Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: paulinka93 »

Ciąża to na pewno nie jest... ;D Nie byłam z nią u weta, ponieważ jeden weterynarz u mnie jest do dupy, a u drugiego jak byłam to odniosłam bardzo dobre wrażenie, ale sama pani doktor przyznała, że szczurki są zwierzątkami, które trudno się leczy i jak nie ma żadnych objawów i jest wszystko w pożądku to lepiej im nic nie podawać. A po drugie to nie mam kasy :-\ Ale jest z nią wszystko w porządku, je normalnie, biega jest żywa nie ma żadnych oznak żeby coś ją bolało. Właśnie wczoraj pierwszy raz zostawiłam ją na noc w klatce z moimi dwoma dorosłymi samiczkami, ponieważ wcześniej dawałam ją tylko na dzień bo najstarsza szczurzyca ją atakowała(więcej w temacie: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków). Ale wszystko się powiodło.

Mała za jakiś tydzień skończy 3 miesiące, a jest wielkości dużych samic, a one same jak były w tym wieku były od niej mniejsze. Poprostu wydaje mi się, że jest taka masywna i grubiutka, najwyraźniej rodzice przekazali jej to w genach :) Teraz to ona w klatce jest największą rozrabiaką ;)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: sachma »

ale jest objaw - nadęty brzuszek.. szczury leczy się łatwo, o ile jest dobra diagnostyka..
po za tym jak nie masz kasy na leczenie jednego szczura, to po co brałaś kolejnego? to nie zabawka którą się kupi i odstawi na półkę, ale zwierze w którego z czasem trzeba ładować coraz to więcej pieniędzy.. jak zaczną ci się starzeć to co zrobisz, jak jeden będzie potrzebował operacji za 100zł, drugi leków nasercowych których tygodniowa dawka kosztuje 40zł a trzeci dostanie ropnia i będzie trzeba jeździć i czyścić za 20zł za każdą wizytę? też powiesz, że nie masz kasy, to niech chorują i umierają bez pomocy?..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: merch »

jak nie ma żadnych objawów i jest wszystko w pożądku to lepiej im nic nie podawać
Jak nie ma objawow choroby , to owszem u szczurkow przyjmuje sie ze szczurek jest zdrowy i nie ma co go leczyc - bo jest zdrowy , jesli jednak ma objawy , Np brak apetytu, wydaje dziwne odglosy , nie moze chodzic , to leczyc trzeba jak najszybciej , wlasnie dlatego , ze szczurki czasem jest trudno leczyc.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: Czerwonaona »

Moja szczurcia miała guza zewnetrznego taką wilką kule widoczną gołym okiem niestety ze względu na wiek wet nie podją sie usunięcia a ona rosła i rosła,nie bolesny...skąd wiesz czy Twoja szczurcia nie ma takiego wewnętrznego?co daje efekt nadetego brzuszka?
Popieram wypowiedz,że jeśli nie stac cię na leczenie a co gorsza twierdzisz,że nie ma dobrego weta(napewno jakiś jest tylko troszke dalej) to nie powinnaś mieć zwierzaków i takie jest moje zdanie.
Czasem potrzebna jest pomoc natychmiastowa by uratowac szczurka i to wie chyba każdy szczuromaniak z prawdziwego zdarzenia.
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: czarna mania »

Nawet jeśli ty nie do końca widzisz objawy to przecież powinnaś się upewnić. Nie uważasz, ze to sie Twojemu zwierzątku należy? Przecież kontrola to jest koszt rzędu 10-15 zł. To nie jest aż tak dużo!
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: RattaAna »

miałam kiedyś szczurzycę z nieco bardziej wzdętym brzuszkiem niż inne (Layla). Z uwagi na jej agresję i paniczne zachowanie u weta, nigdy nie miała rtg, a po kilku miesiącach okazało się, że wydęty brzuszek to ogromna cysta na jajniku, która przerosła i zaczęła spychać organy wewnętrzne na boki ciała. Szczur do końca życia brał środki przeciwbólowe i borykaliśmy się z ropiejącymi już na zewnątrz częściami cysty (widok i odór były okropne). To, co wetka znalazła wewnątrz jamy brzusznej, już w trakcie sekcji, przerosło nawet jej podejrzenia.
Jeśli Twoją szczurę można dokładnie zbadać, nie wolno lekceważyć takiego objawu. Za kilkutygodniową zwłokę możesz potem Ty - a co gorsza Twój szczur - sporo zapłacić.
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: paulinka93 »

Więc tak...... byłam dzisiaj z małą u weterynarza i nic nie zdiagnozował. Pierwsze jego pytanie: "co jej dajesz do jedzenia" ;D . Zbadał jej brzuszek i powiedział, że nie widzi oznak bólu i nic się z nią nie dzieje. Więc to chyba na tyle.
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
wika_83
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 8:16 am

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: wika_83 »

Mam troszkę podobny problem w grudniu zakupiłam samca po jakimś czasie kupiłam samiczkę i wydaje mi się,że jest jeszcze za młoda na to żeby mogła miec małe.Nie wiem czy jest w ciąży ma zaokrąglony brzuszek.Nie wiem co robic, czy to może byc ciąża? ??? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: Piromanka »

Jeżeli kupiłaś samca i samicę to czego się spodziewasz? Że będą zyć w czystości do ślubu? :o
Jest na 99% w ciąży - 4-tygodniowe samiczki zachodzą w ciążę. Na prawdę nie przyszło Ci do głowy, że może do "tego" dojść? Jeżeli nie masz minimalnej wiedzy o szczurach (np. kiedy osiągają dojrzałość płciową) to dlaczego decydujesz się na zakup (no właśnie, do tego zapku z zoologa :-\ ) zwierząt różnych płci?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: Izold »

trzymasz samca i samice w jednej klatce? ;|
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: S. »

wika_83:
1. rozdziel samca i samiczkę już dzisiaj. Samiczka jest najprawdopodobniej w ciąży.
2. zastanów się na wykastrowaniem samca. Teraz jest dobry czas na kastrację kiedy są rozdzielone. Po kastracji należy odczekać parę tygodni; jeżeli się nie mylę 10 lub 14 dni, przed połączeniem z samiczką (pod warunkiem, że do tego czasu nie urodzi maluchów). Jeżeli urodzi maluchy z łączeniem kastrata z maluchami należy poczekać aż maluchy otworzą oczy i zaczną samodzielnie jeść. Przy czym łączenie musi przebiegać tak jak łączenie obcych szczurków, tzn. ostrożnie i pod kontrolą.

Masz dwie opcje:
1. wykastrować samca i oddać samczyki z miotu (na forum). Będziesz miała jedno stado: kastrat i samiczka lub kastrata i samiczki.
2. zostawić samiczkę i samczyka z miotu. Będziesz miała dwa stada, które zawsze muszą być odseparowane (dwie klatki i osobne w czasie wybiegi)- dosyć czasochłonne i uciążliwe.
wika_83
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 8:16 am

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: wika_83 »

Piromanka, nie zgodzę się z tym,że nie wiedziałam co robię kupująca samiczkę i je łącząc,gdyż kastracje mam zapewnioną.Od razu po jej zakupie byłam u weterynarza i stwierdzili,że najprawdopodobniej jeszcze nie będzie miec młodych,ależ okazało się,że jest w ciąży.Samiec dopiero pójdzie na kastrację:) Z góry dzięki za rady ;)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: renata1009 »

Może źle zrozumiałam ale po cholerę kupiłaś samca i samicę?!By teraz tego samcolka kastrować???Nie lepiej było kupić dwie samice albo dwa samce?Ludzie,chyba powariowaliście...A może chciałaś najpierw stado puchatych kulek a potem tatusia na operacje?
wika_83
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 8:16 am

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: wika_83 »

źle t zrozumiałaś,wiem,że szczury to zwierzęta stadne moją mamę z początku było trudno przekonac na zakup 2 szczurka,gdyż chciałam żeby miał towarzysza.Wyjechałam do mojej rodziny no i mama się zgodziła na tego szczurka gdy pojechałam do zoologicznego sprzedawczyni nie umiałam za bardzo odróżnic czy to samiec czy samicza.W planach miałam zakup samca,gdyż jednego już posiadałam.Ten szczur którego kupiłam był bardzo mały,pierwszego szczurka gdy kupowałam był znacznie większy.Nie mogłam kupic gdzie indziej,bo w tej miejscowości był jeden zoologiczny i nie było więcej w pobliżu,a następny był 40/50km dalej i była to sobota i było po godzinie 13.00.No to więc po przyjeździe do domu pojechałam do weterynarza i gdy się pytałam czy może miec w tak wczesnym wieku potomstwo i powiedzieli,że raczej nie.Wiem,że szczury szybko dorastają i w wieku 4 tygodni już może miec.Więc nie miałam wyboru jak tylko kastracja,mogłam jeszcze wysterelizowac,ale samiczkę, ona naprawdę była malutka.Może teraz już będziesz wiedziec :)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: renata1009 »

Rozumiem:) Następnym razem bierz szczurzęta z forum:)eh te sklepy,ręce opadają:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”