Odp: Zeby

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Zeby

Post autor: M »

wiesz co, no zajada aż mu się uszy trzęsą... najbardziej lubi psie ciasteczka ze szpikiem. ma wapienko i też je zgryza...
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Zeby

Post autor: M »

udało mi się przypadkiem znaleźć linka który dość szczegółowo opisuje przycinanie zabków...

chyba się przyda wszystkim odwiedzającym topik

http://www.ratballs.com/RatTails/Tails080.html
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

Odp: Zeby

Post autor: lxxx »

Jeśli uszy mu się trzęsą i humor dopisuje to nie szukaj u biedaka choroby. Ma pewnie dorodne zęby, i nie tylko  ;D

ps Obcinanie zębów u gryzonia to wcale trudna operacja (choćby przez brak odpowiednio wygiętych cążków) Przerabiałam to u myszoskoczki i wolałam zawsze zawieźć do weta, niż ewent. skaleczyć wyrywającego się zwierzaka.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Odp: Zeby

Post autor: Piter »

proponowałbym też dawać co jakiś czas do jedzenia kawałki wysuszonego na kamień chleba albo przyrządzać coś twardego zeby mogły same sobie ścierać ząbki
w zwierzętarniach naukowych w których byłem nie było problemu z nadmiernym rozrostem zębów, z tym że one dostawały paszę w postaci twardych dużych granul i zęby rzec by można bez przycinania były idealne
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Zeby

Post autor: sue »

Albo kupic wapienko, zeby sobie szczury scieraly zabki ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Odp: Zeby

Post autor: Piter »

jednym słowem niech mają coś o co mogą ścierać zęby i problem z przerastającymi powinien zniknąć, ciekawe zdjęcia ząbków które można znaleźć w necie są zazwyczają od ludzi którzy niespecjalnie patrzą na zgryz swoich pupili jednocześnie faszerując je tylko miękkimi karmami ze sklepów
ja jestem zdecydowanie za tym żeby prócz karm sklepowych ogonki dostawały jedzenie w postaci bardzo twardej, bo samo wapno może też okazać się za miękkie, słyszałem też że co poniektórzy mocują w klatkach zwykły biały pumeks, który o dziwo bywa często zgryzany przez ogonki, oczywiści mowy nie ma o żadnych kolorowych, miękkich odmianach pumeksu, najlepszy jest ten najbardziej chamski
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Zeby

Post autor: merch »

Chyba już pisałam, zdecydowanie najlepsze są niełupane orzechy laskowe, najlepiej kupić teraz jesienią i zrobić zapas na cały rok.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

kiedy skracać ząbki? co i jak!

Post autor: carra »

mój ogonek ma z roczek, i nie mam pojęcia kiedy skracać zabki? jaki są tego objawy? jak najlepiej to zorbić.
prosze o konkrety bo w innych tematach nie mozna znaleść /ort dokładnie..

ile kosztowało by ucinanie u wet około?

przeniesione do istniejącego wątku. /yss mod.
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2007 9:26 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: kiedy skracać ząbki? co i jak!

Post autor: yss »

ząbki nalezy skrócić, jeśli:

a] nastąpił przerost i szczurek nie może już gryźć.
o ścieranie zębów dbamy dając myszakom suchy chleb, najlepiej razowy, kolby, gałązki i gałęzie drzew owocowym lub droższą karmę - tam są specjalnie utwardzane elementy do ścierania ząbków.

b] [bardzo rzadko!] szczur ma wadę zgryzu i zęby nie ścierają się tak, jak powinny.

jeżeli żaden z powyższych przypadków nie wystąpił, obcinanie zębów u weta jest całkowicie zbędne.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Zeby

Post autor: limba »

Objawy przerostu (na przykladnie mojego Kenia):
osowialosc, zmniejszenie apetytu, podpuchniety pyszczek (to bylo za pierwszym razem) + krew na pyszczku, ruszanie szczeka jakby "cos" przeszkadzalo.
Wet przy ogledzinach szczurkach powienien zagladac w pyszczek sprawdzajac stan uzebienia.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Constantine
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 11, 2008 9:11 pm

Re: Odp: Zeby

Post autor: Constantine »

Mam pytanie, jak wyglądają zęby waszych szczurków bo mój ma dość białe zęby te górne są króciutkie a te dolne długie i zawsze ma otwarty (niedomknięty xD) pyszczek...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Odp: Zeby

Post autor: yss »

hmmm.... najlepiej wet by to ocenił.
albo fotki by się przydały.
bo szczur stojący słupka, albo z głową w górę, ma taką trochę uchyloną japkę i widać ząbki.... i to niekoniecznie oznacza przerost.
normalnie je?
jeżeli obawias się, że zęby są z długie, dawaj więcej suchego chlebka :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Constantine
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 11, 2008 9:11 pm

Re: Odp: Zeby

Post autor: Constantine »

Je normalnie (xD odkurzaccz) xD dziąsła, pyszczek nie są "porysowane" ząbkami xD więc raczej jest wszystko ok xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”