[Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Zabawy

Post autor: Babli »

Nie kupić. Zaadoptować, albo kupić tyle, że z hodowli ;)
oLciA91
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 09, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: Zabawy

Post autor: oLciA91 »

No właśnie myślę nad tym żeby kupić szczuraski od hodowcy z prawdziwego zdarzenia ;)
Nie jestem zwolenniczką sklepów zoologicznych i nie zamierzam dawać im tam zarabiać na krzywdzie zwierząt, które tam przetrzymują... Może to głupie ale tak właśnie myślę... :-[
Właśnie chciałam pytać czy nie zna ktoś jakiegoś hodowcy z okolic Opola, bo nie wiem gdzie takich ludzi szukać... Po szczurki chciałabym wybrać się sama zebym miala mozliwosc wyboru takich z charakterkiem ale jednak nie agresywnych ;)
Jest tu może jakiś dział z hodowcami, bo właśnie tego szukam :D
"Spróbuj choć raz odsłonić twarz
i spojrzeć prosto w słońce..."
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zabawy

Post autor: Malachit »

Hodowca, to osoba ktora hoduje szczurki rasowe. Jest caly dzial poswiecony takim hodowlom - patrz "mioty". Tyle, ze na takie szczurki trzeba troche czekac i zglaszac sie jako chetna wczesniej. Najlepiej poczytaj w dziale o hodowlach szczurow rodowodowych ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wolny czas z ogonkami ; ))

Post autor: Vivon »

Jeśli taki temat już był, a to całkiem możliwe, prosze o zablokowanie/usuniencie.

Założyłam go, ponieważ jestem ciekawa jakie macie pomysły na zabawy ze szczurkiem, lub poprostu jak wy bawicie się z nimi. Ja na przykład z moim poprzednim szczurkiem,( z terażniejszym jestem na etapie oswajania :) ) często wychodziłam na dwór, bardzo to lubiał, lub poprostu wypuszczałam wolno po domu ( wszystko było zabiespieczone ), czasami układając przy tym dla niego jakieś labirynty, ale często kończyło się to ucieczką :D - w tym sensie że wychodził z labiryntu. ;D

Piszczie, piszczie !!!
Jestem bardzo ciekawa ;) ;) ;)

połączone............. /yss mod.
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

zabawy

Post autor: L'urine-Boruta »

z tego co szukam to nie widzę takiego tematu więc pytam :)

jak się bawicie ze swoimi szczurkami??
i po czym mogę poznać, że szczurek rzeczywiście się bawi??

pomóżcie bo z moją Lurcią jak z ręki na rękę przechodzi [znane oszustwo chomika, co by myślał, że gdzieś ta droga prowadzi] to wydaje mi się, że się cieszy, ale nie potrafię tego powiedzieć na 100%... może ona się stresuje i chce mi nawiać, a ja głupia myślę, że to jest zabawne.. oO
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Anna180
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:50 pm

Zabawy ze szczurkiem

Post autor: Anna180 »

Ja Lemonowi zawijam w papier ulubione smakołyki i ma zajęcie.Lubi też wchodzić w stare ubrania i szybko z nich wybiegać ::) .Albo ganiam go swoją ręką lub nią uciekam :D .Muszę spróbować tej zabawy z łańcuszkiem .Ale zamiast łańcuszka sznurek.
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to,co oswoiłeś"
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: malwa115 »

Ja nie sprzedałam mojej deskorolki jedynie ze względu na szczurki.Puszczam je po pokoju,biegają sobie i wskakują na deskę i gapią się na mnie,żebym ją popchnęła ( oczywiście nie robię tego mocno) kiedy jadą sobie powoli na koniec pokoju,wtedy zdążę dojść przed,jak dojadą do mnie,wtedy odpycham je z powrotem i tak w kółko,póki im się nie znudzi. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiedzima
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:00 pm
Lokalizacja: Sulejówek/Warszawa

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Wiedzima »

Moje dziewuszki namiętnym uczuciem darzą wszelkiego rodzaju troczki i sznurki. :P Tak więc biegają czasem za sznurkiem, łapią i później rozwijają cały kłębek. :D I hasając po łóżku mnie zaczepiają, młodsza szczególnie uwielbia ganiać się z moją ręką. cudacznie wtedy skacze. :D
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Cyklotymia »

Chowam sobie jedzenie pod ubranie, kładę się ze szczurami na łóżku i zwijam się ze śmiechu jak mi wchodzą pod bluzkę i węszą xD Albo chowam dropsa w jednej pięści, pokazuję im obie i mają wyniuchać gdzie jest smakołyk.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: `naatka »

moje kochają latać za miarką krawiecką. :D
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: klauduska »

moje UWIELBIAJĄ ganiać po domkach zrobionych z pudeł kartonowych i za łapaczem snów [takim np jak tu: http://allegro.pl/hit-nowy-lapacz-snow- ... 62817.html] przy okazji jak go dorwą w końcu, to rozwalą, ale tani jest, więc spoko :P
dienonych
Posty: 35
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 12:41 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: dienonych »

A moje śmierdziuchy uwielbiają wspinać się po wielkim kwiatku mojej mamy, zjadać i urywać liście i korzonki. No i oczywiście rozkopują całą ziemię w doniczce :P
Lubie placki
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: iwciunia11 »

Moja szczurka uwielbia sie zawic !!
Zrzuca mi rzeczy z szafek i polek.
Gdy ja lekko potrzasne musi kilka razy obiec moj pokoj dookola, pozniej znowu do mnie podchodzi i bawie sie z nia w przepycahnki XD

Za to kastrat juz tak bardzo tego nie lubi ;/
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
hatetolove
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 25, 2013 6:00 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: hatetolove »

Ja mam 3 dziewczyny, wszystkie młodziutkie, dwie mają już prawie 3 miesiące, a mamusia (niestety) tylko około 2 miesiące starsza (dostałam ją z małymi w brzuchu).
Najlepszą zabawą dla nich jest ganianie i kotłowanie się po łóżku jak szalone, czasem do nich "dołączam" goniąc je reką, a te wielce zdziwione łapią się za moją rękę ^^ Mamusia Zyta największą frajdę ma ze zwiedzania pokoju i przegryzania co się da ;] Młode jak to młode jedzą wszystko co zjadliwe bądź mniej no i głównie bawią się między sobą :)
Super zabawą dla wszystkich buł atakujący kawałek ręcznika kuchennego, prawdziwa wojna :D
T&A
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 10:06 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: T&A »

Ja swojemu ustawiam tor przeszkód z kartonów, poduszek i krzeseł i skacze z jednej rzeczy na drugą.. wszystko tak jest pomyślane,m żeby nie spadł. Najczęściej początkowe odległości są niewielkie i idzie za moją ręką w której trzymam serek. Kiedy juz wie , co ma robić dostaje serek dopiero jak przejdzie sam tor bez mojej pomocy, no i co jakiś czas poziom trudności wzrasta. To fajna zabawa, bo pobudza szczura do aktywności fizycznej, no i moim zdaniem odkrywa jego możliwości, bo robi często rzeczy, albo przeskakuje odległości, których wcześnioej by się bał przeskoczyć, a motywacja jest tak wielka, że robi to. Zawsze po tej zabawie widzę, że jest z siebie dumny i chce więcej i później już sam wariuje biegając po pokoju. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”