[Bałagan] gdy szczurek wyrzuca jedzenie,rozlewa wodę

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

[Bałagan] gdy szczurek wyrzuca jedzenie,rozlewa wodę

Post autor: Guest »

Mam problem ze swoim kochanym Bobusiem (Bobkiem): otóż codziennie dostaje on trochę ziarenek do miseczki. Zawsze wyjada same "frykasy" ("dropsy", "sztuczny pokarm" i ziarna słonecznika), potem zje jedno-trzy ziarenka pszenicy i... przewraca miseczkę wysypując wszystko na sianko! Poza tym często robi kupki do wody, a raz tak mocno (za przeproszeniem) osrał spodek z wodą i "rozmazał" gówienka, że aż nie można było go (znaczy spodka) złapać nie brudząc sobie palców! Co może być przyczyną takiego zachowania?
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 6:24 pm przez Guest, łącznie zmieniany 1 raz.
asiczka

Robi balagan w klatce.

Post autor: asiczka »

co do żarełka, to zafuduj swojemu milusińskiemu kolbę, wtedy nie ma co wysypywać, tylko odgryza sobie ulubione kąski, vitakraft robi naprawdę smaczne kolby dla ściurów-tak mi poweidziały moje babiszonki
ave :t_oczko:
Super Vegeta

...

Post autor: Super Vegeta »

Ale milusiński ma kolbę! Kolba to główne danie, reszta to deserek.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Robi balagan w klatce.

Post autor: Ania »

Czym skorupka za mlodu nasiaknie... tym na starosc (niestety) traci :)
Rozpieszczony. Tak wiec: przeglodz szczurka ze dwa dni a zobaczysz jak bedzie lapkami wybierac zairenka te, ktore wysypal (jak bedzie mial pod dostatkiem suchej karmy to z glodu nie zdechnie). A do wody kup mu poidelko :) pozdrawiam :)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Robi balagan w klatce.

Post autor: Mycha »

W sklepach zoologicznych znajdują się też specjalne poidełka które można zaczepić od góry drucikiem i jest do tego specjalny uchwyt :wink:

Co do amcia to Twój szczoor jest poprostu wybredny (jak moje zresztą też) i musisz się z tym pogodzić- wkońcu to nic złego że lubi lepsze kąski :lol:

Aby nie przewracał miski możesz kupić inną miskę- nieprzewracalną :)

Istnieje kilka misek których szczoor Ci nie przewróci:
- Duża miska gipsowa (nie przewruci bo jest ciężka)
- Miska metalowa z przyzsawką (możliwe że obgrzie przyssawkę)
- Miska miska plastikowa z uchwytem (starszy szczoor nie, ale małe mogą obgryść michę)

Ja polecam miskę gipsowa :D Jest wprawdzie droga (ok 19 zł) ale skuteczna :wink:

Ja mam takich misek siedem- trzy dla samic, trzy dla samców i jedna dla myszy. Wydatek się opłacił bo szczurki nie wywracają misek i łatwo się je myje :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Wiktor
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 20, 2004 12:41 pm

Demolka

Post autor: Wiktor »

Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem szczurka od 2 tyg,ale ziwerzak ma kolo2miesięcy.
Problem w tym,że za kazdym razem jak dam mu swieżej wody i pokarm to po parunastu minutach wszytsko jest zasypane w trocinach.
To normalne?
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Demolka

Post autor: roenna »

Hieh normalne ;) te bestie zawsze wszystko wywracaja :D dalatego ja kupiłam cięzka porcelanowa miseczke. a co do wody to radzilabym kupic poidełko - bedzie dłuzej swieza i bez trocin ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Demolka

Post autor: Mycha »

Na wodę kup poidełko w sklepie zoologicznym- cena ok 8zł
Na jedzenie wieszaną miskę- cena ok 6zł
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Demolka

Post autor: krwiopij »

mozliwe, ze jesli twoj maluch jest ze sklepu zoologicznego, nauczyl sie chowac jedzonko przed innymi glodomorami...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
j8ded
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 06, 2004 12:57 pm

Demolka

Post autor: j8ded »

Jasne, że to normalne :) Szczury same ustalają warunki :lol: Tak jak z ludźmi - jedni są pedantami inni syfiarzami :lol: Mialam samiczke (Kanalię), która uwielbiała segregowac śmieci. Jej małżonek( Tyfus ) uwielbiał mieszkac w chlewie, sam więc widzisz.. Mój obecny chłopiec ( Tytus) segreguje gumki do mazania od zielonej sałaty, takie jego hobby :lol:
Wiktor
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 20, 2004 12:41 pm

Demolka

Post autor: Wiktor »

Dzieki za odpowiedź.Chyba faktycznie poidełko by sie przydało bo od tej wylewanej wody ma juz całe trociny wilgotne,
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Demolka

Post autor: sachma »

mozesz kupic pigwe... taki zwirek jak dla kota, tylko dla gryzoni :D ono wchlania wilgoc i zapach.... ale poidlo to podstawa. bedzie wygodniej i tobie i szczurowi
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Demolka

Post autor: OlaA »

Moja Pola tez wylewa wode, ale ja ze wzgledu na akwarium nie mam jak zainstalowac poidelka. :(
Mialam jedno, ale bylo na przyssawke i ciagle odpadalo. Zrobilam dodatkowe mocowanie w
postaci gumki, ktora zaczepiałam za uchwyt szafy, ale tym razem szczurcia
zalatwila sprawe przegryzajac gume :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Demolka

Post autor: sachma »

tak na marginesie... jesli mowa o poidlach... to nie zapominajmy o tym ze szczurka trzeba uczyc ze z tamtad woda idze... Bandyta przez 2 dni nie kuma o co chodzi z tym dziwnym czyms :wink: ale juz wie ze tam jest woda :wink:
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Demolka

Post autor: OlaA »

Moja to na poczatku tez nie wiedziala do czego to jest i uznala to jako zabawke do wspinania
i gryzienia. Potem zczaila o co chodzi, ale i tak sie na nim hustala....i gryzla, az przegryzla :lol:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”