Gryzienie kuwety i prętów

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nałogowe przegryzanie kuwety

Post autor: Malachit »

Ciężko wytłumaczyć niektóre irracjonalne zachowania szczurów, ale nie zastanawiałaś się może nad włożeniem nad kuwetę metalowej kratki? Wiem, że niektóre osoby (nie wiem czy akurat z tego konkretnie forum) ich używają.
W klatce wygląda to tak: http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 89870.html
Nie jestem pewna, czy można to z czegoś zrobić, pewnie tak, można też chyba kupić (może ktoś, kto nie używa a dostał z klatką mógłby odstąpić)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nałogowe przegryzanie kuwety

Post autor: smeg »

http://www.zoologiczny24.sklep.pl/akces ... -1_32.html - tu można kupić oddzielnie kraty do kuwet i same kuwety ;) Niestety maksymalny rozmiar to 70x40 cm, nie wiem jaką masz klatkę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: noovaa »

Osobiście uważam że jest to niewygodne dla szczurzych łapek i np. u mojej Yuki, która już miała podobne problemy, na bank skończyłoby się bolesnymi i psującymi się odciskami. Ale jeśli szczurki nie mają przy tym problemów ( czyli zapewne większość ) a faktycznie obgryzanie kuwety stanowi duży problem, to za dużo wyjść chyba nie ma ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: rattulia »

No to zaczynam być szczęśliwsza ;)
Również zastanawiałam się nad kratką tylko te odciski... W zasadzie to moje szczury większą część czasu przebywają w hamaku (lenie patentowane, ale w nocy to chętnie pogryzą). Może jakby zamontować tę kratkę i dostawić na górze więcej półek?
Paul, te metalowe listwy są drogie? Zapewne dostanę je w jakimś sklepie budowlanym czy coś..? A co to jest ten gorzki spray?

Dzisiaj zafundowałam im taki wybieg (2 godz.? Matko nie wiedziałam, że moje pupilki mają takie wymagania! :o ;D ), że sama się zmęczyłam ;D Ja na czworaka, a one przede mną zwiewają, a jak się zmęczą to hyc! na łóżko i tam sobie chodzą po mięciutkiej pościeli i wtulają się w stos poduszek. Taki szczur to ma w sumie fajnie. Wszystko co fajne i miękkie jest taaaakie wieeelkie! ;D
Dziękuję wam. Czuję się lepiej, jakby cały ten stos kłopotów zniknął. ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Paul_Julian »

Gorzki spray to może Noova sie wypowiedz, bo to chyba od Ciebie wiem ?
Sam chętnie kupię..

Aluminiowe listwy są tanie, ale szczury je przegryzają, bo są cieniutkie. Kątowniki stalowe są dośc drogie i trudno je giąć http://www.sklepbat.pl/Katowniki_ceowniki,CE38 Dlatego kupiłem kilka aluminiowych i jak na razie po prostu doklejam nowe, kosztują kilka zlotych za taką 2 m listwę.
Kupiłem takie http://www.baushop.co/k,99,katowniki-aluminiowe.html w obi
ale jak widzę są tez takie bez dziurek http://bkfsystem.pl/oferta/akcesoria/el ... -12-x-2-mm

I chyba występuja pod nazwą profil albo kątownik. Te z dziurkami znalazłem w dziale malowanie, tynki w obi.
O, tak to wygląda u mnie http://s169.photobucket.com/albums/u233 ... ty2012.jpg
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: klimejszyn »

odpisywałam na to pytanie, z tego co pamiętam, ale mój post sobie gdzies wyfrunął... ;)

ja pogryzioną kuwetę osiatkowałam od wewnatrz. było dość niewygodnie przy sprzątaniu (używam trocin i musiałam odkurzaczem chwilę pojeździć, żeby zza siatki wszystko wciągnęło), ale ogólnie dobrze się spisywała, ogony nie miały już możliwości gryzienia kuwety, a od zewnątrz, żeby ściółka się nie wysypywała, przykleiłam kawałek plastiku klejem na gorąco.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Paul_Julian »

Mam od Noovej nazwę tego gorzkiego paskudztwa :D
"8in1 Spray przeciwko obgryzaniu przedmiotów 230ml"

http://keko.pl/pl/8in1-no-chew-spray-pr ... rtner=3267

Na allegro jest za 20 zł.
Spray przeciwko obgryzaniu przedmiotów 8in1 No Chew Spray to delikatny środek, który pomoże Ci zniechęcić Twojego psa do gryzienia Twoich ulubionych rzeczy. Zawiera naturalne składniki o gorzkim smaku, który utrzymuje się przez jakiś czas na języku psa, kiedy sięgnie on po spryskane przedmioty. W ten sposób pies szybko uczy się, że tych rzeczy lepiej nie ruszać. Preparat 8in1 No Chew Spray nadaje się do stosowania w domu i na spacerze i jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Formuła Stop Gryzieniu oparta o składniki o naturalnie gorzkim smaku!

Bezpieczny dla ludzi i zwierząt!

Stosowanie:
Należy spryskać miejsce, które regularnie niszczy pupil. Zbliż pysk zwierzęcia do spryskanego przedmiotu aby poczuł gorzki smak produktu. Powtarzaj w razie potrzeby.

Środki ostrożności:
W razie kontaktu ze skórą należy przemyć wodą z mydłem. W przypadku wdychania lub połknięcia pojawi się silnie gorzki smak. Nie grozi to niebezpieczeństwem, należy wówczas napić się wody lub soku by wyeliminować nieprzyjemny smak.
Ja zaryzykuję i kupię i sprawdzę :D u Noovej zadziałało na obgryzanie tapet i łóżka :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: dusiaczek »

hm... może pomogłoby na kable od internetu, już jedenaście zjedzonych... :D
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: rattulia »

Paul, jak się sprawuje ten płyn? Bo u mnie problem narasta ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Paul_Julian »

Jeszcze nie dotarł, mam nadzieję, ze bedzie w przyszłym tygodniu. Na razie staram sie zwiekszyć wybiegi , i dac im chociaz z 30 minut dodatkowo całkiem przed snem. Nie wiem czy pomaga >_>
I od wczoraj dostaja Kalm-aid na lekkie uspokojenie, bo Soran jest totalnei zestresowany.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: rattulia »

Błagam Paul napisz coś. Wracam do domu a tam już chyba trzecia dziura... Nie wyrabiam. I siedzą w transporterze. Nie wiem co robić...
Awatar użytkownika
Nefretari
Posty: 65
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 11:36 pm
Lokalizacja: Kraków

Moje cholery rozgryzły mi podstawę klatki!!!

Post autor: Nefretari »

mam klateczkę. metr na metr na metr. mniej więcej. Tarasiki, drabineczki, hamaczki i inne.
Pewnego pięknego dnia zauważyłam że moje husky znalazły sobie fantastyczną zabawę pt wygryzanie dziury w podstawie klatki.
I pewnego pięknego dnia wygryzły na tyle dużą, że swobodnie zaczęły spacerować po domu.
zabetonowałam. (połaczyłam gips z piachem, czyli utworzyłam beton).
Przegryzły.
wzięłam mneijszą klatkę i przyczepiłam łańcuchami z dwóch stron - jakoś wlazły pod spód i wylazły.
Przyniosłam głaz z pola i parę kamieni - kamieniem przysłoniłam dziurę - głazem przypieczętowałam. Obgryzły dookoła i dziś w nocy moje dziewczyny obudziły się z przerażeniem, że okno otwarte i szczury latają po pokoju.
Poleciałam po kolejnego kamola, znów przysłoniłam głazem.
Co mam zrobić z tym fantem? Jak żyć pnie premierze, jak żyć?
Czym to zakleić? (dziura wielkości pięści w rogu), jak je odwieźć od pomysły poszerzania tej dziury?
Proszę o pomoc, bo jak tak dalej pójdzie to wyjmę kuwetę, klatkę położę na podłodze, pod spód położę gazety i na to wysypię żwir!!!
Moje Bachorzyska: Blanka, Rozi, Flora, Lora, Bianka :D
I Blu najcudowniejsza z nich wszystkich za TM
W nowych Domach :Milka i Cynamonka, Parchu i Hania :D
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje cholery rozgryzły mi podstawę klatki!!!

Post autor: emi2410 »

Skoro nawet mimo przeszkód kuwetę niszczą, to chyba najlepiej zamówić coś takiego:
http://tablica.pl/oferta/kuweta-kuwety- ... 39132bc7a4
(a z tego co się orientuję Ty masz xlkę ferplasta...? ona ma wymiary podstawy 80 cm x 75 cm ;))
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Moje cholery rozgryzły mi podstawę klatki!!!

Post autor: missia »

Hej kiedyś już pisałam o tym do paula14s na to odpowiadałam wiec żeby się nie męczyć ci to wkleję po prostu ;)
Postprzez missia » Cz, 27 cze 2013, 11:47
Nie znam się na tym i zdania też nie mam, ale znalazłam o tym wątek: viewtopic.php?f=10&t=37527&p=899271&hilit=gryzienie+kuwety#p899271 ;) Poczytaj, bo troszkę rad tam jest :D
Przykłady skopiowane z tego wątku :)
A jeśli chodzi o maskowanie, kupiliśmy z mężem kątowniki aluminiowe, poprzycinaliśmy z zapasem i przynitowaliśmy (poprzez dziurki wywiercone w kątownikach) do podłogi klatki i na te załamania właśnie.
No i z tego co czytałam to najlepszy sposób, są tam fotki, fajnie to wygląda i jest wytrzymałe. Przeczytaj wszystko i zobacz jak to się robi :) Chyba nie trudne, a trwałe i dobre ;)
Ale najtrwalsza jest rzeczywiście metalowa kuweta ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Nefretari
Posty: 65
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 11:36 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje cholery rozgryzły mi podstawę klatki!!!

Post autor: Nefretari »

kurcze, ja się do remontu nie nadaję. Ale faktycznie jedyną opcją jest metalowa. A na dodatek kumpel jeździ co weekend na trasie n.sącz-Kraków, więc pewnie by mi podrzucił. Kurcze, dzięki za pomysł :)
Moje Bachorzyska: Blanka, Rozi, Flora, Lora, Bianka :D
I Blu najcudowniejsza z nich wszystkich za TM
W nowych Domach :Milka i Cynamonka, Parchu i Hania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”