[NADPOBUDLIWOŚĆ] niszczenie, hałasowanie itp..

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mac
Posty: 217
Rejestracja: czw maja 06, 2004 4:38 pm

Szczura mi się rozbestwiła(?)...

Post autor: mac »

wczoraj moja mama ściągała pranie a skarpetki rzuciła na fotel gdzie była szczurka jak ta zaczeła w nich szaleć i gryść je to myslałem nie do=ało się jej odciągnąć
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

Szczura mi się rozbestwiła(?)...

Post autor: Margooth »

a fuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjj!!!:)))
to widze że nie tylko moja Arucarda to taka skarpeciana bestia :)
haha taka widocznie natura....
Byscie widzieli mojego tate-zagorzalego przeciwnika szczura w domu-jak podskakuje kiedy Aru upomina sie o swoje.....skarpetki :wink:
pozdrawiam!!!
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Szczura mi się rozbestwiła(?)...

Post autor: Ania »

Mniej więcej w wieku 6-8 tygodni ząbki zaczynają przerastać swoją określoną wielkość w związku z czym szczur na wszelkie sposoby próbuje zetrzeć je gdzie tylko można. P{rzegryza materiały, nitki, jest to dodatkowo jakaś zabawa. Nie doczytałam całości bo piszę na szybko - jeśli jeszcze nie masz to kup koniecznie wapienkę dla gryzonii to taki mały klocek wapnia przyczepiany do kratek - polecam VitaPol-u z domieszką popcornu - moje jedzą tą i żadnej innej nie chcą.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Szczura mi się rozbestwiła(?)...

Post autor: Gosik »

No właśnie Kera jest w tym wieku...z tym,że ja mam (tzn ona ma :wink: ) i wapienko i kolbe i badyla i moja szafę...ech a i tak woli moje nogi :P I ja nie mówię tylko o stopach! O dzisiaj np mnie w tyłek świnia ugryzła :? :!: Może kiedyś jej przejdzie...
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

zabawa czy atak?

Post autor: nitka »

Od niedawna wypuszczam moją szczurke, zeby sobie pobiegala po pokoju i gdy chce zwrocic jej uwage stukam palcami w podloge albo szuram po dywanie i wtedy ona podbiega tyle tylko, ze wyglada to tak jakby atakowala... na szczescie jeszcze nie zdazyla mnie ugryzc (chociaz moze wcale nie chce gryzc?) i tutaj wlasnie moj problem... jak mam sprawdzic czy ona chce gryzc czy sie bawic? nie chce jej dac reki na pozarcie bo wiem, ze jak ona juz gryzie to do krwi, pogryzla nie jeden raz czlonkow mojej rodziny lacznie ze mna i psem :/
moj poprzedni szczur jak tak szelescilam od razu do mnie przybiegal i na mnie wskakiwal, ona tez biegnie ale nie wygada przyjaznie :/ (chyba ze odnosze mylne wrazenie)
Czy bawicie sie w podobny sposob ze szczurkami?? Jak one reagowaly na poczatku??
cechor
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 07, 2004 8:27 pm

zabawa czy atak?

Post autor: cechor »

Moj poprzedni szczurek bawil sie dokladnie w taki sam sposob. Rzucal sie na reke i lapal palce zebami ale nigdy nie zdarzylo sie by mnie ugryzl. Tak samo bawil sie w klatce gdy go zaczepialem reka, jesli niechcial sie bawic lub juz sie tym znudzil to sztywno trzymal lapki, kark i grzbiet i wogole nie reagowal na szturchanie. Jesli chodzi o gryzienie rodzinki to moj gryzl kogo popadlo o ile wkladal mu palce do jego klatki (oczywiscie tylko ja moglem :) ) poza klatka (swoim terytorium) byl przyjazny dla wszytkich.
A jak sprwdzic czy sie bawi ? hmm.. chyba wlasnie trzeba zaryzykowac, nie przestrasz sie gdy poczujesz jego zeby, niekoniecznie musi ugryzc :). No i nie ponosze odpowiedzialnosci za ewentualne rany :wink:
Powodzonka
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

zabawa czy atak?

Post autor: nitka »

no wlasnie, moj poprzedni tez sie tak bawil, ale ona gryzie nawet mnie gdy taka akcja dzieje sie na klatce lub na polce, ktora rowniez ma do swojego prywatnego uzytku, najgorsze jest to ze ona gryzie do krwi za kazdym razem :(
boje sie sprawdzic co zrobi z moja reka gdy ją dogoni :(
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

zabawa czy atak?

Post autor: kwitak »

Chyba będziesz musiała zaryzykować, inaczej się nie przekonasz jakie szczurek ma zamiary. Fiona mnie nigdy nie ugryzła, ale w czasie zabawyzawsze łapie ząbkami.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

zabawa czy atak?

Post autor: Beeata »

Nitka...po pierwsze nie nadstawiaj reki grzbietem do szczura.Kiedys Ania tu pisala dlaczego nie nalezy tak robic.Przestestowalam na swoim dojrzewajacym he,he szczurku i faktycznie gdy reke wezme dlonia w jego strone to nie ma z jego strony ataku.Poza tym nie daj sie zdominowac wlasnemu szczurowi ,bo pozniej zawsze bedziesz sie go bala:) "Rzut" na plecki i przytrzymanie szczuraska az przestanie sie szarpac jest super metoda.Od razu lagodnieje jak baranek i zaczyna iskac i lizac moja reke:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

zabawa czy atak?

Post autor: sara »

weena tez sie tak bawi ale nie mialam wrazenia zeby chciala atakowac :roll: czasem nadgryza mojego ojca :wink: ale wtedy widac ze nie ma dobrych zamiarow... ale nigdy go nie dziabnela do krwi, choc zdominowala :wink:
mysle ze warto sprobowac, a na pewno nie wolno sie bac :)
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

zabawa czy atak?

Post autor: Karolcia »

Ja niekiedy leże pod kocykiem i czytam książke, zygfryd się zaczaja włazi pod koc i leciutko obgryza mi pace u stóp ale tylko gdy sa w skarpetkach, jak był mniejszy to nas troche podgryzał ale mysle że z miłosi bo nigdy nam krzywdy nie zrobił, bardziej teraz interesuje go gryzienie np. poscieli. Staraj sie przełamać i bardziej oswoić zwierzaka. Troche cierpliwości i wszystko bedzie dobrze
karolcia
hermi
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 11:36 pm

Dziwne zachowanie mojego szczurka!!!!!!

Post autor: hermi »

Czesc! Cytuje wam pytanie mojej kolezanki( nie moze akurat zalogowac sie na forum) i bedziemy bardzo wdzieczni za wszelkie odpowiedzi!!!!

"Witam!
Mam Muńka od ponad 2 miesięcy,wszystko było ok,ale wczoraj zaniepokoiło mnie jego zachowanie ... może to nic takiego,jednak może ktoś z Was może mi pomóc.Otóż Muniek jest strasznie pobudzony,podniecony,nadpobudliwy ,wszystko gryzie(w tym mnie),po raz pierwszy obserwuje takie jego zachowanie.
Czy coś mu się stało?
Czy to przejściowe?
Co jest przyczyną?

Byłabym wdzięczna za radę ,pomoc itd
Z góry dziękuję:) "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”