Czy to ciąża ? :(

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: klimejszyn »

mi też to wygląda bardziej na jajka niż na "napuchnięte narządy rozrodcze" xD
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Nakasha »

Dopiero zobaczyłam zdjęcie. :-[

To wygląda jak jądra, a malec wygląda na mniej niż 2 miesiące...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
CherryAmandaa
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 30, 2009 4:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: CherryAmandaa »

nie to nie są jajka ... hehe 100% samiczka.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Nina »

W każdym razie na ciąże nie wygląda. Przynajmniej nie na tym zdjęciu. Możesz zrobić jakieś inne ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Licho »

jeśli to ten sam szczurek co masz w profilu, to jest to samiczka i nie wygląda na zaciążoną. Może ją zwyczajnie dobrze karmisz :D
Obrazek
Awatar użytkownika
CherryAmandaa
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 30, 2009 4:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: CherryAmandaa »

Tak, to ten sam tylko w avatarze jest zdj. z przed 2 tyg. Zresztą wszystko się okaże w tym tygodniu O0
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Oksymoron »

http://i47.tinypic.com/2d2dvtk.jpg
http://i48.tinypic.com/15gtfrd.jpg
http://i50.tinypic.com/qxtgcj.jpg


czy to jest ciąża? brzuszek jest okrągły i twardy. może to tylko wzdęcia?
szczurka jest ruchliwa, nie pozwala sie dotykać. minęło 2 tygodnie odkąd wzięłam ją od poprzedniego właściciela. kobieta mówiła, że były w osobnych klatkach, ale nie wiem ile można jej wierzyć ;\

chciałabym mieć nadzieję, ze to tylko moje chore złudzenie...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: klimejszyn »

mi to wygląda na ciążę, niestety. na pierwszym zdjęciu widac wyraźnie brzuszek rozepchany na boki, a tak własnie wygląda brzuszek ciężarnej szczurki..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Nina »

Zrób zdjęcie poza klatką, ale też w stójce ;)

Może to być ciąża, ale może też być oznaka dobrego karmienia :P Większość moich samiczek ma większe brzuchy :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Oksymoron »

Ona w 2 tyg tak "urosła", wiec to chyba nie jest oznaka dobrego karmienia. Poza klatką ciężko jest jej coś zrobić, bo sie zrobiła strasznie płochliwa i wychodzą same rozmazane. A z fleszem nic nie widać ; / Ale to na 99,9% ciąża, znaczy tak moim zdaniem. Eh.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Magamaga »

Niestety, wygląda na ciążę.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Licho »

też obstawiam ciążę... :-\
Obrazek
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Astharte »

Witam, mam taki problem: Moja mała Ciri jest już u nas niecały miesiąc, w późniejszym czasie doszła jej współlokatorka, a około 2 tygodni temu... no właśnie- miała być samiczka, byla malutka jak ją braliśmy, a okazała się być samcem. Sprawdzaliśmy i nic na to nie wskazywało, dopiero dziś się przyjrzeliśmy znowu i zauważyliśmy jądra :( Niestety Ciri od kilku dni jest strasznie nieswoja. Zawsze rozbrykana, ciekawska i żywa, nagle wyniosła się z domku swojego, który dzieliła z 3 szczurem i zaczęłą często przebywać w kącie klatki. Zrobiła się spokojna, powolna- chodzi bardzo ostrożnie i wysoko na tylnych łapkach i nie chce wracać do klatki. Teraz spokojnie potrafi siedzieć skulona u mnie lub u chlopaka, wcisnięta w jakać szczelinkę i się nie ruszać, nie chce wracać do klatki. Do tego zaczęła ciężej oddychać i szybciej, tak jakby się męczyła. Na brzuszek chyba jeszcze za wcześnie, ma zaokrąglony, ale to może od jedzenia. Dodam jeszcze, że tej męskiej "niespodzianki" już nie ma, dziś oddaliśmy go znajomemu, który ma dwa samce, mamy nadzieje, że będzie mu u niego dobrze. Boję się, że to ciąża, rozważam pójście do weta, bo martwię się o Cirilkę. Proszę, pomóżcie :(
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Licho »

Powiem szczerze, że szczurka w ciąży raczej nie powinna ciężko oddychać. Poobserwuj ją jeszcze dziś - jak już nie ma samca, bo może się go zwyczajnie bała. W jakim wieku są samiczki?? Jeśli obie mają ponad 2 miesiące i samiec również tyle miał, to ciąża moze sie okazać u obu samic.
Osowienie i ciężki oddech może być spowodowany jakąś chorobom i ja osobiście sugerowałabym wziąć obie dziewczyny do weterynarza.
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Izold »

to nie Twoja wina, takie omyłki się zdarzają. No, ale ja na Twoim miejscu zastanawiałabym się nad imionami dla dzieciaczków z miotu, bo mam nadzieję z mamusią zostanie córeczka, albo dwie ?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”