Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
klodies
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 23, 2007 5:43 pm
Lokalizacja: poznań

Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: klodies »

Cześć, mam pytanko. Na temat zachowania. Mój ogonek ciągle otwiera pyszczek, kiwając głową. Przy tym nie daje odgłosów. 

Dodam, że robi to przy misce do karmy. Myślałam, ze prosi o cos, bo tak wyglada. Wiec dodalam karme, ale nadal to robił.

Teraz już nie, a teraz śpi w misce, mimo ze tam jest karma. Co za zachowanie?
Moja Nina :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: limba »

W jakim wieku jest szczur? Czy jest w stanie jesc? czy ma czerwone oczka?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
klodies
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 23, 2007 5:43 pm
Lokalizacja: poznań

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: klodies »

Nie wiem w jakim wieku, gdyż zapomniałam spytać o datę urodzenia. Podobno już dorosły. Może pół roku. Owszem, może jeść. Ma czarne oczka, tak jak zwykle. Tylko teraz ciągle sie myje łapkami pyszczek. A potem co chwilę otrząsnie, jakby przestraszył sie co chwile. Ale to inaczej wygląda...
Moja Nina :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: limba »

Moze cos mu sie wbilo w podniebienie i stad to otwieranie pyszczka, i czyszczenie. Samemu raczej nie da rady tego sprawdzic, wet moze zajrzec do pyszczka takim specjalnym urzadzonkiem.
Sam/a mozesz sprawdzic czy np zabki nie sa za dlugie i nie draznia podniebienia.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
klodies
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 23, 2007 5:43 pm
Lokalizacja: poznań

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: klodies »

Muszę iść do weta koniecznie!

Czy ktoś zna dobrego weta w okolicy co ma nocny dyżur? CHciałabym teraz iść. Okolice w Poznaniu, najlepiej najbliżej Starołęki.
Moja Nina :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: limba »

Niestety z tego co widze w dziale weterynarzy to jest jedna calodobowa lecznica i w dodatku nie polecana bo nie znaja sie na gryzoniach :/
Warto moze jutro rano wybrac sie do weterynarza ktory zna sie na gryzakach. Jesli szczuras je i pije to mysle ze do rana wytrzyma http://szczury.org/http://szczury.org/p ... .php?f=3.0
Warto tez zeby zwrocil uwage czy nic sie nie dzieje przy tylnych zabkach ...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
klodies
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 23, 2007 5:43 pm
Lokalizacja: poznań

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: klodies »

Byłam u weta. Pani doktor wet jest OK. (na ulicy Wojska Polskiego w Poznaniu) (dziś był do godz. 22:00)

Pani nic nie zauważyła. Mówi, że to może katar, ale muszę więcej go obserwować, jeśli coś zauważę, mamy jechać do weterynarza. Sprawdziła pyszczek, nic poważnego nie widziała.
Moja Nina :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: limba »

A czy szczuraso kicha? Jesli nie to raczej bym katar wykluczyla. Na wszelki wypadek jesli trzymasz szczurasa n trotach to bym je zmienila na jakis zwirek badz na razie na papierowe reczniki. Martwi mnie to ze otwiera pyszczek, chyba ze sie uspokoil.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
klodies
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 23, 2007 5:43 pm
Lokalizacja: poznań

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: klodies »

Jasne, tata wyszukał w necie, to jest katar.

Żwirek? A może byc siano? Ja owszem, zmienię.

Aplusia ma katarek :(

Jak ją wyleczyc? Tak strasznie i bez przerwy. Niewyspana malutka...
Moja Nina :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: limba »

Wystarczy na forum poszukac... szkoda ze pani wet na katar nic nie zalecila ...ech..
Nie sianko nie, tez pyli i moze uczulac.
http://szczury.org/viewtopic.php?t=3408
Zapoznaj sie z tym tematem.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Odp: Ogonek otwiera pyszczek przy tym kiwajac głową, jakby o cos prosił. CO to?

Post autor: ninaczika »

no - wyszukiwarka sie przydała- pant ma podobne objawy- tez otwiera pyszczek ale sprawdziłam zęby ok- podniebienia nie moge juz- dopiero u weta we wtorek, tylko ze słysze taki dziwny dzwiek- jakby strzykanie, noi to nie jest na pewno ziewanie, je normalnie- czy to mozliwe ze mu sie własnie coś wbiło w podniebienie?? on otwiera pyszczek do połowy, czasem słychac ten dzwiek, robi to przy mnie około 2-3 razy na dzień.
a- noi pant nie kiwa głową przy otwieraniu.
Ostatnio zmieniony czw lis 22, 2007 3:07 pm przez ninaczika, łącznie zmieniany 1 raz.
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”