[OCZY] wytrzeszcz oczka

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

[OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: gosiaciereszko »

Przeglądałam forum i nie mogłam znaleźć informacji na ten temat. Mam od niedawna nowego szczurka i po dniu zauważyłam, że jego jedno oczko jest strasznie wytrzeszczone w porównaniu z drugim. Tak troszkę nienaturalnie to wygląda. Mam pytanie czy może to jest normalne? To znaczy czy możliwe że oczy mogą być nierówno osadzone pod względem głębokości? Czy może to jest objaw jakiejś choroby. Jest to nowy szczurek nie chcę go na dzień dobry straszyć wizytą u weta, w szczególności, ze nie jest jeszcze oswojony. Poza tym , oprócz pobudliwości :P nie wykazuje żadnych cech które by wskazywały na chorobę.
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: zalbi »

Obrazek
od kilku dni tak wyglądają oczy mojego Burtona.
Je trochę mniej niż zwykle a poza tym jest normalny.

Co to może być?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Joga94
Posty: 73
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: Joga94 »

Zalbi, może idź lepiej do weterynarza. Mój mały szczurek, który miał jakieś pasożyty dzień przed śmiercią miał podobne oczka, tyle, że bardziej przekrwione. Prawdopodobnie umarł na skutek zapalenia płuc albo opon mózgowych. U twojego może to być też zwykłe zapalenie spojówki, skoro mówisz, że zachowuje się normalnie, to wyklucza się wszystkie paskudne choroby typu zapalenie płuc itp. Najbezpieczniej będzie pójść do weterynarza.
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: zalbi »

ale on nie ma przekrwionych oczek - to lampa błyskowa tak się odbiła i powstał taki efekt, mam kiepska cyfrówkę.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: Magamaga »

Moja szczurka miała jedno oczko "wypchnięte" i wetka powiedziała, że bardzo trudno jest ustalić diagnozę - może to efekt jakiegoś urazu, guz rosnący w mózgu, choroba o podłożu neurologicznym...
Mojej Tuptuni oczko się "wchłonęło" - ale dość długo obserwowałam ją pod kątem zmian sugerujących istnienie choroby neurologicznej np. zaburzeniami równowagi, skrzywieniem łepka, trzymaniem jedzonka w rączkach itp.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: strup »

Na podstawie zd. nie da sie tego dokładnie stwierdzić. Moja Schizma ma jedno oko, właśnie tak wytrzeszczone, jest ono białe. Gnije jej rogówka. Byłam u weta zapisał maść na receptę i krople.
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
rocco
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 3:33 pm

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: rocco »

Mój szczuras ma taki wytszeszcz od urodzenia, po prostu "jedno oczko bardziej". Konsultowałem to z wieloma wetami, wspólnie doszliśmy do wniosku, że to nie guz, bo ma tak ponad pół roku. Zmian na oku nie ma (zapalenie spojówek itd.). Najprawdopodobniej ma taką budowę. I już.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: [OCZY] wytrzeszcz oczka

Post autor: Piter »

wytrzeszcz jednego oczka nie jest sytuacja normalną, może być spowodowany albo jakimiś nowotworami, albo schorzeniem gałki ocznej, niestety jest duży problem żeby szczurkom obejrzeć oftalmoskopem dno oczka (w większości przypadków trzeba by ogonka położyć w narkozę, żeby się nie wyrywał, bo badanie jest bardzo kłopotliwe), jeżeli taki wytrzeszcz utrzymuje się przez długi okres czasu, to trzeba by sprawdzić czy to oczko w ogóle działa, najbardziej zauważalnym objawem ślepoty na takie oczko jest skręcenie głowy w stronę po której znajduje się wytrzeszczone oko, ale nie zawsze musi to nastąpić
no i znowu wracamy do badania oftalmologicznego ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”