Gryzienie kuwety i prętów

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: noovaa »

E tam ... Moje czasem gryzły .. ale zdaje mi się że przestały jak im wapienko powiesiłam :). Jedna z moich tymczasówek, ma manię gryzienia i gryzie cały czas kiedy nie śpi. Niezależnie od wybiegu ( radzę nie sugerować, że źle jej było u mnie w klatce, bo .... :P ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: Idekk »

haha, co za bezczel mały, haha, wyobraziłam to sobie i nie mogę przestać się śmiać :)
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Gryzienie kuwety i prętów

Post autor: tinanka »

Zuza też czasem gryzie kratkiy, zwłaszcza w nocy ;) . Przeplatam wtedy różne szmatki przez te kratki i ona usiłuje je wciągnąć do klatki, jest to trochę czasochłonne i wymagające użycia siły, tak że jak już je wciągnie to jest taka zmęczona, że idzie spać. :D
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Szczurki gryzą klatkę z OSB.. Pomocy

Post autor: delapenios »

Witam, tak jak w temacie mam pewien problem otóż zrobiłem szczurkom klatkę z płyty osb która jest wzmocniona listewkami 3x3 cm w każdym kącie (fotki mogę wysłać na maila) no i oczywiście klatka jest zaledwie tydzień u mnie a już w wysuwanej kuwecie mimo tego że pomalowałem farbą olejną 3 warstwy po prostu gryzą te listewki :/ i nie tyle co nie estetycznie to wygląda co zrobiłem to po to aby nie wchłaniało moczu i ułatwiało mi sprzątanie, oprócz w kuwecie gryzą rónież listewki w kątach pionowych które są malowane lakierobejcą :/ kolby, suchy makaron/chleb podaje im regularnie i dalej gryzą te listewki, a muszę coś zrobić żeby tego nie robiły bo wreszcie znowu dogryzą się do płyty osb wgryzą się w nią i zacznie wsiąkać mocz i będzie śmierdziało mi w pokoju jak w przypadku starej klatki, bardzo proszę o jakieś porady. Z góry dziekuje i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PaniBerdine
Posty: 66
Rejestracja: sob cze 11, 2011 11:07 am

Re: Szczurki gryzą klatkę z OSB.. Pomocy

Post autor: PaniBerdine »

Myślę że wcześniej szczury mogą mieć bardzo nieprzyjemne problemy związane ze zjedzeniem farby olejnej ....

jedyny materiał do "malowania" który nadaje się dla gryzoni, to żywica (i to jej mniej toksyczne odmiany) bo wysycha na kość i nie mogą jej gryźć (o ile nie znajdą miejsca żeby zaczepić zęby - np bąbelek z powietrzem).

Poza tym - szczury trzyma się w przewiewnych klatkach, nie w drewnianych pudłach, w których się kiszą w oparach własnego moczu!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Szczurki gryzą klatkę z OSB.. Pomocy

Post autor: delapenios »

PaniBerdine pisze:Myślę że wcześniej szczury mogą mieć bardzo nieprzyjemne problemy związane ze zjedzeniem farby olejnej ....

jedyny materiał do "malowania" który nadaje się dla gryzoni, to żywica (i to jej mniej toksyczne odmiany) bo wysycha na kość i nie mogą jej gryźć (o ile nie znajdą miejsca żeby zaczepić zęby - np bąbelek z powietrzem).

Poza tym - szczury trzyma się w przewiewnych klatkach, nie w drewnianych pudłach, w których się kiszą w oparach własnego moczu!

To nie żadne pudło bo cały przód zrobiony jest z siatki :) poza tym takiej farby nie będą gryść? i czy jak pokryję tą farbą te poprzednie czy będzie się trzymała ? bo wydałem na tą klatkę sporo pieniędzy i nie chce jej wyywalać.. ew. do poprawki się ją weźmię
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki gryzą klatkę z OSB.. Pomocy

Post autor: noovaa »

Najlepsze byłoby malowanie proszkowe.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
PaniBerdine
Posty: 66
Rejestracja: sob cze 11, 2011 11:07 am

Re: Szczurki gryzą klatkę z OSB.. Pomocy

Post autor: PaniBerdine »

Pomijając już fakt o którym wcześniej wspominałam - zamiast kątowników o przekroju kwadratowym mógłbyś użyć kątowników trójkątnych - jeżeli byłyby solidnie i na styk przyczepione do ścianek, to pozostała - trzecia ściana - nie byłaby łatwa do wgryzienia się

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Szczurki gryzą klatkę z OSB.. Pomocy

Post autor: delapenios »

Świetny pomysł :D dzięki wielkie, tylko będę musiał nową kuwetę zrobić. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zabastudencka
Posty: 52
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Wrocław/Opole

niszczenie klatki :(

Post autor: zabastudencka »

HEJO,

jestem zrozpaczona bo kupiłam szczurkom dużą klatkę 1m na 1m i nie minął tydzień a już mam dziure na wylot w podstawie;/
Jedna szczurzyca w 1 noc wygryzła taką dziurkę z której się pewnie w 2 noc przerodzi dziurzysko;/
Czy macie jakieś pomysły jak to zakleić, naprawić i ratować klatkę? oduczyć ją tego jakoś da radę?
Była wcześniej w bardzo małej klatce i nic nie podgryzała. Dziś na noc ją odizolowałam do mega małej klatki - po kanarku hm chyba 25cm na 25 a ona grzecznie spała, bez gryzienia i zgłupiałam kompletnie;/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: Paul_Julian »

Przyklej metalowy element, ale takim silikonowym klejem na gorąco. Inne moga być szkodliwe. Przerabiałem to ze swoimi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zabastudencka
Posty: 52
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: zabastudencka »

hm myślałam o wyłożeniu całego spodu drewnem czy czymś bo się boję że ona nigdy nie przestanie.... jest jakiś sposób oduczenia? czy tylko wyklejenie? :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: Paul_Julian »

Drewno zeżre jeszcze szybciej, poza tym nie bardzo sie nada (bedzie wsiakać mocz po bokach).

Daj jej wapienko do klatki i jakies drewienka/gałązki.
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... z%2A#p5389 o scieraniu zabków, a tu o gałązkach http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=7884

Jak mozesz to zrób fotki, gdzie ta dziura jest. Ostateczna opcja to przywiercenie blachy śrubami na wylot. Moje młodziaki ogryzają tymczasówkę, to daję im wapienko tam, gdzie gryzą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zabastudencka
Posty: 52
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: zabastudencka »

mają wapienko jak i gałązki właśnie. Dziękuję, będę miała dziś czy jutro rano chwilę to zrobię zdjęcie i zamieszcze :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: niszczenie klatki :(

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz tez spróbować je wypuszczać przed snem na dłuższy wybieg. Jak sie wylatają , to potem padną spać jak kawki.
Moje np. ogryzły cały róg klatki, ale zamiast wyleźć to siedziały w klatce :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”