UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! [wyłudzanie szczurów]

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oh noes!
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 7:03 pm
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: oh noes! »

ja chodziłam d herberta - a konkretnie to w tym roku skonczyłam chodzić :)
faktycznie, wiele osob z legionowa chodziło do tego liceum.
niestety, nie znam pierwszoklasistek [16 lat to chyba pierwsza klasa ew 2ga] więc chyba nie będę mogła pomóc. - poza tym przypuszczam, że te wszystkie dane i tak są fikcyjne.
Hwarang
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 21, 2008 12:19 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Hwarang »

Pod podanym nr gg na gronie rzeczywiscie jest jakis damian, zaproszony przez olke: http://grono.net/users/569568/
aiis
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 28, 2008 1:28 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: aiis »

z gron , na których jest, wynika, ze jest mocno zainteresowana muzyką i też muzyką gotycką, wampirami i tego typu klimatami dla młodych czarownic, ale nie siedzi na zadnym gronie zwiazanym z gryzoniami czy królikami, chociaz teoretycznie powinna, skoro "kocha szczury".

Na moj gust moze byc tak, ze obrotem gryzoniami zajmuje sie ten Damian ,a Olka sluzy mu za pomocnika, ktory latwiej nabierze ludzi.
oh noes!
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 7:03 pm
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: oh noes! »

niestety, zdjęcie jest zbyt małe a powiększyć nie mogę [why?]
ale patrząc na miniaturkę, nie kojarzę tej dziewczyny, nie mamy też wspólnych znajomych, więc myślę, że to sciema z herbertem.
Damian jest z ZHP, więc nie powinien kłamać :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: yss »

azizi: cholera :(
niestety ludzi trzeba sprawdzać. takie rzeczy jak brak entuzjazmu na widok szczurów, brednie typu "miałam szczura, żył 6 lat" a potem zaskoczenie przy informacji, że szczury mogą jeść jajka - albo kompletna niewiedza w temacie, powiedzmy, ściółek czy rodzajów karm to sygnał ostrzegawczy.

miałam kiedyś taką chętną na 2 szczury osobę - też twierdziła, że miała już kiedyś szczura, co dożył prawie 5 lat, a bała się pogłaskać małe słoneczka które miała przygarnąć, jakoś tak z dala się od nich trzymała, więc wyjaśniłam jej kwestie szczegółowej umowy i tego, że odwożę maluchy do jej domu - taki wymóg adopcyjny - i więcej się nie odezwała, mimo moich kontrolnych prób kontaktu.
ale gdyby się odezwała, chyba powiedziałabym jej, że maluchów już nie mam, koleżanka przygarnęła. i już. być może dziewczyna była ok - ale za dużo było matactw w tym co mówiła, rezerwa do szczurów - a tak znalazły naprawdę dobry dom. tylko trochę dłużej musiały na niego poczekać.

pisałam już kiedyś Twojej mamie, jak trzeba sprawdzać ludzi. np odwozić im zwierzaki do domu. jeżeli zgłaszają się z forum, zasięgnąć opinii o nich. sprawdzić ich na innych forach. poczytać ich posty.
umówić się na wcześniejsze, jeszcze nie odbiorcze spotkanie. jeżeli osoba przygarniająca jest niepełnoletnia, koniecznie skontaktować się z kimś z rodziców - choćby telefonicznie! lub przygotować umowę, którą podpisuje ktoś dorosły. nie oddawać szczurków osobom z innych miejscowości, jeżeli nic o nich nie wiemy i polegamy tylko na mailach. w mailu każdy może napisać że ma dom z ogrodem, klatkę 100x100 i dotacje z Unii na najlepszą karmę. :>
te szczury żyjące 6 lat - uśmiałabym się, gdyby nie była to tak tragiczna sprawa.

ogłoszenia na forum są wprawdzie bezpieczniejsze niż sklepy - mordownie, ale niebezpieczeństwo istnieje.... dlatego polecając Twojej mamie nasze forum, poinformowałam przy okazji o konieczności sprawdzania, o pełnoletności, o umowach.... to nie było jak widać takie-sobie pisanie.

niestety wyłudzacze są nadal wśród nas.
a czy można Olunię ścignąć? bez podpisanej umowy - nie bardzo. z podpisaną umową, gdyby musiała pokazac ci np legitymację, skąd wzięłabyś jej bliższe dane - już można coś robić. ale takiej umowy na pewno nie chciałaby podpisać - może obraziłaby się pokazowo, że ją podejrzewasz, nawyzywała, trzasnęła drzwiami - i szczury nadal by żyły.

ktoś już pisał do adminów od terrarystów? w końcu to ich paczka, niechby napiętnowali czy co?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Ania »

Właściciel numeru gg:

KLIK

Jeśli to, co napisał w jednym ze swoich postów jest prawdą, to nazywa się Bruno Ostaszewski. Pewnie ojciec, skoro pisze w profilu, że ma 36 lat.
Niby kropla w morzu, ale pierwsza jest.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Vella »

A poniważ domniemany tatuś postanowił: "rozpocząć nową przygode terrarystyczną z wężami" (sic!) jego córeczka Olunia organizuje mu karmę dla tej "przygody"... :/


Wątpię w ojcostwo, na gronie jego data urodzenia: 1989-10-29
Stawiam na brata tej Oleńki, albo kolegę...
A może to tatus i Damiana i Oleńki? Cała rodzinka posługuje sie jednym numerem gg :P
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Ania »

Jak na 19 lat, czapeczkę z daszkiem to trochę za poważnie się wypowiada i nie robi byków :-)
Oczywiście pozory mogą mylić.
Jakby to powiedzieć... intuicja :-) Stawiam, że koleś z tamtego forum ma więcej niż 19 lat.
Pomijam już, że mało który 19to latek ma możliwość założenia hodowli na TAKĄ skalę (zazwyczaj mieszka u rodziców i rzadko który rodzic zgodzi się na TYLE zwierząt TAKIEGO rodzaju).
Oczywiście w tym punkcie pozory również mogą mylić, bo może być nowobogackim dzieciakiem, który ma już własną chatę i jest obcykany w gatunkach. Wszystko jest możliwe, tylko na ile jest to realne? :-)

Nr gg mógł przekazać jak napisałaś - synowi i córeńce ale o wiele ciężej byłoby mi uwierzyć, że to 19to latek wypowiada się na tamtejszym forum.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Caati
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 2:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Caati »

To straszne! Poplakałam się.... jak tak mozna? to ni eludie tylko potwory!
Migota
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 5:23 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Migota »

tak to straszne... jednak chciała bym coś dodać mam 2 dorosłe szczurki Śliwke i Szalakaki mieszkają sobie w dużej klatce co dzień się z nimi bawię karmie i darze wielkim uczuciem. Szczury to wspaniałe zwierzątka i moją parkę mam już jakiś czas prócz szczurków mam chomiczka syryjskiego o imieniu Cielak bo jest czarno białym grubaskiem oraz 4 świnki morskie Marian, Migotka, Wiktoria, Miśka uwielbiam moje gryzonie i przyznam że oddając moją koszatniczkę (bo musiałam samca oddać by samiczek nie zapładniał a nie stać mnie na kolejną klatkę) nie wiedziałam jak się zachować z jednej strony miałam ochotę rozpłakać się a z drugiej nie chciałam by osoba której oddałam Chille uznała mnie za niepoważną...(bo przecież ja robię to samo) otóż oddałam go koleżance o podobnych zainteresowaniach co ja, obiecała że będzie dbała o mojego pupilka. Pewnie zaraz mi się od was oberwie ale nie miałam do niej żalu gdy zadzwoniła i powiedziała że Chille ją wkurzał bo hałasował i go skarmiła czyli podała go 180cm boasicy. Nie umiem tego wyjaśnić. Sama mam dużo węży i nie głodzę ich. Jestem świadoma tego że możecie mnie wyrzucić z tego forum ale moje pytanie brzmi: czy nie mogę mieć 2 pasji? gady i gryzonie- kocham je tak samo i zależy mi na nich... Bardzo tęsknie za moim Chille, oswajałam go od małego uczyłam że może przy mnie czuć się bezpiecznie... z zaufaniem wskakiwał na ręce... i z takim samym zaufaniem wszedł na ręce osoby która wrzuciła go do terrarium. Zwierzęta którymi karmie nabywam od innych terrarystów a część sama hoduje w zupełnie innych warunkach niż te do kochania. Nie to że gorszych warunkach mają picie jedzenie ale nie oswajam ich nie biorę na ręce nie nadaje imion, nie pokazuje że człowiek jest dobry. Wiem że nie ufacie osobom takim jak ja ale nie mogłam pogodzić się z tym gdy adoptowałam pewną sympatyczną szczurzyce od pewnej pani pokochałam ją odżywiłam (niebyła w najlepszym stanie) a ta pani przyjechała i ją zabrała widziała warunki w jakich ją trzymam widziała że mi na niej zależy jednak zabrała ją... Dlatego proszę dajcie uczciwym terrarystom spokój a czepiajcie się tylko tych co wyłudzają i oszukują. A i dodam jeszcze że dużo lepiej świadomie oddać szczury osobie która poda je wężowi niż np. uśpić bo tak szczurki umrą od zastrzyku i zakopie się jej w ziemi a tak przynajmniej wąż się naje a inne szczurki dostaną szanse na dobry dom. Wiem też że łatwiej jest np. nakarmić psa chrupkami niż węża myszką czy króliczkiem, ale czy krowa i np. szczur nie mają takiego samego prawa do życia? bo to że psia karma nie wygląda jak zwierzak to nie znaczy że krowa czy świnka z której jest zrobiona nie cierpiała przy zabijaniu. Węże jedzą gryzonie a nie jabłka i to się nie zmieni...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: merch »

Migota tematy o sensie hodowania wezy w domach byly juz na tym forum poruszane i ten temat to nie jest TEN TEMAT.

Dla mnie to co robisz jest nietyczne i tak zostanie. Dla mnie pasja , ktora pociaga za soba cierpienie zwierzat jest po prostu nie w porzadku i tyle. jak chcesz sie zapoznac z pogladami osob na temat hodowli karmowych i hobbystycznego chowu gadow skorzystaj z opcji szukaj. Moje stanowisko jest takie ze w wyniku hobbystycznej hodowli gadow cierpia i gady i gryzonie. Jak za pewne wiesz wiele gadow nie przezywa hodowli amatorskiej. To ze węze maja sie dobrze w niektorych hodowlach amatorskich i niektorzy terrarysci wzglednie dbaja o niezadawanie zbednych cierpien zwierzetom karmowych wedlug mnie ma niwielki wplyw na ilosc cierpien jaka jest wywolana amatorska hodowla gadow . Nie uwazam aby czlowiek byl panem stworzenia i aby dla zaspokojenia swoich egoistycznych potrzeb mial prawo narazac na ierpienia inne zwierzeta. OT i wszystko.
marta85
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 22, 2008 6:28 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: marta85 »

[quote="Migota"] Pewnie zaraz mi się od was oberwie ale nie miałam do niej żalu gdy zadzwoniła i powiedziała że Chille ją wkurzał bo hałasował i go skarmiła czyli podała go 180cm boasicy. Nie umiem tego wyjaśnić. Sama mam dużo węży i nie głodzę ich. Jestem świadoma tego że możecie mnie wyrzucić z tego forum ale moje pytanie brzmi: czy nie mogę mieć 2 pasji? gady i gryzonie- kocham je tak samo i zależy mi na nich... Bardzo tęsknie za moim Chille, oswajałam go od małego uczyłam że może przy mnie czuć się bezpiecznie... z zaufaniem wskakiwał na ręce... i z takim samym zaufaniem wszedł na ręce osoby która wrzuciła go do terrarium. quote]

wiesz co..ode mnie ci sie nie oberwie..żal mi ciebie po prostu i gdybym miała cię zwyzywać czułabym się jakbym wyzywała upośledzone dziecko próbując mu coś wytłumaczyć. A co do tego iż nie małaś żalu o to że twój - za którym bardzo tęsknisz - "Chille ją wkurzał bo hałasował i go skarmiła czyli podała go 180cm boasicy"..też mnie wkurzasz..i idąc tropem twojego rozumowania byłby to wystarczający powód..fuck tylko węża żadnego jak na złość nie mam pod rękom.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Magamaga »

Dobrze, że gdy Ty kogoś wkurzałaś nie było w pobliżu odpowiednio dużego węża.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
maris
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 29, 2009 10:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: maris »

Witam wszystkich forumowiczów:) Studiuję weterynarię (2 rok) we Wrocławiu. Jestem nowa na forum aczkolwiek mam już ponad rok Charliego (był też Hugo, który niestety odszedł w połowie grudnia :( ) Niedługo jednak Charlie nie będzie już samotny, bo przygarniam Claire :) To tyle wstępu.

To co chciałam napisać dotyczy fragmentu postu Caati:
Caati pisze:to że psia karma nie wygląda jak zwierzak to nie znaczy że krowa czy świnka z której jest zrobiona nie cierpiała przy zabijaniu.
Właśnie o to chodzi, że krowy, świnie i wszelkie zwierzęta rzeźne NIE cierpią przy zabijaniu ich. Są ścisłe przepisy dotyczące norm w rzeźniach i określające sposoby uboju tych zwierząt. Świnie traktuje się np. tlenkiem węgla, który wprowadza je w coś w stylu śpiączki. Nie czują wtedy bólu i nie wiedzą, że za chwilę stracą życie. W ten sposób jest im zapewniony dobrostan do końca, tzw. dobrostan ubojowy. Są pewnie takie rzeźnie gdzie się to zaniedbuje, ale czy nie staramy się aby ich było coraz mniej?
Szczurki czy inne zwierzęta skarmiane gadom wrzucane na żywca do terrarium czują ból, lęk, przerażenie. Tu jest różnica między nimi a "krowami i świnkami" Caati. Wiem, że w naturalnym środowisku wąż też zabija, ale jednak zawsze gryzoń ma szansę uciec i wie o tym. Jak go wrzucisz do zamkniętego terrarium - nie ma ucieczki i panicznie się boi. Stres jest ogromny. Jak ciebie kręci patrzenie na takie cierpienie zarówno fizyczne jak i psychiczne tak małej i bezbronnej istotki, to ja nie wiem... Na rzeźnie narzekasz a sama robisz coś o wiele wiele gorszego.
Wąż jeść musi - ok. Ogłuszyć - niech nie cierpi a nie takie coś.

Dodając do tego wyłudzanie ogonków na karmę pod pozorem troskliwej opieki i zapewnienia im super warunków to już przechodzi wszelkie pojęcie.
W każdym sercu tli się maleńki promyk nadziei:)
Michael & Franklin
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: sachma »

maris pisze: Są ścisłe przepisy dotyczące norm w rzeźniach i określające sposoby uboju tych zwierząt.
normy które nie są przestrzegane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”