Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oduczyc szczury kupkania poza klatką?

Post autor: alken »

myślę że to jednak bobczenie stresowe bo inaczej znajdowałabyś po prostu pojedyncze sztuki gdzieś po kątach a nie cały zrzut balastu ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oduczyc szczury kupkania poza klatką?

Post autor: valhalla »

To może być stres. Moje szczury po prostu przestały kupkać w którymś momencie, nawet ten bardziej niekulturalny (bo drugi to w ogóle rzadko kiedy to robił). Kiedyś biorąc je na ręce, to było wiadomo - zaraz polecą boby. Teraz jest zdziwienie, jak polecą, ale to już tylko chyba w stresie. Z sikaniem też czekają na powrót do klatki. To dopiero od niedawna, a mam je od 2 miesięcy, więc cierpliwości!
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jak oduczyc szczury kupkania poza klatką?

Post autor: macik001 »

A ja mam pytanie jak oduczyć szczura robienia pod siebie. Sika i bobkuje w hamaku a później na tym leży. Z jednym mam taki problem. Co jakiś czas jak podchodze do klatki to wybieram mu to, bo normalnie kąpać go bym musiała codzień. Macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak oduczyc szczury kupkania poza klatką?

Post autor: Paul_Julian »

Musisz go rano wyciagac do kuwetki "na nocnik" jak dziecko.I co jakiś czas tak robić, jak siedzi w hamaczku. Pomasować troszkę brzuszek, i dac do kuwetki, może mu sie zachce siku.
Nie jest to 100% sukcesu, ale innej rady nie ma.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Kuweta

Post autor: Blanny »

A czemu nie zostawić im kawałka szmatki w kuwecie? Toż to nie szkodzi, a skoro wtedy wiedzą, gdzie mają kupkać.. :)

Ja kuwetkowanie się stosuję na razie tylko w stadzie Nero + Dante - na całości jest żwirek drewniany (nie robią na nim nawet jednej kupki!), a w kuwecie małej w rogu bentonitowy. I wszystkie kupki w nim. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kuweta

Post autor: `naatka »

od 3 dni bawie się z tymi kupkami i je przenosze, a one w ogóle nie lapią :/.
mało tego, jedzą w kącie gdzie sa kupy
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Kuweta

Post autor: Blanny »

Czyli w złym rogu jest kuweta. Tam widać lubią jeść. Spróbuj urządzić kuwetę w innym miejscu. ;) No i pamiętaj, że w kuwecie musi być inna ściółka niż poza nią..
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
fajcia
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 05, 2011 1:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kuweta

Post autor: fajcia »

Czyli jak jest dobrze zrobić? Papierowe ręczniki na dnie klatki i w kuwecie żwirek? Aktualnie mam Cat's Best na całej powierzchni podłogi a na pięterku szmatki na których śpią, bo z domu wyrosły.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Kuweta

Post autor: Blanny »

Ja mam na całej kuwecie drewniany, w kuwetkach bentonitowy. Bo całe życie miały bentonitowy i tylko do niego kupkają, drewniany to w ogóle dla nich 'nie żwirek'. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Kuweta

Post autor: aneczkaa »

Moje paskudy jedne przebrzydłe się cofają w rozwoju ::) Kupkały pięknie do kuwety a teraz zostawiają bobki wszędzie, nawet w koszyczkach, co się nigdy przenigdy nie zdarzało...
Awatar użytkownika
agaaatkka
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 9:25 am

Re: Kuweta

Post autor: agaaatkka »

aneczkaa a w jakim wieku były jak im się odwidziało? :P

ja kupiłam kuwetę zanim jeszcze wzięłam szczurki, chociaż nie wiedziałam czy w sumie się przyda. potem wzięłam maluchy jak miały miesiąc i ku mojemu zdziwieniu od razu zaczęły robić kupki TYLKO i w kuwecie ;o jestem z nich dumna teraz po przeczytaniu Waszych komentarzy :P ale za to siusiają TYLKO na półeczkach, u góry - no ale trudno :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kuweta

Post autor: Paul_Julian »

aneczkaa pisze:Moje paskudy jedne przebrzydłe się cofają w rozwoju ::) Kupkały pięknie do kuwety a teraz zostawiają bobki wszędzie, nawet w koszyczkach, co się nigdy przenigdy nie zdarzało...
Spróbuj im przeniesć koszyczki, albo dawac mniej jedzenia. No i rano budż "na nocnik" i przerzucaj tamte kupy. Moje też zaczęły kupkać w innym kącie , albo za drabinką ( wstydliwe :D) Jak na razie cierpliwie przenoszę te kupy do kibelka i zostawiam na troszke .
Moze to tylko jedna paskuda tam kupka (tak jest u mnie).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuweta

Post autor: Kluska123 »

Chcialabym moc tak napisac ::) Marze o tym, zeby moje paskudy kupkaly do kuwety, lecz to niespelnione marzenia :D Sa zbyt leniwe, grubasy jedne :P
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Kuweta

Post autor: tinanka »

U mnie też, jak tylko pojawi się świeża kuweta to zostaje zakopana ściółką albo i nawet przewrócona do góry nogami. ;D Tylko, że ja podejrzewam, że moja Zuza ma ADHD ;)
Awatar użytkownika
agaaatkka
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 9:25 am

Re: Kuweta

Post autor: agaaatkka »

spróbuj taką w narożniku, co się drucikiem przykręca :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”