Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: pin3ska »

Joanka pisze: Ale co zrobić, jeżeli ma preferencje do zostawiania we wszystkich czterech rogach, wykopawszy stamtąd wcześniej żwirek do czysta? :]
Brzmi znajomo... ::)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Nina »

pin3ska pisze:
Joanka pisze: Ale co zrobić, jeżeli ma preferencje do zostawiania we wszystkich czterech rogach, wykopawszy stamtąd wcześniej żwirek do czysta? :]
Brzmi znajomo... ::)
Oj tak ::) Ale wiecie co, ja nie chce nic mówić, ale u mnie robi tak Trishna i Bąbla (panny Joanki to ich siostry a u pineski są bracia :D )
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Joanka »

Nina pisze:Ale wiecie co, ja nie chce nic mówić, ale u mnie robi tak Trishna i Bąbla (panny Joanki to ich siostry a u pineski są bracia :D )
I wszystko jasne. :D
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Kuwetowanie

Post autor: Myszowata »

Moze ciezko w to uwieryc, bo juz slyszalam wiele opinii na temat tego ze szczurow nie mozna nauczyc zalatwiania sie do kuwety...Moje osiagnely ta umiejetnosc zaraz po wyposzarzeniu katki w kuwete :D Wszystkie odchody ladnie lądują w kuwecie :D Dziewuszki są bardzo mądre i bardzo szybko zalapaly do czego ona sluzy :)

Po co zakładać dwa takie same tematy? Połączyłam. /Agata
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Kuwetowanie

Post autor: pin3ska »

Naprawde przy wiekszej ilosci ogonow nie jest to mozliwe, bo kazdy wybierze sobie do bobczenia inny kąt (o ile w ogile raczy jakis kat obrac - to dosc rzadkie). Ja bylabym szczesliwa gdyby chociaz robily na sciolke, a nie o koszykow i hamaka...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kuwetowanie

Post autor: Myszowata »

Doris i Pysia robily gdzie popadnie...ale jak tylko pojawila sie kuweta zaczely do niej sie zalatwiac :)
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
kasia5
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 23, 2008 10:50 pm

Re: Kuwetowanie

Post autor: kasia5 »

A moi rodzice ciągle mi powtarzają, że moje szczury śmierdzą. Mówią, że gdt tylko się wejdzie do domu to śmierdzi, a w moim pokoju to już w ogóle. Nie rozumiem ich, bo ja nic nie czuję ??? Pytam się moich znajomych gdy są u mnie czy coś czują, ale też mówią, że im nic nie śmierdzi, mój brat też nic nie czuję. Nie wiem o co tu chodzi :-\ Klatkę sprzątam 2 razy w tygodniu wraz z całym sprzętem i obudową tzn. drutami. Mam 2 samce, więc to nie jest jakoś dużo żeby aż tak "śmierdziało" ???
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kuwetowanie

Post autor: Myszowata »

Znam to. Moja mama zawsze wchodzi do pokoju i mowi ze smierdzi, choc inni tego nie czuja, ale co zrobic kazdy ma wyczulony wech na cos innego. Od kiedy pojawila sie kuwata jest mniej sprzątania i mniej podsciolki sie zuzywa :)
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Kuwetowanie

Post autor: Filipw »

To jest tak że wy mogłyście sie przyzwyczaić do zapachu jak do wszystkiego lecz niektórzy mają wyostrzony zapach i jest im ciezej
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwetowanie

Post autor: ogonowa »

Odnawiam i mam pytanie:
Czy można zrobić tak:
Całą kuwetę [tą od klatki] zostawić pustą z tylko np. do jednego rogu sypać ściółkę?
Ogonom nie będzie wtedy źle czy co?
Chodzi mi o to ,czy można wtedy do jednego rogu sypać ściółkę i zrobić z tego kuwetę.
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kuwetowanie

Post autor: Alexis »

myślę, że jeśli nie oddzielisz czymś tego rogu, to Ci rozniosą i rozkopią ściółkę po całej kuwecie ;) jak chcesz mieć w jednym rogu to może kup taką narożną kuwetkę z podwyższonym brzegiem, szczurom może być trudniej wysypać zawartość na zewnątrz.
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Kuwetowanie

Post autor: angel_a »

narożną kuwetkę z podwyższonym brzegiem, szczurom może być trudniej wysypać zawartość na zewnątrz.
na pewno sobie poradzą z wysypywaniem zawartości na zewnątrz, bo te narożne kuwety dla fretek(ich podstawowe zastosowanie) nie są na tyle wysokie ;) chyba byś musiała wstawić kuwetę dla kota, bo ta jest wystarczająco wysoka ;D
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Kuwetowanie

Post autor: Agata »

Ja tak mam zrobione w klatce i patent działa już drugie pokolenie, Bygada KK też tak miała.
U nas jest okej, ściółki zbytnio nie rozsypują, tylko teraz jest trochę gorzej, od kiedy zmieniłam na Chipsi, bo jest drobniejsze od wszelkich żwirków drewnianych.
Jedynym problemem jest to, że dziewczyny zabierają na samą górę ręczniki papierowe, którymi wyłożona jest reszta kuwety i potem biegają po gołym plastiku. ;) Ale im to chyba nie przeszkadza.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:01 am

Re: Kuwetowanie

Post autor: Blueberry »

a gdzie kupić tą kuwetę jak wygląda itd? ???
Ze mną mój kochany stitch <33
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Kuwetowanie

Post autor: yss »

blueberry: wygląda jak narożne pudełeczko :P do kupienia w zoologach.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”