Rak? Usypiać? :/

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: smeg »

Trzeba było dzisiaj jechać, zamiast się zastanawiać cały dzień.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: DonyWalker »

I jeszcze jedno, czy umawianie się telefonicznie jest niezbędne czy można z bomby wpaść do redłowa?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Paul_Julian »

Nie musisz sie umawiać telefonicznie. Tylko w tym tygodniu dr Debis jest na Obłuzu . W Redłowie jutro jest dr Plewako od 15 do 19 .Bede u niej do 17, być moze bedziemy operowac mojego szczura .

Możesz zadzwonic i zapytac sie czy dany lekarz jest i czy mozna sie umówić na jakąś godzinę . Bo czasem trzeba po prostu zaczekac (duzo ludzi) lub akurat jest jakiś zabieg . Ja nigdy się nie umaiwąłem , nie wiem czy mozna , ale zawsze warto zadzwonić czy jest dany lekarz . Jak przyjedziesz, to pani w recepcji mówisz , ze jesteś do danego lekarza i pytasz w poczekalni kto jest np. do dr Debisa . Bo do kazdego lekarza jest osobna kolejka . Wypadki i zastrzyki są poza kolejnością .

Jak bedziesz jechać,zapakuj szczurke w transporter , lub chociaż karton z dziurkami , w srodek daj szmatki wełniane lub polarkowe (nawet choćby starą koszulkę ) i dodatkowo zawin w szmatkę butelkę z gorącą wodą. Całośc zawin np. w sweterek czy stary kocyk (tak żeby był dostep powietrza) i włóz w torbę sportową albo dużą siatkę .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: DonyWalker »

Uffff, weterynarz DARIUSZ KREFFT powiedział, że to włókniak nie przyczepiony żadnymi naczyniami do ciała szczurka :)
Tequilla bedzie miała w poniedziałek operacje.

Dziekuje Wam za pomoc! Napisze jak się skończyło wszystko.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Jessica »

:) to trzymam kciuki :) bedzie dobrze
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Paul_Julian »

DonyWalker pisze:Uffff, weterynarz DARIUSZ KREFFT powiedział, że to włókniak nie przyczepiony żadnymi naczyniami do ciała szczurka :)
Tequilla bedzie miała w poniedziałek operacje.

Dziekuje Wam za pomoc! Napisze jak się skończyło wszystko.

Pozdrawiam.
No i super ! Nie martw się , dr Krefft jest bardzo dobrym wetem od małych zwierzątek.
Jak będziesz ją odbierał - pamiętaj o butelce z gorącą wodą i ciepłych szmatkach. Szczurek po operacji jest chłodny , potrzebuje ciepła i jest śpiący. Ale dostaniesz ją wybudzoną. Bedzie wyglądać jak wielka bida i to dość trudne przeżycie, bo szczurek sie słania i wygląda słabo. Nie dawaj jedzenia , aż sie całkiem nie wybudzi. Ale zostaw wodę .
Ze szwów może sie troszke sączyć krew - to normalne.
Wazne:
Kup krople do oczu ze świetlikiem ( albo chociaż sól fizjologiczną , krople Visine czy coś takiego, ale świetlik chyba tańszy) . I jak będziesz wracał do domu - zakropl do oczek po kropli. Przymykaj szcurkowi powieczki, i za jakies 2 godzinki znowu po kropelce. Powieki mozesz przymykac bardzo często .

Szczur ( i inne gryzonie) w trakcie operacji mają otwarte oczy i mogą troszeczkę wysychac , więc to zakraplanie jest bardzo wazne. Jak już się obudzi całkiem to jeszce raz mozesz zakroplić . Jak nie zdązysz kupić tych kropli, to nawet zwykła woda będzie lepsza. Jak do oczka przyczepi sie włokienko szmatki -nic sie nie bój i mokrym palcem je zetrzyj , zeby nie przyschło.

No i kciukamy mocno!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: merch »

Jak masz cos kupowac to najlepiej tzw sztuczne lzy, napewno nie visine , bo on obkurcza naczynia i dodatkowo moze wysuszyc oko.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Paul_Julian »

Merch , to bardzo dobrze wiedzieć , zawsze myslałem , ze Visine jest własnie na suche oczy, zeby je nawilżyć. Np . po zadymionym pomieszczeniu itd. Najwyrazniej ten srodek co ma likwidować przekrwienie oczu, działa szkodliwie :/
Jak syrop na kaszel, który ma w skutkach ubocznych... kaszel.

Osobiscie zawsze kupuję świetlik , jest chyba bezpieczniejszy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Paul_Julian »

Jak po operacji ? Udała się ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: pariscope »

Też z niecierpliwością czekam na wiadomość, choć nie zdziwię się, jeśli nie prędko ją dostaniemy.
Pamiętam, jak moje panny były po operacji, to przez kilka dni nawet poczty nie sprawdzałam. Nie miałam czasu - kiedy tylko nie spałam, to kolędowałam nad dziewczynami sprawdzając czy oddychają, pilnując szwów, podsuwając smakołyki i kombinując jak podać leki. Zajęta byłam jak przy niemowlętach :D
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Paul_Julian »

Niezależnie od wyniku, ogonek był u bardzo dobrego lekarza, który jak czegoś nie wie, to konsultuje sie z innym lekarzem. Pozostaje nam czekać cierpliwie.
Ja nawet po drugiej operacji, jak już wiedziałem jak to wygląda, to się bałem czy wszystko ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: DonyWalker »

Przepraszam ale nie chciałem zapeszyć =)
Tequilla pomyślnie przeszła operacje u Vet. Macieja Debisa- Dziękujemy!
Pan Debis zarówno zajął się operacją jak i zdjęciem szwów oraz wyssaniem płynu zbierającego się pod skórą (było to dla mnie i szczura straszne przeżycie, gdyż musiałem szczurcie trzymać w chamski sposób a szczurcia piszczała i piszczała)

Lecz dziękuje też Vet. Dariuszowi Krefftowi, albowiem to On doglądał szczura 3 dni po operacji i dawał jej zastrzyki :)
Przy każdej wizycie Pan Dariusz głaskał i mówił do szczurci =)

Zabieg był na Cechowej- tam nie ma prawie w ogóle czekania/kolejek.
Zdjęcie szwów- Redłowo trochę więcej ludzi ale dało się przeżyć!

Panie recepcjonistki bardzo miłe i chętnie udzielały pomocy.

Dla tego każdemu polecam wyżej wymienionych weterynarzy do spraw szczurzych :)

_____________________________

Dziękuję też Wam forumowicze albowiem sam nie wiem jak skończyło by się życie Teqli bez Waszych porad ;/
Pozdrawiam i życzę zdrówka Wam i szczurkom!!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Paul_Julian »

Dr Debis jest najlepszym wetem :) Robił operację mojej ponad 2letniej Pati (i to kilka razy) .
Dr Debis mówi na szczurki "stworki" :D Dr Krefft zawsze głaska po łebku wszystkie ogonki i naprawdę widać , ze się przejmuje.
Chodziłem do tych 2 lekarzy z moją chorą Śniezynką, 2 dni przed jej uśpieniem byłem u dr Kreffta (zauwazył wtedy że bardzo schudła od poprzedniej wizyty tydzien wczesniej i porozumiewał sie telefonicznie z dr debisem w kwestii leków) - i potem kilka miesiecy pózniej przychodzę z chorą Florką ( tez labinką ) , a dr :
" A co znowu chora ?"
A ja mówię , ze tamtą musiała uspic dr Plewako , to on naprawdę posmutniał i to było widać że jest przykro.

Szczur u nich jest naprawdę w najlepszych rękach :) Na Cechowej nie ma kolejek, ale trzeba akurat sprawdać godziny, bo oni tam są krótko. Więc spokojnie mozesz tam dreeptać jakby coś sie działo.

Teraz po zabiegu może sie jeszcze zebrać płyn przy szwach, albo ropień , i w ciągu nocy urośnie taka gula. Bez nerwów i do weta . Wet to otworzy , lub przekłuje i wyciśnie ropę. To tak żebyś nie martwił, jak coś takiego zauważysz :)
Wymiziaj Teśkę :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
roze93
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 13, 2013 8:56 am

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: roze93 »

Byłam dzisiaj u weterynarza ze swoim szczurkiem. Okazało się, ze ma guza. Jest naprawdę duży i weterynarz nie daje żadnych szans. Powiedział, że można spróbować operować ale szczurek umrze albo na stole albo nie wybudzi się z narkozy. Rhette ma 2 i pół roku. Guza zauważyłam dzisiaj a jeszcze dwa dni temu niczego nie było. Lekarz stwierdził, ze guz jest zrośnięty z tkankami ale że szczurek na razie nie cierpi, ze go nie boli. Dostałam więc wybór poddać go operacji w której lekarz uprzedził, ze może się nie udać i szczurek ma już swoje lata i może nie wybudzić się narkozy a dać mu spokojnie dożyć do końca i jak będzie cierpiał pójść go uśpić. Nie wiem co zrobić ? :( Boje się, że operacją skarze go na śmierć. Przepraszam za jakość zdjęć to nadal bardzo żywy i energiczny szczurek.

https://imageshack.com/i/5ih2fvj

https://imageshack.com/i/mv25xmj

https://imageshack.com/i/nfcpgdj

https://imageshack.com/i/07ir2pj
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rak? Usypiać? :/

Post autor: Wilczek777 »

W temacie ciężko mi się wypowiedzieć bo większego doświadczenia nie mam ale tak z ogólnej mojej wiedzy:
- Jeśli jest narkoza wziewna to szczurka to nie obciąży i taka operacja nie jest wtedy tak obciążająca
- Jeśli guz tak szybko rośnie to w przeciągu krótkiego czasu szczurek przestanie się normalnie poruszać a guz go "wyssie" w końcu to nowotwór.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”