czy pozwalacie im wolno biegać?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Patti
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 7:27 am
Lokalizacja: Supraśl

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Patti »

Moje ogonki zawsze biegały po całym pokoju (do czasu gdy nauczyły się chodzić po schodach). W sumie nie przejmowałam się, że wejdą pod szafki albo inne meble bo zawsze przychodzą na zawołanie. Teraz nie mają już tak dobrze ;( muszę ich pilnować i niechętnie puszczam je na podłogę, gdyż przeprowadziłam się do chłopaka, a jego suka chętnie "zaopiekowałaby się" niczego nieprzeczuwającymi ogonkami. Więc dla ich bezpieczeństwa wolę zostawić je na łóżku. ;)
~~Każdy dzień i każda noc niesie nową wiarę nową moc!!~~
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 24, 2007 3:57 pm

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Anula »

zostawiasz je na łóżku i nie konsumują ci pościeli? ;D jak to jest - moja mała zeżarła połowe prześcieradła - wystarczy ze zostanie w pokoju sama ok 15 min i znajduje ją niesamowicie rozradowaną w samym środku mojego łóżka z kołdrą w gębie. robię co mogę żeby na łzko nie właziła ale skubana zawsze znajdzie wejście... ehh ;)
Awatar użytkownika
Patti
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 7:27 am
Lokalizacja: Supraśl

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Patti »

Pościelą już się nie przejmuję. Zakładam taką której mi nie szkoda. Choć ostatnio zauważyłam spadek zainteresowania pościelą. Najlepiej zakopać się gdzieś w kołdrze lub pod poduszka mi pospać (może moje maleństwa po prostu się już starzeją?).
~~Każdy dzień i każda noc niesie nową wiarę nową moc!!~~
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Buni@ »

Moja Bunia moze biegac wszędzie oprócz do pokoju komputerowego łazienek(i tak tam nie włazi boi sie kafelków :P ) i pokoju siostry tak to luz
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
kaszka97
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 6:37 pm

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: kaszka97 »

Ja niestety nie mogę po całym domu ponieważ mam psa :P
Ale za to puszczam go po pokoju (mam duży)
Wypuszczaj swojego ogonka, musi sobie pobiegać. Sama klatka mu nie wystarczy ;)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: tamiska »

Pewnie, ze sama klatka nie wystarczy. Szczur to nie chomik i nie moze calego zycia spedzic w klatce nawet jak jest wielka i ma wiele atrakcji. Szczur musi biegac min 1h dziennie (wtedy trzeba zapewnic mu atrakcje rozne aby zuzyl troche energii)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Nakasha »

Wypuszczaj swojego ogonka, musi sobie pobiegać
To oczywiście dobra rada, bo szczury potrzebują wybiegu, ale ostatnie posty w tym temacie są sprzed roku :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Krejzoolek »

Tak ja pozwalam mojej Dusi wolno biegac :) Ale oczywiscie tylko po moim pokoju i wtedy kiedy mam czas na nią patrzec.Tak to biega mi an biurku,łóżku itp.Kiedyś też mi się nie chciało wiezyc:jak można puszczac szczura na pokój ??? Ale to jest bardzo możliwe i czasami to super frajda ! Pozdrawiam :) O0
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Izold »

Ja puszczam często po łóżkach.Czasem ubieram w szelki i idziemy na 'spacerniak' (czyt podwórko) ;)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Mja »

Patti pisze:Moje ogonki zawsze biegały po całym pokoju (do czasu gdy nauczyły się chodzić po schodach). W sumie nie przejmowałam się, że wejdą pod szafki albo inne meble bo zawsze przychodzą na zawołanie. Teraz nie mają już tak dobrze ;( muszę ich pilnować i niechętnie puszczam je na podłogę, gdyż przeprowadziłam się do chłopaka, a jego suka chętnie "zaopiekowałaby się" niczego nieprzeczuwającymi ogonkami. Więc dla ich bezpieczeństwa wolę zostawić je na łóżku. ;)
I czym szczur może się zająć na takim łóżku? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić szczura, który po minucie z łóżka nie schodzi. No chyba, że masz zawieszone pod sufitem - 1,5 metra nad ziemią, ale nawet wtedy to jest to samo jak zamknięcie go w klatce -.-

Moje biegają po całym pokoju i niespecjalnie ich pilnuję, bo nie ma takiej potrzeby po prostu. Czasem zostawiam je same i zajmuję się czymś w innej części domu, zaglądam co jakiś kontrolnie. Nie wyobrażam sobie pilnowania czy to dwóch, czy więcej szczurów - bo ile można pilnować i chodzić za szczurem? 30 minut dziennie? Godzinę? Wątpię, żeby komuś się chciało na dłuższą metę tak codziennie, zresztą co to jest godzina dla szczura.

A jak pogryzą pościel to śpię w takiej z dziurami i tragedii nie ma, jedyny problem jest wtedy, jak człowiek budzi się w środku nocy z nogą w środku poszewki i nie wie co się dzieje :D
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Izold »

Ja puszczam po łóżku.Zawsze daje im tam zwinięty w rulon koc gdzie śpią,wchodzą na biurko gdzie mają wydrążony głośnik w którym maja ciepłe szmatki,Na parapecie mają kocyk do siedzenia (w zasadzie one na nim leżą i wylegują się w slońcu),urządzają sobie zabawy w gonito,zawsze gdzieś ukryje jakiś smakołyk a one go szukaja... Nie siedzą przynajmniej w klatce.Ktoś tu napisał że szczur zejdzie z łóżka.moje kiedy widzą krawędź odsuwają się od niej,takie z nich 'chojraki' :D
A co do osób puszczających szczury po domu - jest to bardzo niebezpieczne,bardziej niż puszczanie szczura po łóżku.Szczur na podłodze może znaleźć jakis kabel i go przegryźć a to że szczurek skonsumuje mi kawałek pościeli to pół biedy.;]
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: tamiska »

moje szczury schodza od razu z lozka, ale jak biegaja po podlodze to pilnuje i nie jest to dla nich niebezpieczne
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Mja »

Izold, a to nie oczywiste, że skoro się puszcza po całym pokoju to ma się wszystkie dziury z kablami pozabijane, a pojedyncze pochowane w peszel? -,-
Ktoś tu napisał że szczur zejdzie z łóżka.moje kiedy widzą krawędź odsuwają się od niej,takie z nich 'chojraki' :D
o.O ile one są u ciebie?
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: RattaAna »

Moje z łóżka schodzą kiedy tylko obsikają strategiczne punkty koca, co zajmuje im max 5 min. (koc jest zakładany specjalnie na ich wyjścia, więc jedno stado musi go naznaczyć po drugim stadzie i odwrotnie;) ); świat pod łóżkiem i poza "pokojem szczurzym" jest znacznie ciekawszy. Można posiedzieć pod lodówką i sępić (śmietana, śmietana!), można pogrzebać w torbie na plastiki i wyciągnąć sobie butelkę po mineralce, którą się potem próbuje upchnąć w klatce, można sobie pożyczyć starą fajnie szeleszczącą gazetę itp. Miejsca, gdzie pozwalam ciurom biegać, są zabezpieczone (zero dostępnych kabli, dziur, kontaktów bez zaślepek itp.). Miejsca, gdzie im wchodzić nie wolno, jak np. pokój z komputerem i okablowaniem, są przed nimi zamykane dla ich bezpieczeństwa.
Co ciurom z biegania po łóżku oprócz tego, że sobie mogą bardziej rozprostować łapinki, niż w klatce? nawet gdyby siedzieć tam z nimi, w otoczeniu często zmienianych zabawek, tuneli i innych bajerów, żeby rozrywkę jakąś miały, to im się szybko znudzi;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Mja »

Może za mało w swoim życiu szczurów widziałam, ale... nie wiem jak bardzo szczur musiałby być nieoswojony, żeby przez dłuższy czas nie wykombinować jak zejść z łóżka. Owszem, jak zaniosę je do pokoju rodziców, gdzie były dwa razy w swoim życiu to nie zejdą... przez godzinę? Dwie? Potem im się łóżko znudzi i sobie zeskoczą.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”