Czy moja samiczka jest w ciazy?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: klimejszyn »

moze schowala gdzies reszte maluszkow (o ile urodzila wiecej ). 3 to malutko, ale przynajmniej beda pojedzone i tlusciutkie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Paul_Julian »

Lepiej, zeby tylko 3 . Może uda sie utrafić w czas karmienia i wtedy sie okaze ile ich jest ? Teraz tylko trzeba zapewnić mamie spokój i opiekę .
Macie Gwiazdkowy prezent :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Nakasha »

Samiczka mogła schować małe w gnieździe, wcale nie musi być ich widać. ;) Ale możliwe też, że część małych zmarła tuż po porodzie i została zjedzona. Samiczka jest bardzo malutka, więc brzuch mógł po prostu wydawać się duży, ale raczej stawiałabym na to, że urodziło się więcej osesków i są schowane, lub zmarły. Jutro wieczorem można wypuścić samicę na krótki wybieg i w tym czasie sprawdzić, ile jest małych i jeśli są jakieś martwe w gnieździe - to trzeba je zabrać. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Moriv
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 19, 2009 9:29 am

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Moriv »

Tak wiec małe sprostowanie. Własnie wróciłem z pracy Dziewczynki cała noc były same w domu wiec jak tylko wszedłem do pokoju to obie stały już przy dzwiczkach klatki i chciały wyjść wypuscilem je na łóżko i kozystajac z okazji delikatnie odslonilem miejsce w którym leżą małe. I tu niespodzianka, oczom mym ukazał się widok 11 rozowiutkich maluchów. Aż mnie zamurowalo. Gdzie to wszystko się pomiescilo w Milce to ja nie wiem. Ona ma narazie oklolo 16cm. Wszytkie maluchy wyglądają na żywe i słodko popiskuja. Trzeba będzie założyć jakiś temat o adopcji bo wszystkich zatrzymać nie możemy. Zobaczymy tylko czy Milka będzie się nimi zajmować bo jak narazie biega wszędzie po klatce tylko nie w gniezdzie.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Nina »

Moriv pisze:Zobaczymy tylko czy Milka będzie się nimi zajmować bo jak narazie biega wszędzie po klatce tylko nie w gniezdzie.
Może mieć ruje poporodową. Moja samiczka przez kilka godzin prawie nie zaglądała do młodych przez ruje... Niemało strachu sie przez nią najadłam ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Barbasia85
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 07, 2010 7:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Barbasia85 »

Z przerażeniem patrzyłam na te zdjęcia z początku tematu...jakbym widziała brzuszek mojej Rudej :-\ Kupiliśmy ją w zoologu 9 dni temu i od tego czasu sporo przytyła, a właściwie tylko brzuszek jej się powiększył, a je za 10. Kupiliśmy ją Suzi do towarzystwa, specjalnie samiczkę żeby się nie rozmnożyły a tu niespodzianka... Nie mam pojęcia co zrobimy z małymi ogonkami. Może zaproponować je pani która sprzedała nam Rudą?? eh...cały czas jeszcze jest szansa, że to fałszywy alarm...a może wizyta u weta??
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Nina »

Nie ma sensu ciągać jej do weta.

Oddanie osobie, od której kupiliście samiczke to beznadziejny pomysł. Skoro ktoś sprzedaje szczury i nie potrafi ich dopilnować, to nie jest odpowiednim domem dla maluchów.
Oswajajcie ją jak najbardziej, karmcie dobrze (gotowane jajka czy pierś kurczaka, warzywa, owoce, serki, itp) i zaopatrzcie sie w sporą klatke z małym rozstawem prętów ;)
W małych sie zakochacie i na pewno znajdziecie im dobre domki ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Jessica »

Nina pisze:Oddanie osobie, od której kupiliście samiczke to beznadziejny pomysł. Skoro ktoś sprzedaje szczury i nie potrafi ich dopilnować, to nie jest odpowiednim domem dla maluchów.
moze szczurka nie jest w ciazy. a jezeli jest to mam nadzieje,ze znajda sie dla dzieciakow dobre domki.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: blueangel28 »

Kupiłam niby dwie samiczki w zoologicznym, ale okazało się, że jedna to jednak chłopiec. Czy to, że samiczka często śpi to może być objaw ciąży czy nudy? Narazie nie widać, żeby jakoś szczególnie przytyła. Jak by była to dopiero początek ciąży czy to , że jest w ciąży bd widać dopiero w 2 tyg ? Czy jakoś wcześniej da się to sprawdzić ?
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Mucha321 »

blueangel28, objawy ciąży można zaobserwować dopiero w trzecim tygodniu a to, że samiczka dużo śpi, to raczej objawy znudzenia i braku atrakcji w klatce.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Nakasha »

Tak właściwie to widać w drugim tygodniu: powiększają się sutki i rośnie brzucho. ;)

Czasami widać w 1 tygodniu charakterystyczną oponkę. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: blueangel28 »

Czy można jakoś zrobić krzywde maluszkom biorąc samicę za brzuch ?
Czy samica w ciąży może się uderzyć w brzuch i zrobić krzywde swoim dzieciom ?
Awatar użytkownika
Czerwo
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 13, 2010 8:26 pm

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: Czerwo »

100% ciąża ;)
Mój ogonek : Denaris
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: zalbi »

Czerwo pisze:100% ciąża ;)
a kto jest w 100% ciąży? bo chyba nie szczur, którego zdjęcie zostało zamieszczone dwa miesiące temu?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy moja samiczka jest w ciazy?

Post autor: blueangel28 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”