[WYJAZDY] czy szczurek mnie nie zapomni? tęsknota itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ja_agata
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 9:19 pm

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: ja_agata »

Właśnie przyszedł taki ciężki czas i też zastanawiam się czy mogę zostawić mojego Jaszczura Kombajnistę na miesiąc? Ma już ponad rok(i, pomimo imienia jest dziewczynką;), jest do mnie przywiązana, ale także w miarę skumplowana z moim ojcem... Kiedys nie było mnie 4 dni i dziwnie sie zachowywała, nawet miałam wrażenie, że mnie nie poznaje.Ten stan minął po paru dziach:-(:-(,ale w takim razie co będzie po miesiącu?! Macie podobne doświadczenia? Czy moglibyście coś poradzić? AHA-myślałam o koleżance dla niej, ale nie mogę zostawić w domu dwóch szczurków...to nie wchodzi w rachubę:(

p.s.mam nadzieję,że tym razem umieściłam post w dobrym miejscu, jeśli nie to przepraszam;)
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: lenalove »

wiem że moje tęsknią za mną. Gdy mnie nie ma robią się osowiałe i ciągle śpią. dlatego bardzo niechętnie je zostawiam nawet na 1 dobę...

gdy miałam pod opieką 6 chłopaków sehmet a jeszcze wcześniej 2 chłopaków Bizi, to wszystkie były bardo osowiałe. jak je wypuszczałam z klatki trochę rozrabiały :smykrat: ale bardziej z ciekawości nowego terenu niż z chęci do zabawy.
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: nev! »

Szczury tęsknią, kiedy mnie nie ma w domu, mama mówi mi, że nie chcą wychodzić z klatki, zaczynają wybrzydzać z jedzeniem, i często śpią.

Kiedy byłam mała, miałam szczura, który podczas mojej nieobecności (sanatorium) pogryzł mamę, i odmawiał w ogóle jedzenia.
poesjeAnn
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 9:52 am

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: poesjeAnn »

Mój ostatni szczurek, jak poraz pierwszy został bez nas.. stał się dziki i nie chciał słuchać.
Uciekał, skalał na podłogę. Był okrutny... tak samo jak my okrutni byliśmy dla niego, zostawiając go w innych rękach. Szczurek zmienił się nie do poznania. Z wychowanego, na dzikusa.

Kolejne razy były już normalne i nie przeżywał tego. Zapewne się przyzwyczaił, że co róż trafia w inne ręce.
Kochane Duszki: Neronek, Nutka, Ketonek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Telimenka »

hehhe u mnie tylko Telimenka ktora jest ze mna ponad 1,5 roku teskni nieziemsko...:-( w sumie to mile ale Ona pierwsze dwa dni sie glodzi i wyrywa sobie siersc...pozniej sie przyzywczaja ale jak wracam to euforia i by klatke rozniosla,moje Cudeńko.. :loverat:
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: yss »

po raz pierwszy zostawiłam moje szczury - na niecałe 3 dni. były zadowolone jak wróciłam. przybiegły się przytulić, ale zaraz zaczęły kraść i rozrabiać ponad miarę... to miło. w takim stadzie trudno im się nudzić - i wielce mnie to cieszy. nawet nasza interwencyjna bida nieźle to zniosła [mieszkała całkiem sama przez te dni.] ale w jej przypadku trudno jeszcze mówić o tęsknocie.

poesjeAnn: tak to bywa, jak ma się szczura samotnika i zostawi się go na długo. to jakby ciebie zamknąć w samotności całkowitej, w piwnicy na miesiąc [szczur inaczej nieco postrzega upływ czasu - żyje szybciej niż my]. ciekawe, czy byłabyś przyjazną osobą po wyjęciu z tej piwnicy?
ten się nie myli, kto nic nie robi
poesjeAnn
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 9:52 am

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: poesjeAnn »

no pewnie bym nie była... ale przecież nie zostawiłam go samego. Oddanie w dobre ręce, to nie to samo co pozostawianie go w "ciemnej piwnicy". Klatka w końcu ta sama, tylko ręce do bawienia inne... porównanie z ciemną piwnicą na tydzień jest chyba lekko wygórowane;).

Może warto to porównać, tydzień sam na sam wielkim mieście u Chińczyków na przykład;)
Kochane Duszki: Neronek, Nutka, Ketonek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Telimenka »

hehe tylko chcialam zauwazyc ze dla nas tj tydzien a dla Szczurka ponad rok :-) i to mowi samo za siebie. wiec korekta "moze warto porownac, rok sam na sam w miescie u Chińczyków"
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

2-tygodniowy wyjazd bez szczurkow

Post autor: EMKA1234567 »

witam
mam do was pytanko gdyz
wyjezdzam na 2 tygodnie w lipcu i zostawiam moje dwie szczurki cioci mam lekkie obawy gdyz boje sie ze nie beda mnie one pamietały po przyjeżdzie i bedzie trudno mi je znowu przyzwyczajic do mnie
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 257
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 10:50 am

Re: 2-tygodniowy wyjazd bez szczurkow

Post autor: Ren »

To chyba zależy jak długo są już z Tobą. Jeśli masz je od dawna, to nie sądzę, żeby sie odzwyczaiły, natomiast jeśli są dopiero co oswojone, to niestety istnieje możliwość, że cały zabieg oswajania będzie trzeba powtarzać...
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

Re: 2-tygodniowy wyjazd bez szczurkow

Post autor: EMKA1234567 »

lipcu bede miała je pol roku
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 2-tygodniowy wyjazd bez szczurkow

Post autor: yss »

spokojnie :)
na pewno nie zapomną przez 2 tygodnie, a raczej - szybko sobie przypomną po powrocie :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: 2-tygodniowy wyjazd bez szczurkow

Post autor: szpaczek »

pamietam gdy w tamtym roku pojechalam na kolonie na 2 tygodnie a szczurcia była wtedy u mnie ok pół roku i po przyjexdzie normalnie ciągle ryczałam bo szczur mnie nie pamietał i wołał mojego brata, ale to raczej tylko mój szczur bo od początku był taki....dziwny ,ale i tak ja kocham :D
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: Bazgralka »

Dopiero wróciłam z wczasów, przez 10 dni z ogonkiem mieszkała moja szwagierka,karmiła go,wypuszczała z klatki,bawiła się. dzięki temu ogonek bł szczęśliwy,a ja spokojna. Teraz jednak muszę wyjechać w sobotę rano i wrócić w niedzielę wieczorem,a szwagierki też nie ma.Muszę zostawić szczurka samego na te dwa dni w klatce. Oczywiście zapewnię mu dużo picia i jedzenia,ale cz mogę tak zostawić ogonka? Czy nie zdziczeje,albo czegoś sobie nie zrobi?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: akzi »

wiesz nic nie powinno się stac jezeli do tej pory nie okazywał jakiś dziwnych zachowań typu gryzienie kuwety pretów, to raczej nie powinien się przegryźć i uciec :)
fajnie by było gdyby szczurek miał towarzysza , nie miała bys takich wyrzutów zostawiając go samego, bo wiedziała byś ze szczurek nie jest sam nie tęskni tak bardzo bo w klatce jest z przyjacielem i ma co robić :)
zastanów się nad tym, oczywiście po twoim wyjeździe bo teraz już za późno na adopcje łączenie i sprawy z tym związane
ale fajnie by było gdybyś dała mu przyjaciela / przyjaciółkę ( w zależności od płci twojego ogona towarzyszmusi mieć taką samą )
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”