kluseczki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

kluseczki

Post autor: kr_zy_hu »

wczoraj popołudniu urodziły sie małe ogonki :)):):):)



wogóle pierwszy mój miot w zyciu i sie troche denerwuje bo jak poszła jesc podszełdem do kladki zobaczyc i lezało ok 8 kluseczek z czego jedna jest rózowa i piszczy a reszta sie nie rusza :(




zeby nie było wszystkie  maja włascicieli :) bo zrobiłem prendzej rozeznanie :):)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: kluseczki

Post autor: Ewqa »

Gratulacje, rozumiem że jak już mają właścicieli to miot był planowany.
Napisz coś więcej o rodzicach, jakie mają umaszczenie, jaki wiek, skąd pochodzą itp. Może masz zdjęcia?

A o maluchy się nie martw, poczytaj na forum o żywieniu samiczki i zaufaj jej. Zwykle nie ma żadnych problemów i świetnie się zajmują maluchami. Musi mieć tylko dużo spokoju na początku.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: kluseczki

Post autor: kr_zy_hu »

Więc tak szamiczka ma ok 1 roku :) wogóle moja ulubienica :) ciekawska uaszczenie biało czarne :) yy to sie nazywa kapturowate :)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

a tatus sie nazywa czesio :) uratowałem go z zoologicznego gdzie pracowałem bo miał isc na karmówke :) hymmm umaszczenie wiec cały czarny ma tylko białe skarpetki i biały brzuszek

wiek ok 9 miesiecy :)


co jeszcze moge powiedziec to jest najlepsze ze urodziła 7 dnii przed tym jak planowałem :)))


wczoraj mi rodziła kiedy była mała impreska moich rodzicieli wiec zamknełem dzwii od pokoju zgasiłem swiatło i nikogo nie wpuszczałem :) zeby sie nie stresowała
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Odp: kluseczki

Post autor: sachma »

samica jest za stara na pierwszy miot.. masz szczescie ze urodzila.. bo mogla umrzec przy porodzie..

mozliwe ze tylko jedna przezyla.. przy tym wieku samicy to i tak dobrze..
najlepszym okresem na pierwszy miot jest 5-8 miesiac zycia, im pozniej tym wieksze zagrozenie dla samicy. ciaza trwa 21-24dni, jesli urodzila w 14dni to mlode praktycznie nie mialy szans na przezycie, wiec to raczej blad w obliczeniach.
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: kluseczki

Post autor: merch »

Roczna samica nie powinna mieć problemów z odchowaniem potomstwa - problemy z porodem zdarzają sie i dlatego lepiej dopuszczac młodsze ( ok 6-9miesieczne samice). Niestety o ile wiem problemy z porodem zdarzają sie też u samic we własciwym wieku . Sachma zgryźlwe uwagi w kazdym watku  o narodzinach ( z wyjatkiem watków twojej hodowli i twoich ulubionych hodowli) sa naprawdę nie na miejscu.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: kluseczki

Post autor: Paweł69 »

hmmm... pogratuluję chociaż nie wiem czy należy
nie popieram tego miotu i mam nadzieję, że przyszli właściciele brrr co za obrzydliwe słowo, przyszli opiekunowie, którzy obecnie deklarują swoją opiekę nie wycofają się z danej obietnicy
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: kluseczki

Post autor: yss »

ja nie gratuluję. żal mi bezmyślnie rozmnażanych zwierząt.
mam nadzieję że nie pojawi się wkrótce ogłoszenie 'pilnie oddam maluszki', bo byoby to nieetyczne - rozmnażać szczury po to, żeby zmniejszyć szanse na dom tych naprawdę potrzebujących bid...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Odp: kluseczki

Post autor: sachma »

merch, to ze nie pogratulowalam ci twojej nie odpowiedzialnosci nie znaczy ze jestem zgryzliwa. tu niestety tez nie mam czego gratulowac, bo samica jest za stara na pierwszy miot i moglo sie to zle dla niej skonczyc, po za tym miot nic nie wnosi.. po szczurach z niewiadomego pochodzenia.. a i tak wiele bid nadal szuka domow..

po za tym z opisu wynika ze na 9 malcow przezyl tylko jeden.. to chyba juz o czyms swiadczy..


sio na priw z prywatnymi wycieczkami, tutaj proszę się trzymać tematu tylko i wyłącznie kluseczek kr_zy_hu. Offtopy będą bezlitośnie cięte bo ja wredna jestem.
Dziękuję za uwagę
mod.Vella
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 11:21 am przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: kluseczki

Post autor: kr_zy_hu »

odpowiem wama tyle jestescie dziwni mioty Z itp czy to nie jest bezmyslne rozmazanie zwierzat


i co pózniej sie urodza i co rrobicie oddam pilnie prendzej o wszystko zadbałem a jak nawet nie maja domów to sam sie nimi zaopikuje jezu mam do tego warunki jestescie dziwni :)

za  pózno na rozmazanie tez mi cos a zastanowilisciesie czemu prendzej nie mogłem moze nie miałem warunków wielie głosy krytyki panowane naodziny miotu xyz to sie nazywa rozmazanie o tak ooo wiec niech mi nikt nie zazuca ze jestem nie odpowiedzalni dla reszty maluchy sa całe i zdrowe :P a dla reszty jesli macie pisac .... to sobie zostawicie kommentarze dla samych siebie



wielcy chodowcy :) pozdro :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: kluseczki

Post autor: Magamaga »

Ale jesteś twardogłowy. Słowniczek ortograficzny polecam.
Szczury hodowlane są kojarzone po to, aby uzyskać zdrowe i długowieczne osobniki - twoje są pewne ze sklpeu, więc nie wiesz o nich nic. Za późno na rozmnażanie dla samiczki - tzn. że kojarząc ją z samcem naraziłeś jej życie na niebezpieczeństwo. Tu nie chodzi o twoje widzimisię, lecz o życie i zdrowie zwierząt, które są bezbronne.
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 5:52 pm przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: kluseczki

Post autor: kr_zy_hu »

A co jezeli znam historie moich szczórków gdyz jak by powiedz Tobie pracowałem w sklepie zoologicznym i znam osoby które oddaja szczurki do zoologicznego 
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: kluseczki

Post autor: merch »

Krzyhu nie denerwuj się - napisz lepiej co u malutkich i daj jakieś fotki mamy i taty na razie a potem maluchów
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: kluseczki

Post autor: Telimenka »

Wlasnie daj fotki. Tylko nie ma co porownywac hodowli. Jest roznica,chociaz ja sama mam co do tego mieszane uczucia ale to juz inna kwestia.Mag chodzilo o znajomosc rodzicow,dziadkow, itp szczurka a nie osob od ktorych je dostales rozumiesz?  :). Teraz juz sa malce i trzeba znalezc im domki,ale na przyszlosc lepiej nie kryj na wlasna reke
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: kluseczki

Post autor: kr_zy_hu »

słuchaj maluchy maja juz domki przed  kryciem samicy zrobiłem rozeznanie i kazdy bierze pozatym osóba któa bezie brac maluszka podpisuje umowe :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: kluseczki

Post autor: merch »

No to ja sie powtórze FOTY ! CHOCIAZ MAMUSI
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”