[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: smeg »

Agrafka może się odpiąć i wtedy mogłyby się skaleczyć. Ja nie chcę ryzykować, kupiłam opakowanie kolorowych spinaczy i wszystko wisi na nich ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Junne
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 07, 2011 9:32 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Junne »

Ja zrobiłam kilka hamaków ze starych ręczniczków(15X20cm) przymocowanych na spinacze, zamontowałam też fajne koszyki plastikowe takie jak są np.do chleba i przymocowałam je na paski samozaciskowe( trytki:) ), i taki domek podwieszany z pudełka po lodach również mocowany na paskach samozaciskowych.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: KITEgirl »

Junne polecam ci kupić w sklepie z używaną odzieżą jakiś dziecięcy kocyk pluszowy np. będą z niego fajniutkie, mięciutkie hamaczki. ja kupiłam dziś dziecięcą piżamę różową w serduszka i mam wyściółkę do koszyków
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Sky »

Ja zawsze szczurze wyposażenie materiałowe kupuje w lumpie :) Mam już z niego szczurzy kocyk, dwa kaptury przerobione na hamaki i ostatnio kupiona wielką futrzaną kapę 1,5x2 m właśnie na hamaki i tunele :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: hallux »

Nie wiem, czy w dobrym dziale wstawiam bo rowniez mozna do wyposazenia podlaczyc tuneliki. Tunel/e przeze mnie zrobione sa z siatek (podkladek) do zlewozmywaka polaczonych z ruram pcv. Jak narazie tunel znajduje sie na lozku podczas wybiegu ale to do momentu zakonczenia remontu, potem bedzie jako dodatek do wybiegu po podlodze. Dzieki rurom pcv mozna w tuneliku robic zakrety, mostki itd.
Oto zdjecia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: KITEgirl »

ja mam takie kratki ale jako hamaczko-koszyki
shagia
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 19, 2011 8:55 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: shagia »

może macie jakieś propozycje na zabawki które moga służyć jak szczuras biega po pokoju?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: KITEgirl »

no nie wiem. niektórzy robią wielkie budowle z kartonów. moje ogony nie potrzebują zabawek na wybiegu, zawsze same sobie coś ciekawego na biurku znajdą ;)
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: atomówka »

shagia pisze:może macie jakieś propozycje na zabawki które moga służyć jak szczuras biega po pokoju?
Fajne są takie piórka na patyczku (dla kota w zoologicznych to jest) do zabawy ze szczurkiem. Widziałam już kilka jak za tym kijkiem biegają głupole małe :D Muszę swoim to sprawić, ale samemu też pewnie można zrobić ;)
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Sky »

Ja jeszcze z patyczkiem nie próbowałam, ale za pojedynczym piórkiem latały, więc muszę gdzieś ta zabawkę wygrzebać(kupiłam 3 dla kota i jakaś wolna mam nadzieje została ::) ) Jak nie ma się gotowej, to zwykły kijek + piórka z pasmanterii, wyjdzie nawet taniej :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: ewka »

Chciałabym sie podzielić swoim wynalazkiem. Jeżeli ktoś już taki wymyślił to słowo honoru, że nie zerżnęłam pomysłu :P Ponieważ szczurek ma klatkę po papudze musiałam zrobić mu półki i myśłam nad mocnym hamakiem, bo on wszysko zgryza. Wykorzystałam do tego patyki z klatki i stare dżinsy. Odcięłam z nogawki dżinsów odpowiedni kawałek, podwinęłam, zrobiłam tuneliki na patyki i zamontowałam tak jak widać na zdjęciach które znajdują się tutaj: http://www.garnek.pl/utyta.
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Afera »

hallux pisze:Nie wiem, czy w dobrym dziale wstawiam bo rowniez mozna do wyposazenia podlaczyc tuneliki. Tunel/e przeze mnie zrobione sa z siatek (podkladek) do zlewozmywaka polaczonych z ruram pcv. Jak narazie tunel znajduje sie na lozku podczas wybiegu ale to do momentu zakonczenia remontu, potem bedzie jako dodatek do wybiegu po podlodze. Dzieki rurom pcv mozna w tuneliku robic zakrety, mostki itd.
Oto zdjecia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Genialne!!! Pozwolisz, że zerżnę, co? ;D
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: `naatka »

a jeżeli coś szyje(np taki domek narożny z materiału) to co dać na usztywnienie? dałabym zwykłą tekture ale moje szczurcie sikają pod siebie wiec tektura by sie rozpaćkała :D
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Ogoniasta »

`naatka pisze:a jeżeli coś szyje(np taki domek narożny z materiału) to co dać na usztywnienie? dałabym zwykłą tekture ale moje szczurcie sikają pod siebie wiec tektura by sie rozpaćkała :D
Ja usztywniam taką pianką, którą kładzie się np pod panele ;) Taką http://www.abm-parkiety.pl/photo/produc ... db25aa.jpg
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: figoifagot »

A ja wyszperałam na niemieckich stronach coś takiego, co prawda do wersja dla chomika, ale i tak zachorowałam na takie cudo:
Obrazek
Obrazek
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”