okropnie grube. Sądziłam, że już tak im ograniczyłam pokarmy.... ale widzę, że za mało.

Ciężko powiedzieć, czy szczur jest szczęśliwszy, jak mniej je. Szczurek gruby nie jest mniej szczęśliwy od szczuplejszego. Ale na pewno jest mniej zręczny i mniej ruchliwy - ten chudszy jest też zdrowszy. Może warto, zamiast chodować przyjemne w dotyku, niemal lejące się między palcami wielkie kulki, lepiej o nie zadbać i pozwolić, by uzyskały naturalną, zdrową, wagę?

Co do ziarna - szkodzi im tylko ziarno, z którego robiony jest chleb (żyto... tak?)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta a długość życia

Post autor: PALATINA »

[quote="Nakasha"]Ja daję moim szczurom tylko jedzenie kupowane na wagę (1 kg za 6,50 - nie pamiętam firmy, ale to b. dobra karma), żadnych słodyczy, dropsów (fu, jak można coś takiego ogonkowi dawać?)[/quote]

Ja nie dość, że daję, to sama juz mnóstwo im tego podjadłam -przepyszne, zwłaszcza te miodowe i te z owocami leśnymi! :lol:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Nakasha »

Hmm ale czy to nie zawiera za dużo cukru, co im szkodzi na ząbki? Poza tym niepotrzebnie tuczy ^^ Już chyba lepiej dać jabłuszko czy słodką marchewkę?.....

(wiem, że takie rzeczy są smaczne :P ja moim kiedyś podjadałam susz bananowy :albino: teraz kupuję go oddzielnie - pyszczki go uwielbiają :P)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Dieta a długość życia

Post autor: falka »

Dlaczego szkodzi żyto??
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta a długość życia

Post autor: PALATINA »

Ja nie pamiętam dokładnie, ale cos jest w życie (sporysz - ergotamina?). Dlatego jest to bodaj najgorsza karma dla wszystkich zwierząt - absolutnie nie należy tym karmić koni! Nie sądzę jednak, żeby jedno czy dwa ziarenka zaszkodziły. A chlebek? - robi sie różne chlebki.

Dropsików nie wiem, ile dziennie trzeba by jeść, żeby się na tym utuczyć -Nie mam tyle pieniedzy, żeby aż tak im dogadzać. Przeważnie jedno opakowanie starcza mi na kilka tygodni.
A zęby? Nigdy nie słyszałam o szczurze z próchnicą! Prędzej z niedostatecznym tempem scierania. W sumie, jakby jadły same dropsy, to by im się zębale nie scierały, więc mozna powiedzieć, że to szkodliwe dla zębów. :roll: :wink:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Dieta a długość życia

Post autor: Nakasha »

Raczej nie należy dawać szczurkom chleba - ale one bardzo różnie na niego reagują. Moje (7 na 8 ) dostały od chleba strasznego uczulenia. Teraz daję im tylko suszone bułki ;) Ale wiem o innych szczurach, które nie miały takiej alergicznej reakcji na chleb.....
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2005 11:07 am przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”