[RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
HaniaiKola
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 11, 2010 5:46 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: HaniaiKola »

tak zgadzam się z Nakashą. Ale przecież nie jest moją winą że nie wiedziałam że szczurek MUSI mieć towarzysza. Niektórzy mówią, że NIE musi. A ja już zaczęłam szukać dla Koli towarzyszki.
Shine
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Izold »

I to jeden z powodów dla których nie jest to na pewno hodowla. w prawdziwej spytaliby czy masz już szczura, i czy to towarzysz dla twojej szczurki, albo powiedzieliby ci że szczur jest zwierzeciem stadnym. Jesli tyle niby o nich czytałaś, to ciekawe czemu nie natrafiłaś na temat o stadności szczurów.
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Mucha321 »

Przenieście może te dyskusje na PW, co? To temat o RUJCE.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
HaniaiKola
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 11, 2010 5:46 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: HaniaiKola »

Owszem czytałam i trafiłam na temat o stadności szczurów i wiedziałam że powinny być przynajmniej dwa. Ale POWIENNY a nie MUSZĄ.
Shine
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Izold »

Owszem, powinny.
Powinny jeśli nie chcę się zamęczać szczurów, trzymając je w samotności. a weź sobie sama posiedź dwa lata, w odosobnieniu!
I skonczmy tę jałową dyskusję, bo to jest temat o rujce,(notabene o której nic nie wiesz, a masz samiczkę, i rzekomo przetrząsnełaś mnóstwo materiału o szczurach) w którym zaczęłaś pisać nie na temat. Żegnam panią Hanie i Biedną Kolę, i ulatniam się zanim napłynie dla mnie ostatnie ostrzeżenie i zostane stąd wykopana.
Au Revoir!
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: frommicrowave »

ale mi dzisiaj szalały maluchy!!
powiem tylko co zaobserwowałam u Sidii - większe zainteresowanie chłopakami, sutunie bardziej wystające, i to co mnie najbardziej zaciekawiło bo wcześniej u dziewczyn tego nie miałam - właziła chłopakom na klatkę, rozpłaszczała zadek, oni ją podgryzali i podszczypywali w pupcię czy co tam inne a jej uszka chodziły w tempie znacznie ponad świetlnym - pierwszy raz coś takiego widziałam :D wyglądało co najmniej komicznie :P

rujka?
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: sssouzie »

czy możliwe jest to, że szczurka nie ma w ogóle rujki?
niby absurdalne pytanie, ale o ile u moich pozostałych szczurek obserwuję rujkę to u norweżki takiej nie widziałam ani razu.??
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: alken »

może nie mieć, ale może też nie ma przechodzi jej jakoś intensywnie. ja bym Ci moją Ronję podrzuciła to by Ci powiedziała, ja u Makumby czy Ziuty bym w życiu rujki nie zauważyła gdyby nie to, że Ronja je wtedy natrętnie gwałci :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: Nakasha »

frommicrowave, tak, to rujka. O0

sssouzie, czasami się zdarza, że samiczka ma zaburzenia hormonalne i nie ma rujek, ale najczęściej po prostu ich nie widać. ;) Nie wszystkie przy każdej rujce się nadstawiają i machają uszami. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: frommicrowave »

o matko to było szaleństwo wczoraj :D
2h wybiegu z czego ponad 50% czasu spędziła u chłopaków ;D

wcześniej raz mi się zdarzyło czy dwa że jak Atena miała rujkę to się wyginała jak wąż ale tak to nic zupełnie
i wczoraj te uszy.... swoją drogą super widok :D
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: alken »

u mnie uszami daje czadu tylko Ronja, nie da się jej wtedy dotknąć, lata w kółko po klatce i pokoju i jak się o coś otrze przypadkiem to się nadstawia i trzepocze :D
Lilka natomiast jest poddenerwowana, napuszona, unika szczurów i można ją wtedy pocieszać i przytulać ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: [RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Post autor: frommicrowave »

no i proszę - Nancy też rujkuje :D tylko woli chyba miłość międzygatunkową bo łasi się do mojego TŻ-ta to chwile mu wskakuje na kolana i trzepocze do niego uszami :)
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Szaruch
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 03, 2010 4:39 pm
Lokalizacja: zoppot
Kontakt:

szczur mi WIBRUJE

Post autor: Szaruch »

Hej!
dzisiaj zauważyłam, że Ogonkowi... wibruje główka. tzn. bardzo szybko się trzęsie, tak, że uszy wyglądają jak skrzydełka ważki czy innego kolibra. zdarza się to raz na jakiś czas przez ok. 3-5 sekund, plus wytrzeszcza oczka, ale w sumie cięzko mi stwierdzic bo moje szczurasy od małego mają takie lekko wyłupiaste. prócz tego zachowuje sie normalnie, je normalnie i pije normalnie, jak ją puszczę na łóżko to wędruje ;)

Aha, zauwazylam tez, ze obydwu (Ogonek i Pestka) zmienilo sie futerko, dawniej całe miały taki 'puszek', a teraz puszek mają tylko na główce i karku, reszta jest leciutko (ale naprawde leciutko) nastroszona i wygląda, jakby byla troszkę wilgotna. nie wiem jak to dokladniej opisac, jutro wrzucę zdjęcia. panikuję? futerko zmienilo się obydwu szczurkom w tym samym czasie, jak podrosly, mają teraz jakies 3 miesiące.

prócz tego nic im nie jest. napiszcie mi prosze, czy warto jechac jutro do weta, czy to normalny objaw?
We are in, take a breath but don't forget, it isn't real, it isn't true...
Awatar użytkownika
Szaruch
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 03, 2010 4:39 pm
Lokalizacja: zoppot
Kontakt:

Re: szczur mi WIBRUJE

Post autor: Szaruch »

Ok, już doczytałam, Ogonek najprawdopodobniej ma rujkę ;)
ale co z tym futerkiem?
sorki, jeśli było napisane, ale nie znalazłam.
i dobranoc :)
We are in, take a breath but don't forget, it isn't real, it isn't true...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur mi WIBRUJE

Post autor: Paul_Julian »

Ja myslę, ze one podrosły :) I po prostu zmieniło się futerko na dorosłe.
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?p=740663#p740663 są fotki nastroszonej siersci u moich chorych ogoniastych, warto zapamiętac jak to wygląda.

A fruwanie uszami to cudo, prawda ? ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”