Jedzenie razem ze szczurkiem?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

Wydaje mi się że takiego pytania nie bylo na forum. Szukalam. Jeśli źle, to przepraszam :P
Przed chwilą zrobiłam sobie miseczkę płatków z mlekiem. Niestety, chwila nieuwagi i moj mały Marcel przyleciał, wypil kilka łyczków i porwał jednego płatka :D Szybko go odgoniłam. Mnie to rozsmieszyło a moją mamę zdenerwowało. Powiedziała że powinnam wylać to mleko i zrobić sobie nowe. Czy od domowego szczurka można się czymś zarazić? Czy wy brzydzicie się swoich kochanych ogonków?
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Landrynka »

ja nie. pozwalam im podjadać moje jogurty i inne rzeczy. liżą mnie też po ustach, okazyjnie wsadzają łebki :D . ostatnio próbują się tam dobrać pazurami.
w sumie bardziej prawdopodobne jest, że y je czymś zarazisz. dlatego po przyjściu do domu, przed pogłaskaniem ogonów trzeba umyć ręce. niestety wiem coś o tym :(

oczywiście świeżo przyniesionego do domu szczura z tzw niepewnego źródła, np sklepu, interwencji nie należy od razu lizać ;) . ale z czystym domowym szczurasem można bez problemu jeść z 1 talerza. o ile tam nie nasika. moje mają taki zwyczaj ;)

a mama tak, czy inaczej będzie się wściekać ;) . ostatnio dostałam zakaz całowania szczurów
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

Marcelek jest u mnie 5 dzień. Lizał mnie po ustach, podbierał mi jogurt :D Nawet nie pomyślałam żeby mu zabronić :) Dopiero teraz jak moja mama stwierdziła że zwariowałam to zaczęłam się zastanawiać. Ale skoro tak piszesz... :D To już się nie martwię. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: koopa »

Ja z moimi chłopakami jem z jednego talerza i piję z jednego kubeczka. Na szczęście nie sikają do jedzenia ;) wiadomo najpierw przebadani i odrobaczeni a potem do miski i calowania i spania i wogóle dzielimy sie prawie wszystkim - bo nie wszystko jest zdrowe dla ogonów, choć przyznaje piwka czy winka czasem pozwalam łyknąć :)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: yss »

mnie tylko wścieka jak szczury gromadnie podpijają mi herbatę z kubka i nabierają ją rękami, zanurzając owe ręce po łokcie... i chlapiąc na boki. i spychają się nawzajem z kubka, i nie reagują na upomnienia.
wspólne jedzenie ze szczurami jak najbardziej jest akceptowalne :) ale strasznie kradną, szczególnie w większej liczbie, a co głupsze okazy potrafią wejść całe w talerz z obiadem. albo się oparzyć. nie polecam.
lily pozwalam na buziaki usta-usta nawet jak nie pachnie różami, nie umiem jej odmówić....
a mamy już mają takie dziwaczne wyobrażenia o zarazkach. na drugi raz spytaj mamę czy jak ją panowie w rękę całowali to płukali potem usta lizolem, w końcu mogła mieć na rękach licho wie co...

szczerze to jak już mam lęki zarazkowe, to przed pieniędzmi. jak czasem popatrzę na spocone łapki niemiło pachnących obywateli, którzy płacą przede mną w sklepie wilgotnymi banknotami........ ale żeby szczura oskrażać o zarazę????? to jakby niemowlaka :D przecież szczur nigdzie nie wychodzi!
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: koopa »

yss pisze:mnie tylko wścieka jak szczury gromadnie podpijają mi herbatę z kubka i nabierają ją rękami, zanurzając owe ręce po łokcie... i chlapiąc na boki. i spychają się nawzajem z kubka, i nie reagują na upomnienia.
wspólne jedzenie ze szczurami jak najbardziej jest akceptowalne :) ale strasznie kradną, szczególnie w większej liczbie, a co głupsze okazy potrafią wejść całe w talerz z obiadem. albo się oparzyć. nie polecam.
OOOO właśnie ta herbata i ręce!! Moje robią dokładniusio to samo uhh - ale to zabawne :) a jak sie odpychają fajnie :))
Z tymi pieniędzmi to jam też tak mam, po prostu mam ochotę puścić pawia.... a jak kasjerka próbuje sie pozbyć takiego "cudeńka" i wcisnąć go mnie to widząc moją minę zaraz go wymienia na mniej fatygowanego....
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
Majster
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:05 pm

Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Majster »

A ja jem wszystko z mym Marcelem:) nawet mi czesto kradnie ciastka i bułki:P jjest super hehe i lize mnie po palcach:)
Marcel: przygarnięty 10.12.2007 odszedł 18.06.2010
MORT: przygarnięty 20.08.2010
Siwy: przygarnięty 4.09.2010 odszedł 10.06.2012
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Fatty »

Uff jak dobrze,że nie tylko ja jadam na spółę ze szczurami ;)
Cóż, gdy jadłam obiad z asystą szczurzą, nie spotkałam się ze zrozumieniem a jedynie ze skrzywionymi minami :P
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

O Majster :D mój Marcel pozdrawia Twojego Marcela :D ;)
Awatar użytkownika
Majster
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:05 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Majster »

Marcele są zaj*****:) a mój pije a raczej lubi jogurty i herbate rozpuszczalną z wit. C :P
Marcel: przygarnięty 10.12.2007 odszedł 18.06.2010
MORT: przygarnięty 20.08.2010
Siwy: przygarnięty 4.09.2010 odszedł 10.06.2012
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: yss »

skrzywione miny mają uzasadnienie.
mała skarpetka zabrana na wielkanoc do rodziny i puszczona na stół, obiegła wszystko, obżarła babkę świąteczną i zrobiła mi bobka do białego barszczu :D na szczęście już prawie zjedzonego :> [barszcz był zjedzony, nie bobek, rzecz jasna.]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Majster
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:05 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Majster »

Marcel sie super siluje z bułką jak ją chce do klatki dać:P parodia bo bułka wieksza niz otwór w klatce:P musze to kiedy nagrac hehe
Marcel: przygarnięty 10.12.2007 odszedł 18.06.2010
MORT: przygarnięty 20.08.2010
Siwy: przygarnięty 4.09.2010 odszedł 10.06.2012
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Filipw »

Moja Tekla nie je kiedy jest za klatką ale np jak zrobi sobie schronienie z poduszek (a to mały majsterkowicz :D ) to kradnie CAŁEGO tosta i go powoli wcina a ja później śpię w okruchach...
Albo kiedyś jadłem gotowane mięso to myślałem że się zabije jak uciekała ( bo i tak wpadla na poduszkę >:D )
Ale co do jedzenia ze szczurem to jestem Za
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Nieróbka »

Ja jedzenia ze szczurem unikam, w końcu to moje jedzenie i żaden mały złodziejaszek mi go nie zabierze ;D Jeżeli zjem jakąś potrawę która się dla szczurków nadaje (np kaszka dla dzieci, dobre to na śniadanie :) ) to potem wstawiam im miseczkę do wylizania :) Ale ja mam dwa ciury więc łatwiej mi upilnowac nicponie bo kombinują jak mogą żeby się do jedzonka dostac.
No. Ale jakaś hierarchia w stadzie musi byc. Najpierw jem ja. Potem one :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Nina »

Nie jadam przy szczurach. Źle by sie to skończyło. Wyobrażacie sobie oblężenie 10-ciu szczurów na Was i Wasze jedzenie?? :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”