problem z pazurkami :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: sauatka »

no wlasnie ile kosztowalo by (tak przecietnie) obciecie szczurkowi pazurkow u weta ? nigdy jej nie obcinalam a sama sie boje :) bo zauwarzylam ze te strupki to chyba od drapania bo tak jakby jej ktos pazurkiem przejechal :/

a tak wogole to mi sie pomylilo i zamiast napisac w "Higiena" to w "Objawy & Leczenie" napisalam :) wiec prosze Moderatorow o przeniesienie :) jak chca oczywiscie :)

-----
Jest coś takiego jak "Zmień" - służy do edycji własnego posta, uzywaj tego proszę gdy chcesz coś dopisać - a nie twórz niepotrzebnie nowego posta.
dop.adm.
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: ania85 »

hmm, ja swoim jeszcze nie obcinałam, ale myślę, ze to nie będzie zbyt duzy wydatek... w okolicach pewnie 5zł...
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

problem z pazurkami :/

Post autor: Mageda »

racja...to jest wydatek mały....ja swojej obcinałam paznokcie obcinaczem do paznokci :) daje jej jakiś jej ulubiony przysmak, ona 3ma go w przednich łapkach, a ja tylne spokojnie obcinam :) gorzej z przednimi :roll: Spróbuj sama obciąć :)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: sauatka »

e co ty ja sama :P jeszcze ja uszkodze wole napoczatek zeby mi fachowiec pokazal :)
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Golo »

Ja teżboje się obcinać mojemu "Łatkowi" pazurki chociaż troche drapie mi szyje jak z nim chodze cały dzień, zastanawiałem się nad tym ale jednak zrezygnuje niech będzie rozwijał się naturalnie
SZCZUROman
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

problem z pazurkami :/

Post autor: maua_czarna »

golo:to raczej nie jest najlepszy pomysl.
jesli pazurki beda za dlugie,to moze sie okazac,ze wrastaja,co jest dla szczura bolesne.pozatym,gdy sa zbyt dlugie-zawijaja sie utrudniajac chodzenie.obciecie pazurkow u weta to koszt max 5 zlotych,wiec nie ma co oszczedzac :wink:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: sara »

ja zawsze obcinalam paznokietki swoim pannom, dopiero niedawno wet zadbal o weene, zrobil to gratis, tak przy okazji, roznica jest taka ze jak ja to robie to weenw jakby tego nie widziala, a przy wecie sie stresuje, ale to trzeba zrobic pewnie, wiec jak ktos nie jest pewny siebie to lepiej do weta:)
pozdrawiam :)
Sayaka
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 4:42 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Sayaka »

A obcinanie pazurkow jest konieczne?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: krwiopij »

nie jest... szczurki czesto same scieraja sobie pazurki, a jesli nawet nie - to je obgryzaja... pazurki zazwyczaj obcina sie po to, zeby szczurek nie drapal skory opiekuna, kiedy siedzi mu na ramieniu...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Monia

problem z pazurkami :/

Post autor: Monia »

mam z Natką ten luksus ze nigdy nie obcinałam jej pazurkow bo sama sobie obgryza! nigdy nie miala nawet kłujących.
mam teraz młodą szczuraskę i jej chyba trzeba bedzie obcinac...
jak czesto zachodzi taka ptrzeba?
nowa26
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 8:21 pm

pazury:(

Post autor: nowa26 »

hmmm jakos moj szczurek nie obgryza sobie pazurkow a te o wykladzine po ktorej biega nie chca sie ścierac...pal licho ze czasem mnie drapnie...ale bardzo czesto robi sobie krzywde przy drapaniu siebie.Za obciencie u weterynarza zaplacilam 10 zl i to nie zbyt dokladnie bo szczurek sie rozbrykał i nie pozwolił sobie wszystkich obciąc:(Co robic?
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: Eruntale »

wiesz moniu, moja Dzuma tez obgryza sobie pazury...ale szkoda ze dwie pozostale paskudy nie przejely tego jakze sympatycznego zwyczaju TT_TT
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Groszek najwyrazniej scira sobie pazurki,bo kiedy prosilam weta o obciecie (koszt: 5 zl), to okazalo sie ze sa za krotkie,by je obcinac,co nie zmienia faktu,ze sa cholernie ostre i przy myciu pyszczka szczurek czesto zadrapuje sie do krwi... wet zaproponowal,zebym mu spilowala paznokietki,ale one za bardzo "godza" nawet,gdy trzyma sie kazdy z osobna,wiec jak narazie sobie podarowalam... Jesli chodzi o nowego (Bulka?) to ma bardzo dlugie i bardzo (sic!) ostre pazurki i zamierzam w najblizszym czasie udac sie do weta-ja boje sie robic takich mikrochirurgicznych zabiegow =)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

problem z pazurkami :/

Post autor: myszka »

Sweey i Afera ścierają sobie pazury, ale Rywina... ona cały czas ma długi, twarde i ostre szpony :( właśnie myślę nad wybraniem się do weta, bo samej mi to jakoś nie idzie :P co do ceny, to jak chodze z psem to nic nie płacę, także myślę, że i za szczurka nic nie będe musiała zapłacić :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

problem z pazurkami :/

Post autor: lajla »

ja sama obcinam... zdaje mi sie ze szczur woli miec obcinne przez koos kogo zna a nie obcego faceta/babe ktory pochwycas go renka ;)
a to wcale nie jest trudne :)
jak latwo zauwarzyc (szczegolnie gdy sie oswitli pazurki) widac taka ciemniejsza biala plame a potem jasna... obcinami ta jasna tak zeby nie naciac tej bialej, to tak jakbysmy sobie zabardzo paznokc ucieli- boli...
mi wlasnie latwiej sie obcina przednie lapki ;) aah i lepiej obcinac takim do abcinania paznokci u nog :) albo mozna kupic takie specjalne dla gryzoni tzn. dla krolika ;) nozyczki sa najgorsze bo maja ostre konce czy nawet tepe ale jak sie zsuna to mozna szczurkowi krzwde zrobic jak nie jest sie pewnym :)

najlepiej szczura chwycic tak ze kciukiem trzymamy go za glowa palcem wskazujacym na szyji a palcem srodkowym pod lapkami ma byc to zdecydowany ruch ktory bedzie trzymal szczura a nie opeiral go bo niektore szczury mga chciec sie wyrwac, wiec musza czuc ze sa trzymane (tylko ich nie uduscie ;) ) no i obcinamy tez zdecydowanymi ruchami, mocno to naciskami zeby trwalo dlugo szczury moga przezywac te pierwsze paznokcie ale pozniej sie juz uspokajaja ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”