[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

[Sciolka] - Pod?o?e kokosowe

Post autor: bazik »

Spotkałam na Allegro tzw podłoże kokosowe.
Sprzedawca podaje taki opis:Właściwości podłoża:

-posiada bardzo wysokie właściwości utrzymania wody i powietrza dzięki doskonałemu systemowi kapilarnemu oraz porowatości, co zapewnia, że nie będziesz miał problemu z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności powietrza w terrarium.

-ma doskonałą strukturę, jest wolne od patogenów, nie tworzą się grudki jak w zwykłych podłożach dzięki czemu twoje terrarium będzie wyglądało na bardziej uporządkowane.

-ma dużą trwałość i małą kurczliwość (nie zbija się)

-pH ok. 6,0 (praktycznie odpowiednie dla wszystkich zwierząt)
Czy to nadaje sie dla naszych szczurków? :?:
Sorki, ale ja głupia jestem.Gościu pisze ze to stosuje dla węży, wieć dla nas chyba niebardzo. Jesli moderator zauważy moją głupotę to prosze o usunięcie tego postu(nie potrafie chyab sama)
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 12:46 am przez bazik, łącznie zmieniany 1 raz.
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: lajla »

praktycznie odpowiednie dla wszystkich zwierzat.... hmm praktyczne
mysle ze moglo by byc w klatce przezto zawilgotno... ale ta wilgoc z kaltki by uciekala sama nie wiem najlepiej bylo by chyba takie cos mieszacz trocinami :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: Beeata »

to jest podloze do terrariow o ile sie orientuje.Przypomina ziemie prochnicza ,w kazdym razie nie polecalabym tego dla szczurkow.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: krwiopij »

watpie, zeby zaszkodzilo, ale po prostu nie ma sensu uzywac tego dla szczurkow... to jest podloze dla gadow i pajakow... bardzo dobre, bo wlasnie trzyma wilgoc (w terrarium musi panowac odpowiednia wilgotnosc)... nie widze za to zadnych plusow dla szczurkow...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

kokosowe w?ókna?

Post autor: Eruntale »

właśnie, podczas mojej włóczęgi po kaszubach natknęłam się na takie dziwne kokosowe włókna(określenie "włoski"jakoś mi tu nie pasuje.."napisali na tym że to dla gryzoni właśnie jest.czy ktoś "testował" ów wynalazek?
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: lajla »

niedawno wlasnie pojawil sie ten temat :d ale takie walsnie wlokno jest (tak ajk anpsiali w tamtym temacie ;) ) odlozem dla zwierzat terarrystycznych ktore musze miac oreslina wilgc a walsnei atkie wlokno pozwala ja utzrymac (ja dla mojego ptaszniak ktorego mam andzeje ze w kocu ua mi sie go meicm mam zamiar takie kupowac aby otrzymywac 70% wilgotnosci w jego terra ) wiec jesli bys uzywala tego dla szczurka bylo by w jej klatce troche wilgotno ;)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: Eruntale »

no nie, właśnie to specjalnie dla gryzoni ma być, bo wierciłam dziurę w brzuchu temu sprzedawcy i nie sądzę żeby mnie w bambuko zrobił.nawet na opakowaniu stało:"dla gryzoni".dwa rodzaje włókienek?
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: lajla »

moze dwa ale hmmm wlokno kokosowe jest z tego znane ze utzrymuje wilgoc :) co znaczy ze wchlania wode wiec zawsze mozna sprobowac wymieszac wloko z trocinami
ja bym proponowala 1:3
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: Beeata »

to do terrariow wygladem przypomina ziemie prochnicza.jak wyglada to podloze o ktorym Ty mowisz?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: Eruntale »

jak to co by pozostało po ogoleniu kokosa :lol: te włoski co są na skorupie, skudlone i w torebeczce
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: sue »

Wiem, ze odkopuje stary temat, ale już trudno ^^
Musiałam na szybko kupic jakąs sciółkę, bo nie było bawełnianej do nowego roku, a klatke wypada umyc. Sprzedawca polecił mi te kokosy całe i pytałam kilka razy czy to na pewno dobre dla szczurów i mówi ze tak oczywiście, świetne. cóż 11 zł, kupiłam. I tak szczerze mówiąc zadowolona nie jestem. Tych włosów wszędzie pełno, kilka prętów jest totalnie tym oplątanych, sypie się z tej ściółki i dzisiaj szybciutko pobiegłam do sklepu i kupiłam no-smell. Wreszcie..
Ostatnio zmieniony wt sty 02, 2007 6:48 pm przez sue, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Sciolka] - Podłoże kokosowe

Post autor: Manowce »

to jeszcze pozwolę sobie dodać od siebie coś na temat tego włókna kokosowego (; mój brat hoduje kameleony i używa owego jako podłoża, ponieważ utrzymuje wilgoć w granicach 70-80%. absolutnie nie nadaje się to dla szczurka nawet po zmieszaniu ze ściółką, ponieważ jest mokre, wydziela bardzo intensywny, drażniący zapach i do wszystkiego się przykleja. nie polecam eksperymentowania z tym. i szczerze mówiąc nie słyszałam o "suchym" włóknie kokosowym przeznaczonym dla gryzoni o_.
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”