Dziwne upodobania smakowe-świeczki,kremy itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Zjadaj? myd?o

Post autor: sarenka24 »

:shock: czy wasze szczury też wcinają mydlo? kiedys przez przypadek to zauważyłam... poza tym rzucają się na to mydło jak na najlepszy przysmak, oczywiscie zeby nikt nie pomyślał, że im te mydło specjalnie daję, to był przypadek. Co one w tym mydle widzą? Wasze ogony też tak mają?
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Zjadają mydło

Post autor: Azi »

Nie wiem, czy moje tez tak maja, do mydla sie okazji dorwac nie mialy, ale mydło jest tłuste, a szczury lubią wszystko co tłuste, to i zapach ma może dla nich pociągający?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zjadają mydło

Post autor: ESTI »

Tak lubia je gryzc, po pierwszym razie moje drzwi do lazienki sa zamkniete, a mydlo poza zasiegiem ich pycholi. ;)
Obrazek
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

Zjadają mydło

Post autor: Gryska »

Coś musi w mydle być fascynująco pysznego. To akurat obserwacja nie szczurów, a psa. Jeden z moich psiaków, uwielbia wszelkie mydła, kremy, żele pod prysznic... trzeba uważać np. jak się nakremuje ręce albo bierze kąpiel.
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Zjadają mydło

Post autor: KaRa »

U mnie w pokoju raz leżało mydło w opakowaniu i patrze szczur się dobiera, oczywiscie musiał troszkę spróbować a następnego dnia miał "sraczke" co chwile robil kupki :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Zjadają mydło

Post autor: Azi »

Dobrze, że to się tak skończyło... Od kiedy straciłam Frodzie przez jakies zatrucie mam manie na punkcie "szczur-gryzienie/jedzenie czegokolwiek poza klatką"
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Zjadają mydło

Post autor: Shurka »

zgadza się. Niestety, pomimo tego, że szczuły to zwierzęta inteligentne, jednak mądrością nigdy nam nie dorównają. My raczej mydła próbować nie będziemy, one zaś spróbować zawsze muszą. Zresztą który z nas nie miał w przedszkolu chociaż jednego kolegi/koleżanki, którym tak bardzo smakowały własne "wydzieliny z nosa" ?
Gusta i szczurze i ludzkie :lol:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Zjadają mydło

Post autor: falka »

Isetorka uwielbiała moje ręce oblizywać po umyciu mydłem, ale nie miała okazji się dorwać do całej kostki - podejrzewam, że by pożarła ;)
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Zjadają mydło

Post autor: Julek »

u mojej koleżanki dziki szczurek wtargnął do domu i było po mydle.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

Zjadają mydło

Post autor: tulpenik »

Moje szczurasy nie moga odkleic sie od reki, gdy tylko czuja zapach mydla. Potrafia kilkanascie minut siedziec z nosem i jezykiem przyklejonym do dloni.
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

Zjadają mydło

Post autor: nenya »

[quote="Shurka"]My raczej mydła próbować nie będziemy, one zaś spróbować zawsze muszą. Z[/quote]

a tam, ja jak byłam mała to też mydłem sie delektowałam:P


Moje zjadły ostatnio pół mydła, a czy to przypadkiem nie działa tak jak wok, zapychająco?:>
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Zjadają mydło

Post autor: Joanka »

Podobno mydlo ginące z toalet jest najlepszym sygnałem, że w budynku zagnieździły się szczury. :D Ale domowym ogonkom lepiej go nie dawać. :)
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
kontoanny
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 10:30 am

Zjadają mydło

Post autor: kontoanny »

witam, mój poprzedni szczurek też zawsze się zajadał mydłem. Jadł go 2 razy w tygodniu, jak sprzątałam klatkę i nic mu się nie działo; baniek nie puszczał;)
Anna
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zjadają mydło

Post autor: krwiopij »

wiesz, kontoanny, nie przypuszczam, zeby mydlo bylo dobrym jedzeniem dla szczura... :? mam wrazenie, ze nie jest przeznaczone do spozycia... to, ze nie powodowalo natychmiastowego zatrucia, nie znaczy wcale, ze nie bylo szkodliwe...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
helz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:31 pm

Zjadają mydło

Post autor: helz »

przepraszam, że odkopuje stare śmieci ale ostatnio szczury (te w piwnicach) jedzą mydło, ale tylko Luksja o smaku różanym ... inne są nietknięte. pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”