Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: susurrement »

Obrazek

Odszedł wczoraj ok 21:20.
Od tygodnia dostawał lek nasercowy i odwadniający, bo serduszko było powiększone a w płuckach był płyn. Było lepiej, trochę odżył i wydawało mi się, że jesteśmy na dobrej drodze. Ale wczoraj Mu się pogorszyło. Łepek zaczął trzymać wysoko, oczka przymknięte, nie bardzo chciał jeść. Przenocował z Pumbkiem w przestronnym transporterze. Rano było gorzej a Timuś był bardzo zdenerwowany. Gryzł drzwiczki transportera, a gdy go wypuściłam przybiegł do mnie. A kiedy wzięłam go na ręce - mocno się wtulił. Pojechaliśmy rano do lecznicy gdzie dostał steryd i furosemid, co nieco polepszyło Jego stan na parę godzin.
Zaczął się natomiast dziwnie rzucać.. miał takie "zrywy", że zaczynał uciekać i miotać się. Przyjechałam wieczorem do lecznicy, bo Jego stan znów znacznie się pogorszył. Doktor osłuchała, dała nowe zalecenia a Timon nagle zaczął się bardzo rzucać.. To trwało moment. "Proszę go wziąć na ręce, żeby zawału nie dostał" zdążyłam go przytulić, spojrzał mi w oczy, trzy razy złapał powietrze jak rybka i przestał oddychać. Reanimacja trwała jakieś 20 minut. Bez skutku. Mój Aniołek wędrował już Tęczowym Mostem..

Cały czas nie mogę w to uwierzyć..
Brakuje mi słów.. cały czas nie wierzę, że odszedł.. że zostawił Pumbka..

Do dziś pamiętam jak po Nich jechałam. Torinka była jeszcze uznawana za chłopca, więc zaczęłam szukać Jej męskiego towarzysza. I znalazłam Timona i Pumbę. Początkowo miałam wybrać jednego z Nich, ale nie mogłam się zdecydować, poza tym czułam, że nie powinnam rozdzielać rodzeństwa. I tym sposobem w moje 17 urodziny zawitali do mnie 4 miesięczni chłopcy. Pamiętam jak bardzo byłam Nimi zachwycona. Timonek był spokojny, miziasty, posłuszny. Pumba mógł robić z Nim wszystko.
Timuś od początku był żarłoczkiem i leniuszkiem. Nie lubił zwiedzać, wolał się położyć pod szafą, co w połączeniu z kastracją zaowocowało dużą masą ciała.
Ale jednocześnie miał ogromną siłę charakteru. Pamiętam, że po kastracji kilkanaście razy miał zakładany kołnierz. Każdy sobie zdjął! Każdy, nawet najmocniej zaciśnięty. Ale grzeczny był, szwów nie ruszał. Zdecydowanie był najdzielniejszy, wcale go ten zabieg tak nie zestresował jak resztę. Było w Nim coś wyjątkowego.. Zarazem miziasta kulka, która pozwalała sobie wejść na głowę, a z drugiej strony dzielny, waleczny chłopczyk. Mimo, że pieszczotki uwielbiał to nie lubił być całowany. Zawsze odpychał moje usta łapkami :)
Zawsze bardzo dbał o Pumbka.. Opiekował się małą Po.. Teraz znów może się Nią zająć.. a Torinka zapewne znów jest alfą.

Całe życie nie chorował. Chyba ani razu nie podawałam mu leków, nie licząc tych po kastracji. A tu nagle taki stan..
Mój zdrowy, piękny huskulec.. Moja kulka śnieżna..

Cały czas ciężko mi uwierzyć, że już nigdy nie przytulę mojego Timonka. Że już nigdy nie zawołam Go, nie zacykam a Jego buzia nie pojawi się w drzwiczkach domku. Nie będzie już nas rozśmieszał i rozczulał. Teraz tylko patrzy na mnie ze szczurzego raju.. Mam nadzieję, że dobrze o mnie myśli i trzyma kciuki za brata.

Kocham Cię, Aniołku.. Jesteś niesamowicie wyjątkową istotką, nigdy Cię nie zapomnę..
Zawsze będziesz dla mnie ważny..
A Pumba na pewno nigdy Cię nie zapomni.

Kiedyś się jeszcze spotkamy..
Śpij Słodko, Myszko moja piękna..

Obrazek Obrazek

cały czas to jeszcze do mnie nie dociera.. żegnałam się z Nim chyba wieki.. a teraz tak ciężko mi sklecić kilka zdań..
Timonku.. zasługujesz na wiele więcej niż napisałam.. jesteś niesamowitą istotą..
ale jestem cały czas w strasznym szoku..
pamiętaj, że nigdy Cię nie zapomnę. zawsze będziesz w moim sercu!
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Babli »

(*)

susu..trzymaj się cieplutko.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: LaCoka »

Boże, aż się popłakałam ;(
Trzymaj się Susu!
[*] dla Timonka
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: lavena »

Susu trzymaj się. Przesyłam ciepłe myśli

Dla Timona [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: alken »

<*>
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Naixinka »

Susu bardzo mi przykro :(
Gdy kochany szczurek odchodzi Nam na rękach, to jest coś niewyobrażalnego, i choćby człowiek nawet się na to przygotowywał (bo przygotować się nie idzie), to i tak będzie w szoku, wiem to po sobie...


Timonek pewnie hasa już sobie za TM i możesz być pewna, że nigdy Cię nie zapomni.

Dla pięknego huskulka [*]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: RattaAna »

aż za dobrze wiem co znaczy stracić szczurka z powodu takiej duszności... obserwowałam taką śmierć kilka razy i jest to jak dla mnie jeden z gorszych - jeśli nie najgorszy - sposób odejścia; bardzo bardzo współczuję Tobie, a Timonkowi życzę prostej i miłej drogi do Krainy Dropsów, gdzie nie ma bólu i cierpienia;

[*] Timon
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Ausaya »

Wiem co czujesz, tak samo odeszły Kama i Mała... Strasznie mi przykro... Bądź dzielna, ściskam mocno.

Dla Timonka [*]
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Ressa »

Widocznie tak miało być, może go potrzebowali w szczurzym raju?
Trzymaj się [']
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Ogoniasta »

:'(
[*] dla Timonka....
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Mucha321 »

Przykro mi.. :(

ŚWIATEŁKO NA DROGĘ DLA BIAŁEJ PUCHATEJ KULECZKI.. [*]
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: pin3ska »

[*]
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Telimenka »

['] dla Timonka na droge..


Brak slow. Odchodzą "znajome" mi forumowe szczury. O których czytalam jak sie rozwijaja, pamietam sterylizacje Torinki i przybycie Chłopców... To takie dziwne uczucie.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: Dorotka96 »

[*] - Timonek
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Timon [9 lipca 2007 - 6 października 2009]

Post autor: unipaks »

Ogromnie mi przykro, trzymaj się jakoś... :(
Dla Timonka : [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”