Odp: Zeby

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ÂŁOBUZ

Zeby

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Mam problem :( .Moja KIRA mimo tego ze ma w domku wapienko i sucha bułke to ma przerośniete zeby jak na mój gust i nawet jagby nie chciała jeśc .Co ja mam z tym zrobić?
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Zeby

Post autor: Ishtar »

z tego co wiem to sa specjalne obcinaczki do zebow. mowil to ktos, kto choduje chyba swinki morskie. ja jednak nie wyobrazam sobie jak mozna obciac szczurowi zeby :|


a tak w ogole, jakiego koloru powinny byc zeby szczurka, u mojego jest tak, ze dolne sa bardzo jasne, a gorne zolte :(
KIRA ÂŁOBUZ

Zeby

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Zeby im bardziej zułte tym lepiej . Zresztą poczytaj post pt : Żułte zeby
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Zeby

Post autor: oliwi@ »

jeżeli Twój szczuras ma za długie zęby i przeszkadzają mu one w jedzeniu to jak najszybciej udaj się do weta, zanim wrosną one w górną szczęke, bo to dla zwierzaka bardzo bolesne. Wet specjalnym obcinakiem skróci ząbki. nie twierdze że jest to bezbolesne, ale boli tylko chwilke w przeciwienstwie do bólu który zwierzak może przeżywać jak zęby wrosną w górną szczękę.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Zeby

Post autor: Beeata »

ja swoim daje wyszorowane,swieze galezie .gryza je z rozkosza a przy okazji scieraja zeby
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zeby

Post autor: krwiopij »

przycinanie zebow nie jest niczym strasznym... wiele osob odwiedzajacych zachodnie szczurze fora dyskusyjne regularnie wykonuje tan zabieg w domu - kiedy szczurek ma wade zgryzu i nie jest w stanie samodzielnie scierac zabkow... KIRA, pewna jestes, ze sa za dlugie? moze twoje szczurka nie chce jesc z innego powodu? szczurze zabki naprawde sa dlugie... porownaj zabki twojej malej ze zdjeciami ziewajacych szczurkow z internetu... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KIRA ÂŁOBUZ

Zeby

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Hmmm.... Panika moze troszke ale od majki ma dłuzsze . Z tym wrastaniem to wiem ale jeszcze nie jest tak zle . A z tym jedzrniem to było tak ze nie chciała swoich pzysmaków nawet tknąc wiec szukom przyczyny . A zebuw nie zetrze tak łatwo bo nic nie gryzie tylko czasem wapienko lub bulke wiec niewiem narazie chyba niema paniki ale wiem ze ten problem moze powrucic i pewnie tak bedzie . Więc dziekuje za porady napewno sie nie zmarnują . A ile taki zabieg moze kosztowac ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zeby

Post autor: krwiopij »

zgaduje, ze pewnie nie wiecej jak 5 zlotych - tyle, co za przycinanie pazurkow...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Zeby

Post autor: oliwi@ »

Maciunia... przeczytaj glowny post autorki :) ona pisze że szczur ma wapienko i chlebek suchy ale tego po prostu nie rusza ;)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Zeby

Post autor: oliwi@ »

no to trzebabylo tak od razu :lol: hehe
KIRA ÂŁOBUZ

Zeby

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Fajnie tylko one niczego nie gryzą niewiem moze to jakies nie nosmalne ale odkad je mam to niczego oprucz suchej bułki i wapna nie pogryzły i cieszy mnie to bo jak je wypuszczam to niczego nie musze chowac .
Z tym ze nie rusza to moze przesada bo zdaza jej sie ale sporadycznie . Sytuacja jest juz lepsza bo dałam nową bułke i KIRA zaczeła nad sobą troche pracowac :roll:
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Zeby

Post autor: olka »

Moje ogonki uwielbiają zabawe z orzechami (włoskimi i laskowymi - w łupinkach). Jak im dam taki smakołyk to wszystkie gryzą, aż uda im się dostać do środka! Może Twoje tez polubią? :wink:
Olka
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Zeby

Post autor: maua_czarna »

[quote="olka"]Moje ogonki uwielbiają zabawe z orzechami (włoskimi i laskowymi - w łupinkach).[/quote]
wlasnie powiedzialam mojej mamie,ze to calkiem dobry pomysl,a wiecie co ona na to?"a ona sobie zebow nie polamie?" :P :lol: hmm...a jesli o kolor chodzi to moja Mycha ma zeby pomaranczowe jak na moj gust.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”