nowy kumpel/kumpela

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ligul

nowy kumpel/kumpela

Post autor: Ligul »

mam pytanie czy jak ja mam pyske juz 1,5 roku czy nie zrobi nic jesli kupie jej kolezanke??, jak zareaguje ?? czy nie zagrayzie?? albo nie bydzie gnebic??
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

nowy kumpel/kumpela

Post autor: niemfa »

wiesz to chyba zalezy od psyhiki szczooraskow..moze sie polubia a moze beda rywalizowac ze soba, gryzc sie itd..moja pyska bedzie czula sie zagrozona? jednak na to pytanie ci nie odpowiem bo charaktery szczooraskow sa rozne...
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
busiak

nowy kumpel/kumpela

Post autor: busiak »

A ja powiem Ci, ze to zalezy w jakim wieku bedzie drugi szczurek.
Im mniejsza roznica wieku, tym lepiej.

Ja laczylam moje dwie panny, jak Piksel miala kolo 4 miesiecy a Mala kolo 2. Niby poszlo to dobrze, nie bily sie na powaznie.
Jednak do tej pory Mala ma mniejsze prawa w klatce niz Piksel. I codziennie kilka razy slychac piski Malej z klatki.

Poczytaj dokladnie o laczeniu na forum. Bylo juz kilka takich tematow.
Na wszelki wypadek jednak kup druga klatke, bo Pyska moze w ogole nie zaakceptowac towarzysza/towarzyszki. I pamietaj by poznac szczurasy na terenie neutralnym, a klatke Pyski, gdybys chcial laczyc szczury wymyj dokladnie.
A jeszcze lepiej postawic dwie klatki kolo siebie, zeby sie poznaly, obwachaly i dla obserwacji, jak zachowuje sie starszy szczurus wobec mlodszego. Wtedy, jesli nie reaguje agresja, probowac je poznac na terenie neutralnym.
PALATINA

nowy kumpel/kumpela

Post autor: PALATINA »

Ja też kiedyś miałam szczurkę (4miechy) i chciałam jej dokupić koleżankę.
Skończyło się tak, że nawet w tym samym pokoju nie mogły być (w oddzielnych klatkach oczywiście). Nawet na odległość prowadziły wojnę -zapachową. Godzinę po myciu klatek nie dało się wejść do pokoju.
Gato

Troszk? nie do tematu....

Post autor: Gato »

Przepraszam, że trochę nie do tematu, ale mam pytanie.... Jeśli chciałabym kupic sobie 2 szczury samce, no i chciałabym żeby 1 był szaro - biały a 2 czarno - biały, a takie raczej nie trafiają się w jednym miocie to co mam zrobic, żeby jeśli kupię je jednego dnia pogodzidzić je ze sobą w jednej nowej dla nich klatce :?:
Naprawdę nie wiem... Pomóżcie, proszę :prosze: Będę wdzięczna za każdą radę :!:
szybcia

nowy kumpel/kumpela

Post autor: szybcia »

jesli obydwa szczurki beda mlodziutkie i przywiezione do domu w tym samym ( przynajmniej mniej wiecej ) czasie, to wydaje mi sie ze nie powinno byc zadnego problemu :) szczurki nie pamientaja sie i tak z dziedzinstwa (o czym swiadcza niektore stosunki miedzy np siostrami, rozdzielonymi dawno temu i znow polaczonymi ). malutkie szczurki jeszcze nie beda ze soba walczyc, pozatym obydwa beda nie u siebie, beda troche wystraszone etc. w tkaich warunkach to chyba musza sie skumplowac:)

ale zastrzegam ze odpowiadam wnioskujac z czytanych rzeczy, ja sama mam jednego jedynego szczua i nie iwm jak to jest w praktyce:)
Arkadesh

nowy kumpel/kumpela

Post autor: Arkadesh »

Ja juz trzy razy oswajalem ze soba zwierzaki i poki co zawsze udawalo sie bez problemu. Co do tego zeby roznica byla jak najmniejsza to sie nie zgodze, latwiej jest jesli jedno ze zwierzat jest b.mlode - dorosle osobniki maja wrodzona tolerancje do szczurzych maluchow. Pogodzenie dwoch maluchow swiezo kupionych powinno odbyc sie bez zadnych problemow - szczury w tym wieku jeszcze nie walcza o dominacja, ich walki to tylko zabawa, wiec zaden nie bedzie sie czul zagrozony. W przypadku laczenia malucha ze starym szczurem jest duzo trudniej - ale i tak zazwyczaj sie udaje. Trzeba tylko spoooro cierrpliwosci i troche silnych nerwow. Raz trzeba dwoch tygodni w czasie ktorych szczury musza byc rozdzielone (ale sie widziec i czuc - zeby sie przyzwyczajac) i tylko czasami sie je probuje na neutralnym terenie, a czasem tego samego dnia sie polubia. Reguly nie ma. Z laczeniem dwoch doroslych zwierzat moze byc problem - szczegolnie z samcami. Ale laczenie dorosly/maluch ma spore szanse, a dwa maluchy to juz prawie na pewno.

pzdr
Arkadesh & dziewuchy
Gato

Wieeeeelkie dzi?ki!

Post autor: Gato »

Wielkie dzięki za Wasze rady, napewno z nich skorzystam i mam nadzieję podziałają :wink:
jagna

??czenie szczurów

Post autor: jagna »

Ja łączyłam szczury w różnym wieku i nigdy nie miałam problemów.Najczęściej wpuszczam nowego do starych i patrzę co się dzieje. jak się tłuka to go wyjmuje i tak do skutku. Przez kilka dni nowy mieszka w klatce, która stoi dosunieta do tej właściwej. Staram się wpuścić nowego do klatki gdy pozostałe są na zewnątrz, żeby trochę przesiąkł zapachemi i wiedział gdzie uciekać. W najblizszym czasie bedę łączyła kilkutygodniowego malucha z jego starym ojcem. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale kolejnej klatki juz nie jestem w stanie sprzątać.Na razie się integrują przez kraty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”