Gryzienie kuwety i prętów

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zabastudencka
Posty: 52
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: zabastudencka »

na razie daje z boku siatkę z siatki sześciokątnej ocynkowanej, a potem spróbuje ją obłożyć boczki spodu z klatki, dobry pomysł?
Blaczy nigdzie niemogłam znaleźć :( a KróFka dalej gryzła spód klatki mimo tego, że miała bułkę starą, gałązki, drewienko i koleżanki a do tego wybiegała się za wszystkie czasu -> UPARCIUCH nieprzeciętny !!!
Awatar użytkownika
zabastudencka
Posty: 52
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: zabastudencka »

BLACHY A NIE BLACZY ;)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: renata1009 »

A tak z ciekawości - jakiej firmy jest ta klatka ?
Fynnie
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:35 am

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Fynnie »

parę stron wcześniej wyczytałam, że ktoś nasmarował pręty lakierem do oduczania obgryzania paznokci, żeby oduczyć je tego niemiłego nawyku. czy to zadziałało? boję się posmarować cytryną pręty, bo nie wiem czy gryząc moje sierściuchy nie naruszyły tej ocynkowanej warstwy, bo jak tak, to momentalnie to zacznie rdzewieć i na pewno nie będzie bezpiecznie dla szczurków.

uprzedzam pytania: moje maleństwa, mają co gryźć, bo mają wapienko, do tego lubią chrupać orzechy, a poza tym wydaje mi się, że gdyby o to chodziło to hamaczek, drewniane półeczki i drewniane drabinki też byłyby z lubością nadgryzane. wybieg też mają chyba całkiem niezły, co prawda na razie biegają tylko po łóżku i po nas się wspinają, ale po dobre 3 godziny jak nie więcej dziennie.

przez to ich gryzienie nie jesteśmy z Lubym w stanie spać :( więc byłaby wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, żeby jakoś oduczyć ich tego...
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Hanka&Medyk »

Fynnie pisze:przez to ich gryzienie nie jesteśmy z Lubym w stanie spać :( więc byłaby wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, żeby jakoś oduczyć ich tego...
To może być trudne... Najlepiej by było, gdyby szczury przebywały w innym pomieszczeniu niż Wasza sypialnia.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Fynnie
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:35 am

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Fynnie »

gdyby była taka możliwość, że mogłabym je wyrzucić np do łazienki, to nie pisałabym tego wypracowania powyżej... :-\
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: dusiaczek »

mniemam, ze to raczej pierwsze szczury i od niedawna. Mój TŻ narzekał na to przez pierwsze 2-3 miesiace, teraz go nie rusza nawet jak mnie budzi, a to cud, bo mając gryzonie od dziecka nie ruszają nie takie dźwięki. Chyba sposobu żadnego nie widziałam nogdy na takie gryzienie niestety.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Paul_Julian »

Kazdego wkurza gryzienie :D

Ja zauważyłem, ze ocynki bardziej brzęczą niż malowane pręty.

Mozna dawac na noc jedzenie, a jak będą zajęte , to wtedy zasnąć :D Ale nie pozostaje nic innego jak sie przyzwyczaić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: noovaa »

Paul_Julian pisze:Mozna dawac na noc jedzenie, a jak będą zajęte , to wtedy zasnąć :D
Przy chrupaniu ? :D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Paul_Julian »

Wolę jak chrupią, bo pochrupią, pochrupia ( i przestaną) i zasną z pełnymi brzuszkami. A gryzienie prętów jest o wiele glosniejsze.
Szczerze mówiąc, to bardzo lubię słuchac jak chrupią :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: noovaa »

Moje jak zaczną hurtowo w nocy chrupać to w mózgu je słyszę ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Flaumel »

U mnie jak miewamy gości i śpimy w pokoju szczurowym jest zakaz... dawania suchego makaronu do jedzenia! Bo chrupią strasznie! :)
Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Hanka&Medyk »

Przy mokrym z kolei (np. kaszki) odchodzi takie mlaskanie, że można oszaleć.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Nałogowe przegryzanie kuwety

Post autor: rattulia »

Mam ogromny problem. Chodzi o to, że moje szczury robią gigantyczne dziury w kuwecie, po czym z nich wyłażą. Ni wydaje mi się żeby było im źle, poświęcam im sporo czasu (jest to raczej nieregularne, ciężko powiedzieć ile dziennie) mają dwa rodzaje wapienek, cztery kolby różnych smaków, duży pieniek śliwy oraz gałązki drzew owocowych. Nie mam pojęcia co robić, bo to już drugi taki wybryk. Mam jedną "starą" kuwetę i jedną "nową". Stara była włożona w nową tak, żeby nie uciekały ale kiedy ona stała się nie do użytku nowa nie ma żadnej "osłony". Boję się, że jeśli dalej będą tak nieznośne to będę zmuszona je oddać (nowa kuweta kosztuje 90 zł może dla innych nie, ale dla mnie to całkiem sporo). Niedawno straciłam chomiczka, nie wytrzymam utraty kolejnego zwierzątka (-tek)! :-\ :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nałogowe przegryzanie kuwety

Post autor: Paul_Julian »

Powinny sie wylatać min. 2 godz. dziennie. Dodatkowo możesz przykleić w kuwecie ( w środku) stalowe listwy. Tylko takim klejem silikonowym ( w pistolecie, klej na gorąco).
Ja mam takie aluminiowe listwy ( bo kuweta jest z kantem w srodku) , i aluminium przegryzają bez problemu. Za to gryzą różne plastikowe elementy.
Noova chyba coś też wspominała o gorzkim spraju, i podobno działa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”