Duży guz u dojrzałego szczura

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: merch »

http://www.ogonek.waw.pl/lekarze.html


http://lecznica-oaza.prv.pl/

w Oazie operuje dr Jalonicka idr Kacprzak, tak mi sie przynajmniej wydaje...w lecznicy ogonek dr Wojtys.
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: izula »

dzięki za info napewno się przyda!!!
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: izula »

niestety.. mój szczur nie doczekał wizyty w warszawie ani operacji...odszedł dzis w nocy
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(.
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: izula »

:(

niestety.... choć miałam nadzieję że jeszczę trochę wytrzyma...szczerze powiem że się tego nie spodziewałam wlasnie teraz, wczoraj normalnie jadł pił biegał po mieszkaniu, gdyby nie ten widoczny guz nikt by nie powiedził ze jest chory...rano już nie żył.. teraz mam nadzieję ze uda mi się adoptować szczurki z forum
ckr
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:54 pm

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: ckr »

Przedwczoraj o 9 oddałam dwuletniego Lilaka w ręce doktora Barana z kliniki Arka (Kraków), zdecydowałam się na operację bo jakiś tydzień temu umarł mi inny szczur , u którego mniej więcej w tym samym czasie znalazłam guz. Tamten miał jednak innego rodzaju guzy (było ich kilka), twarde , niezbyt wypukłe , jakby mocno osadzone w ciele , takie jak opisała Schorma. Guz Lilaka był wielkości piłeczki ping pongowej , jak to lekarz powiedział "wolny " - czyli można było go usunąć .
Wczoraj o 13 dostałam do spowrotem. :)
Szczur ma się dobrze , ma nieco mniejszy apetyt i duzo spi , ale pozatym wszystko w porządku. Podobno zaraz po przebudzeniu zaczął wariować , i wymjować szwy , czego efektem było trzy krotne szycie..( za zabieg plus lekarstwo na 3dni zapłaciłam 150 zł)
Martwi mnie tylko jedno , a mianowicie to że szczur znowu dobierze się do szwów... doktor zainstalował mu co prawda 'majtki' ;) , ale jak widać są one już lekko nadszarpnęte ..
Staram się go nie spuszczać z oczu , (lilu siedzi ze mną w pracy) , ale niestety muszę czasami spać, odejść od niego..
Jeżeli Lilu chociaż jeden dzień pobiega radośnie po moim mieszkaniu i pogryzie wszystko co napotka na swojej drodze to będę mówić 'było warto' , już dziś jak leżał na moich kolanach i szurał ząbkami kiedy go głaskałam , tak właśnie powiedziałam :)
A tu moja bidulka:
Obrazek
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: izula »

super ze udało wam sie usunąc guza!! nawet nie wiesz jak ja bym chciała żeby mój Majk , tak jak twój szczuras dobierał sie do swoich szwów...pilnuj go pilnuj, te jego majtki napewno mu przeszkadzają i bedzie próbował je sobie zdjąć ale może aż do miejsca w którym są szwy nie siegnie, niech szybko wraca do zdrowia
za ile trzeba bedzie mu zdjąć szwy?
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: erasjo »

Właśnie mam szczurke ( ponad rok u mnie - ale dostalam dorosla wiec nie moge ustalic dokladnie wieku- to mamuska od kinder niespodzianki...) Ma sporego guza w jamie brzusznej, jest na zastrzykach

odziwo zastrzyki lubi widac lepiej jej po nich. miala usg, przeswietlenie, wymacalo ja 2 wetow (wytzymala dzielnie i zadnego nie ugryzla), wazy 400g ale leki podaje na 200g bo nie wiadomo o ile przytyla przez ten nabrzmialy brzuszek
diagnozy byly ze guz guzem ale albo dodatkowo zapalenie plucek albo przezuty na pluca...

problem guza wyszedl przy problemie z pluckami - sapala i opadl jej brzuszek wiec wyladowalam z nia u weta.

jest bardzo oslabiona, wyjatkowo duzo spi, ale tak na pol godziny wychodzi w ciagu doby z klatki
- wywalilam sianko, dalam same drewienka i papier - taki jak w przychodniach jest czesto cos pomiedzy chusteczkami a papierem toaletowym miekkim.
- zainstalowalam dodatkowe poidelko na parterze klatki - na wypadek jakby byla za slaba zeby wejsc na 3 pieterko
- dzis podkarmie ja kaszka i kukurydza ( mam wrazenie ze meczy sie przy jedzeniu twardego - zje pol orzecha i wymieka, za to makaronu zjadla poltora nitki - a gruby byl od spagetti)
- na karzdym pietrze zrobilam miejsce do lerzenia dla niej bo sobie przystanki czesto robi
- nie oddzielam od pozostalych szczurek bo jej nie dokuczaja a spia przytulone wiec nie chce jej stresowac

pytanie
1) jak odruznic zapalenie pluc od przezutu guza na plucka - kataru ani niczego w tym stylu nie miala ani nie ma ?
2) jak mozna jej jeszcze ulatwic/uprzyjemnic chorowanie?
3) co lekko strawnego mozna jej podawac w czasie zastrzykow ?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: merch »

1 po zdjeciu RTG

smakolykow poszukaj powinny gdzies byc:)
KoneKee
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:43 pm
Lokalizacja: Olesno Śl./Opole

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: KoneKee »

w jakim wieku może wystąpić guz u szczura? czy jest możliwy w wieku kilku miesięcy, czy występuje raczej tylko u dorosłych ?
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: susurrement »

tak naprawdę może zdarzyć się zawsze. tak jak u ludzi. ale im zwierzak młodszy tym mniejsze prawdopodobieństwo. tak sądzę.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: Nina »

Ja miałam już przypadek u 8 i 10 miesięcznego szczura...

A tak poza tym, to kilkumiesięczny szczur jest już dorosły.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
KoneKee
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:43 pm
Lokalizacja: Olesno Śl./Opole

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: KoneKee »

też sądziłam, że u młodych występuje sporadycznie, ale u mojej panny (3 miesiące skończy 10 czerwca) zrobiła się mała narośl w okolicy podgardla, jak rozpoznać czy to ropień czy guz ? Narośl jest miękka i jak ją dotykam to się przesuwa. Czy u szczurów występują takie, hmmm kulki, z których wyrastają później włosy, ale takie dłuższe? np. u kotów takie coś jest, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: merch »

najpewniej ropien - tak czy siak musisz do weta!!!!!!!
KoneKee
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:43 pm
Lokalizacja: Olesno Śl./Opole

Re: Duży guz u dojrzałego szczura

Post autor: KoneKee »

wiem, do weta jestem już umówiona w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że to nic więcej, a tylko ropień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”