Gryzienie kuwety i prętów

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: nienazwana »

Na moje lakier "gorzki paluszek" (na marginesie gorzki jak jasna cholera, próbowałam ;) ) nie działa prawie wcale. Zosi ryja wykrzywia na lewą stronę a ta dalej hebluje kanty i kable :-\
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Moje cholery rozgryzły mi podstawę klatki!!!

Post autor: zielona_owca »

A czy od metalowej kratki nie narobią sobie odcisków? :-\
Ja maskowałam dziury za pomocą płyt CD i innych, dopóki nie zamówiliśmy szklanej kuwety. Super sprawa, można umyć przy zmianie żwirku, nie sprawia większych problemów. A fureta szkooda. :-X
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
demetria03
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 22, 2014 1:11 pm

Gryzie pręty

Post autor: demetria03 »

Moja szczurzyca ostatnio zaczęła gryźć pręty w klatce. Zdarza się, że ma swoje humorki, ale to polega na tym, że nie można jej wyjąć z klatki (rzadko, trwa to tak jakiś jeden dzień). Poza tym nie jest agresywna, ponieważ gdy wkładam palec przez pręty to tylko wącha, oblizuje. Tylko co może być powodem tego gryzienia prętów? Jak już zacznie to nie przestaje długą chwilę. POMOCY! ??? ???
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Gryzie pręty

Post autor: Morgana551 »

Powodem gryzienia prętów jest to, że to szczur :P To normalne u gryzoni. Jeden szczur będzie gryźć pręty inny nie. Jeśli chcesz bardziej się w to wgłębić to powodem może być np. nadmierna energia, którą szczur musi jakoś spożytkować, potrzeba ścierania ząbków lub tak poprostu :P
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Gryzie pręty

Post autor: sciurus vulgaris »

100% przypadków gryzienia prętów przez moje szczury to nuda, warto zastanowić się więc czy wybiegi nie są zbyt rzadkie/ zbyt krótkie/ zbyt mało wyczerpujące.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gryzie pręty

Post autor: smeg »

Dodatkowo jeśli szczur jest sam, będzie się nudził jeszcze bardziej i częściej gryzł pręty. To zwierzęta silnie stadne i nie można trzymać ich pojedynczo, przygarnij jej koleżankę ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Fibius
Posty: 51
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:38 pm

Re: Gryzie pręty

Post autor: Fibius »

Jak poprzednicy: załatw mu rozrywkę ;-) Albo nowe zabawki, większy wybieg lub niech będzie częściej wypuszczany z klatki.
Obrazek
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Gryzie pręty

Post autor: sliwkowapanna »

jak mówią dziewczyny albo nuda, chociaż u mnie żaden z ogonów nie gryzie prętów;P Albo ścieranie ząbków, zobacz czy nie są za długie, bo jak nie ma twardej karmy, na której może je ścierać to będzie miał za długie, a to mu utrudnia jedzenie:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Morgana551 »

Nie zawsze nuda czy potrzeba ścierania ząbków są przyczyną gryzienia prętów :) Czasem nie da się tego wytłumaczyć. Mój Kermit potrafi podacz wybiegu włazić do klatki i gryźć pręty od tak sobie :) takie szczurze hobby :P
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”