Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: molll »

lovekrove pisze:Zawsze jak biore Muffina na ramie, to spod włosów wystaje jedynie ogon :D Śmiesznie to wygląda, bo od go unosi :D
Muffin - jak moja muffinka :D słodko :D
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: Sky »

Jakieś dwa tygodnie temu, gdy byłam w lecznicy ze szczurkami, w poczekalni czekała mama z 5-6 letnią dziewczynką oraz świnką morską. Wypytywały, co tam mam - szczury. Mama się rozgadała, mówiła, że sama kiedyś miała, wychwalała, jakie to mądre zwierzątka i jaki to Biscuit jest duży ;) Zaproponowałam dziewczynce, że jeżeli chce, to może dotknąć szczurka(znam swoje kluchy na tyle, że mogłam na to pozwolić).

Ja trzymałam Cookiego na ramieniu i w objęciach, a mała głaskała szczurka. W pewnym momencie mama dziewczynki powiedziała, żeby dotknęła ogonka. Dziewczynka pomiziała raz i dwa po ogonie Cookiego i tylko powiedziała ucieszona - " Mamo, ale on jest mięciutki i cieplutki!" Nawet nie wiecie, jak mi się na sercu przyjemnie zrobiło :D
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: iku »

moim dzieciakom też wystaje tylko ogon spomiędzy włosów (; mama dość szybko przekonała się do ogona, babcia była obrzydzona, dzisiaj o tym rozmawiałyśmy i zaczęła głaskać Żabę po ogonku, po chwili stwierdziła "no jaki mięciutki! miły! no ładny" ;D
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: valhalla »

Moja teściowa do ogonów się nie może przekonać... ale same szczurki jej się podobają.
Jedna z moich babć przyzwyczajona jest uważać szczury za szkodniki, więc ogon nie ma znaczenia, i tak ich nie lubi... ale jej strata :P

Natomiast wszyscy inni traktują te ogony normalnie. Bo w sumie, jak zauważyła moja mama, to ogonek jak u myszki, tylko proporcjonalnie grubszy, no bo szczur jest większy. Coraz mniej osób się brzydzi myszek, to czemu brzydzić się szczurów?

Mi się te ogony strasznie podobają. Dodają im uroku, wcale nie chciałabym, żeby były porośnięte sierścią :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: iku »

no właśnie, szczur z zupełnie zarośniętym ogonem nie byłby już szczurem ^^
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: macik001 »

Ja na początku też bałam się dostkąć ogonka ::) Teraz go uwielbiam. Jest taki...taki...No żadne moje inne zwierzątko takiego nie miało 8)
Moja mam szczura lubi tylko...brzyzi się ogona. Nie mogę jej przekonać nawet to bliższego przyjrzenia się i pokazania, że nie jest on całkowicie goły...
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: Jessica »

ja uwielbiam ogonki (i łapki,brzuszki, uszka, noski... :D ) lubie gdy szczurek siedzi mi na ramieniu a jego ogonek dotyka moich pleców :P szczerze mi sie podoba nadaje szczurkowi charakter 8) jakby ogolić ogon wiewiórce pewnie jej ogonek wyglądał by podobnie do ogona szczura ;) śmieszą mnie trochę uprzedzenia odnośnie ogona bo zapewne większość osób na widok wiewiórki powiedziałaby "jakie sliczne stworzonko"
ja jak jakiś czas temu byłam z chłopcami u weta to chłopcy siedzieli mi na ramieniu (Spidi i Cekin) nie było widać ich ogonów podchodzi pewna kobieta i mówi "jakie śliczne chomiczki" ja na to " to nie są chomiki,to są szczury" a ona "a fuj! ich ogony są brzydkie" :-X
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: sheila. »

dla takich ludzi co boją się ogona u szczurów są ... chomiki.
a u szczura ogon jest jedną z wielu najpiękniejszych części ciała ::)
dokładnie ja Jessica to napisała ogon nadaje szczurkowi charakteru 8)
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: greenfreak »

sheila, ja się nie zgadzam z tym. Ludzie trzymają w domu szczury ze względu na inteligencję i usposobienie, także obrzydzenie na widok ogona to nie jest tak wielka przeszkoda - z czasem przejdzie. Żaden chomik nigdy szczurem nie będzie.
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: sheila. »

z chomikiem chodzi o to , że nie ma ogona .. tylko o to (a nie o inteligencje)
greenfreak tylko , że bez ogona szczur to nie szczur ,
a z tym , że trzymają ze względu na inteligencje to masz rację ;) .
to jest taki `znak rozpoznawczy` :D
sheila&mysia <3
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: sheila. »

edycjo.. miało byc : Ogon to taki `znak rozpoznawczy` :D
sheila&mysia <3
Benia
Posty: 48
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Police /k Szczecina
Kontakt:

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: Benia »

Ogon to najbardziej charakterystyczna rzecz w ciałku szczurasów! I co lepsze, ogonki są świetne. :D Jeżeli odpowiednio o nie dbasz i jak się trochę poplamią, pobrudzą i takie tam, umyjesz je, prezentują się naprawdę cudownie. ;)
Obrazek
Moje ogonki: Bandzior, Haszczak, Hades, Odyn, Gofer, Kermit, Florek, Pudzian, Skarpeta, Doofek, Zgredek.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: lovekrove »

Ostatnio umyłam szczurkom białe ogony... Jesuuu! :D Wzroku nie mogłam oderwać ;D Czysty, szczurzy ogon jest cudny :)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: Astharte »

A ja nie mogę nadal wyjść z podziwu, co szczurki potrafią wyczyniać swoimi ogonkami :D
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczur jest OK, ale ten ogon.... tu chwalimy ogony!

Post autor: szczurzyca. »

lovekrove pisze:Ostatnio umyłam szczurkom białe ogony... Jesuuu! :D Wzroku nie mogłam oderwać ;D Czysty, szczurzy ogon jest cudny :)
gorzej jak go oblepią gerberkiem ;D
ja bardzo lubię jak ogonek mi się tak owija wokół szyi, ręki, palca..
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”