szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: izoldka »

Tagi: odróżnianie, gatunków, gatunki, mysz, szczur


hej wszystkim:) moj problem wyglada nastepujaco...jestem szczesliwa posiadaczka 4? szczurzyc(1 dorosla szczurzyca ktora mam od roku i 3 malenstwa ktore sa w naszym domu od 2 tygodni) :) no i tu zaczynaja sie schody ??? bo jedno z malenstw ktore nam troche chorowalo(mialo zapalenie pluc) nie rosnie, jego rodzenstwo po 2 tygodniach u nas, jest dwa razy wieksze od niej...zaczelismy sie zastanawiac czy nasza choruszka nie rosnie ze wzgledu na przejscia czy tez zamiast szczurka wcisnieto nam w sklepie zoologicznym myszke... ??? Pani weterynarz nie potrafila nam odpowiedziec na to pytanie:( czy ktos wie jak odroznic te dwa gatunki pyszczkow od siebie? no i czy jezeli okazalo by sie ze to jednak mysia, to czy skoro sa razem w klatce od malenkosci to nic sobie nie zrobia? ...pozdrawiam wszystkich:)
izka
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: Babli »

Po pierwsze: fota ;)

Po drugie: Myszki ze szczurem nie da się za bardzo pomylić. Pomożemy, tylko.. [patrzy pierwsze] :)
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: izoldka »

ale to malenstwa jeszcze i z tego co widzialam na zdjeciac bardzo do siebie podobne...
izka
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: Babli »

Wrzuć jakieś zdjęcie :) Będzie zdecydowanie łatwiej :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: smeg »

Z tego co wiem, to szczury są wrogami myszy i myślę, że Twoja dorosła zaatakowałaby ją już dawno, gdyby nie były tego samego gatunku. Ale zdjęcia rozwieją wątpliwości ;) Na przyszłość - nie kupuj zwierząt w sklepach zoologicznych, bo tam nigdy nie wiadomo, na co trafisz, tylko adoptuj z forum. Dobrze, że Twoja starsza samiczka ma już towarzystwo :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: Hanka&Medyk »

Jeśli malutka dostawała antybiotyki, to mogły spowodować zaburzenia wzrostu. Ale nie przejmuj się, na pewno będzie rosła przy odpowiednim odżywianiu :) Albo taki już jej urok, że rośnie wolniej od reszty - też się może zdarzyć.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: isia28 »

nie wyobrazam sobie jak mozna pomylic mysz i szczura . przeciez myszka jest malenka . domyslam sie ze Twoje zwierzaki maja ok 2 miesiecy . a 2 miesieczny szczurasek jest wiekszy od doroslej myszy. roznica w wielkosci jest olbrzymia wiec nie da sie ich pomylic. no i wygladaja przeciez inaczej.....
ObrazekObrazekObrazekObrazek
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: izoldka »

dorosla szczurzyca Moira jeszcze nie jest z maluchami w klatce,ciezko nam idzie integracja calego stadka:( ale nie tracimy nadziei, zdjecia powrzucam niech sie tylko polapie co i jak tu sie robi bo jestem z Wami dopiero od wczoraj :) dla Was to latwe do rozpoznania ja mam do czynienia ze szczurza rodzinka pierwszy raz w zyciu...Moire dostalam "w spadku"jestem jej 3 wlascicielka wiec prosze o wyrozumialosc drogie szcurze mamy i tatusiowie ;)
izka
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: Nakasha »

Szczury i myszy mają zupełnie inne proporcje ciała i nieco inną budowę głowy. Da się je odróżnić bez problemu. ;) Proponowałabym zmianę weterynarza...

Szczurka po antybiotykach może powoli rosnąć i "być w tyle" za resztą. Poza tym miesięczne szczurki są wielkości dorosłej myszy. ;) Szczury mogą atakować myszy, ale nie zawsze od razu. Jeśli to mysz, to może być w niebezpieczeństwie i trzeba by ją natychmiast oddzielić.

Ale najlepiej by było, gdybyś wrzuciła aktualne zdjęcia. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: izoldka »

no wlasnie...dorosla mysz jest wielkosci miesiecznego szszurka...a ja nasze wzielam jak mialy okolo miesiaca...teraz po 3 tygodniach widac znaczna roznice w wielkosci...ale tylko w wielkosci :)
niech mi ktos powie jak sie tu dodaje foty...za nic nie moge do tego dojsc ???
izka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=26&t=18035
Topik o dodawaniu fotek :)
Generalnie to myszki mają takie delikatniejsze pysie , a szczurki takie ostre wszedobylskie noski . No , ale kazde zwierzątko jest inne , a jak małe to juz wogóle . Dodasz foteczki, to będziemy kombinować :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: izoldka »

dodalam fotke,ale niewiele na niej widac...wiecej zdjec w poniedzialek,obiecuje ;) i dziekowac wszystkim za pomoc :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d5 ... 1df03.html
izka
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: izoldka »

izka
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: CzarrnaWdowa »

mnie to wygląda na szczurki. myszki maja o wiele cieńsze ogonki.. z tego co zauważyłam ;D
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: szcur czy mysz?...nie moge sie polapac...

Post autor: xMsMartax »

szczurki na 100% ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”