!!!! ŁYSE PLACKI na mordce!! Proszę o pomoc!

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Juno125
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 31, 2009 9:48 pm

!!!! ŁYSE PLACKI na mordce!! Proszę o pomoc!

Post autor: Juno125 »

Witam wszystkich!

Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch cudownych samiczek : albinoski Wenus i Juno, która jest brązowo - biała. Obydwie mają po roku, mieszkają w jednej klatce. Praktycznie nie dochodzi między nimi do spięć, czasem tylko podczas iskania jedna ugryzie drugą za mocno, jednak nie powoduje to szkód.

Dzisiaj zauważyłam, że albinoska Wenus ma łyse placki na mordce, za oczkami. Jeden ma ok. 2 cm długości, drugi 1 cm. Niepokoi mnie to, nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Nie ma żadnych strupków, zadrapań, reszta futerka wygląda zdrowo. Dbam o ich higienę, wybieram starannie zbilansowane karmy... Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Jak sobie z tym poradzić? Jakaś maść, witaminki? A może do weterynarza?

Bardzo proszę o pomoc!!
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: !!!! ŁYSE PLACKI na mordce!! Proszę o pomoc!

Post autor: S. »

Są dwie możliwości:
1. Jedna szczurka ostrzygła drugą.
2. Jakaś choroba skóry - należałoby pobrać zeskrobiny i zbadać je. Obie czynności wykonuje weterynarz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”