Nasza brygada

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

Akka dobre ;D
A dziś to byłam świadkiem jak Febra podbierała Diesel orzechy z tej szuflady, a Diesel chodziła i je znosiła z powrotem. Diesel za bardzo nie lubi ani Febry ani Deli. Ostatnio nawet je gania po pokoju...
ol. pisze:...prawda jest taka, że my się dwoimy i troimy...
No właśnie czuję się już wyjątkowo sfrustrowana
Idę się zamknąć w sobie, a szczurki - w klatce
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nasza brygada

Post autor: sr-ola »

Umarłam! http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50c ... 97986.html :D

I po chwili ożyłam,żeby pochichrać się z Kozakiewicza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a7 ... bcd24.html
Ale aparat! ;D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b4 ... f0757.html
:D :D :D
Mogę sobie zapisać na dysku? <wstydniś>
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nasza brygada

Post autor: odmienna »

denewa pisze:...
ol. pisze:...prawda jest taka, że my się dwoimy i troimy...
No właśnie czuję się już wyjątkowo sfrustrowana
Idę się zamknąć w sobie, a szczurki - w klatce
Czekaj, czekaj... sfrustrowana, że się potriołaś? :o Całkiem by mi pasowała taka multiplikacja, bo w pojedynkę nie nadążam... i raczej bym żadnej siebie wtedy nie zamykała, bo lubię przebywać w dobrym towarzystwie :P
No i skoro jest Cię więcej, to może niekoniecznie szczury zamykaj, tylko niech każda z Was, pilnuje innego fragmentu Brygady? Przemyśl to... ;)
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

sr-ola pisze:Mogę sobie zapisać na dysku? <wstydniś>
Jasne - cieszymy się, że będziemy sławni ;D
Powiem Ci sr_ola, że to małe niebieskie jest wszędzie... wczoraj o mało nie została przytrzaśnięta drzwiami od szafy... jest szybka i skacze jak kangur... aparatka...

Może wreszcie w tym tygodniu się jakoś ogarnę i zrobię nowe foty... ???
odmienna pisze:...i raczej bym żadnej siebie wtedy nie zamykała, bo lubię przebywać w dobrym towarzystwie :P...
Jest w tym rozumowaniu dużo sensu i logiki, i tym tropem pozwolę sobie podążyć ;D

Martwi mnie trochę, że wagowo mebli nam ubywa... bo tak tylko patrzę kiedy podgryzana komoda zacznie się chwiać... ::)
A wczoraj zamontowaliśmy półkę i pochylnię Ferplasta od Oleczki - czad, bez porównania z poprzednim rozwiązaniem O0
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Nasza brygada

Post autor: RattaAna »

ależ one śliczne! ja też czekam na więcej fotek :)
co do gryzienia krat (czy też: szorowania zębami po kratach) to u nas bywało różnie, tzn. niektóre panny tak miały,a inne nie i już; aktualnie moje małe stadko należy do tej pierwszej grupy, w związku z czym przenieśliśmy się z dzieciątkiem do innego pokoju, bo harmider spory tuż po zgaszeniu światła;
listwy przypodłogowe niestety pogryzione, po prostu się z tym pogodziłam;

swego czasu, jak mieszkaliśmy w kawalerce w W-wie, moje pannice uwielbiały przesiadywać w rozkładanej wersalce; wyciągnąć je stamtąd graniczyło jednak z cudem, bo gdy tylko wyniuchały, że się zbliżamy z zamiarem połapania i pozamykania w klatce, stawały się prędkie niczym światło i to wszystko przypominało zabawę w kotka i myszkę ;)

pruszkowski gang śle pozdrowienia dla milusińskiej brygady!
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Nasza brygada

Post autor: *Delilah* »

::) Jeśli tylko ktoś mógłby mi poradzić jakąś absorbującą zabawkę, zajęcie do małego mieszkania, to chętnie korzystam z jego pomysłów, doświadczeń O0
Polecam sterty ciuchow, klawiaturę (uwielbiają zjadać klawiszę) oraz stosy chusteczek i papierow... Na pewno zajmie im to przynajmniej z pół godziny ;)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Nasza brygada

Post autor: merch »

no ja akurat jestemprzeciwna zostawianiu gruchania bez leczenia , to najczesciejinfekcja tyle ze przewlekla i czesto jest jak bomba z opoznionym zaplonem.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza brygada

Post autor: unipaks »

denewa pisze:
Martwi mnie trochę, że wagowo mebli nam ubywa...
Ależ , denewa - przecież dzięki temu przemeblowanie będzie dużo łatwiejsze! ;)
Cudowne masz szczury , i jakie zmyślne przy tym z nich bestie , zawczasu chcą ci oszczędzić nadmiaru wysiłku ;D
A to małe niebieskie które jest wszędzie , to nadal moja ulubienica :)
Buziaczki dla całej brygady ode mnie i panienek :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Nasza brygada

Post autor: ol. »

może i mebli ubywa wagowo, ale na oryginalności za to zyskujesz ;)

Jak ogonek Febry ? Stłuczenie się goi ?

Może masz jakieś zdjęcia w zanadrzu ? Chciałoby się rosnącą brygadę uwidzieć, a Ty fajne zdjęcia robisz :)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasza brygada

Post autor: Akka »

[q ::) Jeśli tylko ktoś mógłby mi poradzić jakąś absorbującą zabawkę, zajęcie do małego mieszkania, to chętnie korzystam z jego pomysłów, doświadczeń O0



Polecam sterty ciuchow, klawiaturę (uwielbiają zjadać klawiszę) oraz stosy chusteczek i papierow... Na pewno zajmie im to przynajmniej z pół godziny ;)uote][/quote] ja ze swoje strony polecam gazetę wciśnięta w trudno dostępne do wydostania miejsce, moje "bawią" się tak z dobre dwie godziny, przerabiając na wióry :D A później cały dywan do sprzątania:P
Może wreszcie w tym tygodniu się jakoś ogarnę i zrobię nowe foty... ???
nad czym tu się zastanawiać :P do roboty!! a przy okazji robienia zdjęć wymiziaj każdy brzuszek z osobna :-*
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza brygada

Post autor: unipaks »

wypróbuję ten sposób z gazetą dzisiaj , bo muszę ogonki czymś zaabsorbować dla odwrócenia uwagi od frontu robót :D
Deneva, czy to zgrubienie się utrzymuje czy choć troszkę zeszło? Oby nic się złego nie działo , taką mam nadzieję i wierzę , że tak będzie . Napisz co wet na to .
Mizianko dla brygady :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasza brygada

Post autor: denewa »

RattaAna pisze:...związku z czym przenieśliśmy się z dzieciątkiem do innego pokoju, bo harmider spory tuż po zgaszeniu światła;
listwy przypodłogowe niestety pogryzione, po prostu się z tym pogodziłam...
Ratta żałuję, że u nas tak się nie da, chociaż... dzięki temu chata jest pełna i zawsze wesoła, wszyscy na kupie... ;D Największy ból, że nie da się wyizolować rzeczy, które chce się uchronić od zniszczenia... ;)

Deli, Akka dzięki za pomysły ;D Z tą klawiaturą rzeczywiście coś musi być na rzeczy. Jakie było moje zdziwienie kiedy jakieś 2 tygodnie temu Diesel podeszła do mojego laptopa i bez chwili wahania zębami podhaczyła klawisz. Wyskoczył. Od tamtej pory to jedna z jej rozrywek.
Drugą niewątpliwie jest sianie ogólnego zniszczenia...

Merch decyzja o zaprzestaniu kuracji antybiotykowej nie była łatwa. Szczególnie długo podawane były antybiotyki Febrze i po początkowej poprawie nie było już zmian na lepsze. Konieczne by było podanie mocniejszych antybiotyków... Dodatkowo dodam, że dwa szczurki zaczęły chorować w naprawdę młodym wieku, więc tym mocniej odbiło się to na ich zdrowiu.
Jeśli masz jakieś sugestie naprawdę chętnie poczytam, rozpoznam, skonsultuję...

Ol., uni dziękuję Wam - ogonek już lepiej :) Tak jak może czytałyście byliśmy u wetki - Febra bierze od dziś lek przeciwzapalny i mam nadzieję, że wszystko dobrze się wygoi cokolwiek tam zostało naruszone. Niestety zgrubienie nadal jest, ale z tego co mówiła wet nic się nie da z tym zrobić - być może to przesunięcie kręgu, być może zbicie. Generalnie trzeba czekać aż się zrośnie. Jakoś taki słabszy ten ogonek Febry od ogonków Diesel i Deli.... A do tego ona cały czas szaleje, więc nadal jest narażona na kontuzje - czasem nie wiem śmiać się czy płakać: biegnie... bieeegnieeee, skok na fotel (śliski), niepowodzenie, upadek, w galop, skok na pudełko kartonowe, stamtąd na łóżko, przebieżka po łóżku, skok z łóżka na podłogę, galop, wdrapywanie się na nogi właścicieli, niepowodzenie, upadek, ponowna próba wdrapania, udana, siedzi na ramieniu, nie nie - to jednak nie to, schodzi po wyprostowanym ramieniu właścicieli na sofę, przebieżka po sofie, do klatki, pić, z klatki, na przedpokój, wdrapać się po kurtkach, właściciel zabiera, zostawia na łóżku, skok z łóżka, do pudła po łóżkiem, orzechy, ucieczka z orzechem schomikowanym w pudle przez Diesel.... Ależ ona ma tempo życia... 8)
unipaks pisze:wypróbuję ten sposób z gazetą dzisiaj , bo muszę ogonki czymś zaabsorbować dla odwrócenia uwagi od frontu robót :D
Front robót... hmmm... zaraz sobie przeczytam co tam się dzieje... ;) Ja też nie zrobiłam jeszcze polecanej przez dziewczyny bardachy gazetowo-chusteczkowej bo u nas małe układanie terakoty. Dziś powinno być po wszystkim.

Długo się zeszło ale udało się upstrykać trochę fotek :)
A oto najciekawsze zabawy i dokonania Diesel, Febry i Deli z ostatnich dni ;D

To zdjęcie jest dla mnie zdecydowanym faworytem ;D
Postanowiliśmy sprawdzić reakcję szczurków na zdalnie sterowany samochodzik. Diesel się nie patyczkowała - złapała jadący samochodzik za fraki (antenkę) i zaczęła obwąchiwać.... i to wszystko udało się uchwycić na fotce :D
Spójrzcie na tą zaciśniętą łapkę buahahahaha ;D
Obrazek

Febra obwąchująca szafę z lustrem i wystawiająca język do lustra ;D
Obrazek Obrazek

Deli z banankiem na mojej poduszce ::)
Obrazek

Skrytka Febry w sofie.
Sofa leży tu na boku, a Febra, działając wbrew grawitacji, próbuje się dostać do skrytki ;D
Obrazek

Tyłek schodzącej z poręczy Diesel.
Wygląda jakby tańczyła i kręciła tyłkiem w lewo i prawo (ech ta moja wyobraźnia):
Obrazek

Deli, póki co najspokojniejszy ze szczurasków, w swoim zawieszonym świecie: 'TO JA... ALE O SOOO CHODZI...?' :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Diesel zaciąga gryzaka i orzecha z klatki do kartonu pod łóżkiem: 'JEST TYLKO MÓJ... MÓJ' ;D
Tak jak Akka pisała - trzeba się szykować na jakieś kataklizmy. My obserwując zachowania zwierząt zaczęliśmy kupować cukier i mąkę... bo to panie chyba wojna idzie... :P
Obrazek Obrazek

Śfinks ;D
Baza wypadowa Febry na moją komodę. Zdjęcie zrobione tuż przed skokiem, po którym uszkodziła sobie ogonek :(
Obrazek

Awantura ::)
Obrazek
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza brygada

Post autor: unipaks »

aj, piękne! :)
drażnisz mnie tą Febrą śliczną... :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza brygada

Post autor: Ogoniasta »

Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nasza brygada

Post autor: sr-ola »

ol. pisze:Może masz jakieś zdjęcia w zanadrzu ? Chciałoby się rosnącą brygadę uwidzieć, a Ty fajne zdjęcia robisz :)
No naprawdę,zdjęcia rozbrajają! ;D Albo obiekty zainteresowania-takie piękności!
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”