Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Kluska123 »

Ostatnimi czasy przy mnie, a co najważniejsze - mam je głaskać, miziać i całować, jak jakiś smakołyk się trafi to już w ogóle jest idealnie :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
AnkaES
Posty: 84
Rejestracja: czw cze 16, 2011 7:24 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: AnkaES »

Moje dziewczyny nieustannie pchają swoje, już nie tak małe, tyłki do rękawa bluzy ;)
Mała Mi & Migotka
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Rajuna »

Pod biustem albo na ramieniu, ale pod koszulką ::) albo zakopane w swój kocyk na łóżku. A w czasie wybiegów mają swoją dżunglę, czyli fasolki rosnące bardzo gęsto na talerzu do zupy i w tym się chowają (i podjadają ;))
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
szlajfka
Posty: 122
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 5:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: szlajfka »

W koszu na śmiecie ::) one w ogóle kochają śmiecie, kiedyś jednej o mało nie wyrzuciłam, bo wlazła cała do worka stojącego w przedpokoju.. lub pod wanną - wychodzą stamtąd zawsze zakurzone i śmierdzące.. A jak już się zmęczą to jedna śpi za łóżkiem a druga między szafą a ścianą.
Przy mnie: Kropeczka, Leonek, Ącek WWW
Odeszły: Niuniuś, Lukrecjusz, Diana, Iskierka

Temacik moich dzieci :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37695&start=15
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: tinanka »

Elvisa [*] lubiła w szufladzie, miała nawet swoją własną, po tym jak zaczęła gryźć moje rzeczy. :) Zbudowała sobie tam gniazdko z papieru i spała. Fredzia [*] kochała miejsce za szafą, gdzie nikt nie mógł dosięgnąć. Potem jak wyrzucaliśmy meble odkryliśmy istny pałac ze ściółki, papieru i zapasy jedzenia na kilka zim. Krysieńka [*] wchodziła z kolei na górę tej szafy, szczególnie upodobała sobie moją sygnałówkę i kartonik z pamiątkami, bo tam mięciutko i cieplutko. ;D . Andziusia [*], choć była u mnie niecałe trzy miesiące, lubiła siedzieć pod kołderką albo pod szafą. Zuzinka upodobała sobie moją szufladę z bielizną, przekopuje moje majtki i się na nich układa, czasem coś podgryzie. ;) . Od wczoraj jest jeszcze Mimi i Marmite (nie wiem czy zostawię im te imiona, bo i tak na nie nie reagują). Mimi ma ADHD i aż się traci czasem równowagę na zakrętach, a Marmite to taka kluuuuska. Nie mają swojego ulubionego miejsca, choć Marmite dzisiaj spała przy ramieniu mojego chłopaka aż się bałam, że coś jej zrobi, bo on też spał, a ona ufna wtuliła się i zasnęła. ;D
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Rajuna »

Tinanka - jeśli człowiek nie jest pod wpływem i wie, że obok niego leży coś zywego, to nie zrobi mu przez sen krzywdy. Moje śpią ze mną prawie co noc i to jest tylko kwestia przyzwyczajenia się do ich obecnosci ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Izold »

Moje poprzednie dziewczyny [*] kochały wszelakie zakamarki. Za książkami, za maskotkami, wszędzie. Chłopacy [*] lubili biurko - obojętnie gdzie, czy na stosie książek, czy po prostu na szaliku położonym na nim.. wirus [*] kochał zwłaszcza rozklapcenie się na zimnym drewnie, i spanie. jak naleśnik wyglądał wtedy, albo obracał się na bok, i machał nóżką (prawą! zawsze prawą!) w powietrzu ::)
Z racji tego że dziś od 10:55 jestem posiadaczką trzech samic niewiele wiem o nich. Jedna z nich lubi miejsce pod bluzką, na brzuchu moim. odchyliłam koszulkę to spojrzała na mnie z pretensją, spojrzenie w stylu : "zakryj mnie! co ty sobie w ogóle wyobrażasz?! bezczelność!" - obróciła się na drugi bok, wtuliła i znów ucięła komara :) Ogólnie zauważyłam że dwie albinoski to leniwce, cały czas spędzają na hamaku, a kapturka to żywa dusza i raczej outsiderka - Ciągle leży samotnie, a w zasadzie czuwa przy misce. :)
Noesis
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: Gliwice/Charków (Ukraina)
Kontakt:

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Noesis »

Moja mała najbardziej lubi przebywać póki co na stercie szmatek, które sama sobie ułożyła w swoim przytulnym kąciku do spania jak jej powrzucałam do klatki w różne miejsca :D O, i jeszcze pod kanapę lubi się chować i nie da jej się wywabić żadnym smakołykiem... a jak już stamtąd wyjdzie, to zazwyczaj ma jakiegoś paprocha na wąsikach mimo, że regularnie tam odkurzam i myję podłogę :P. No nie ukrywam, że całkiem słodko to wygląda mimo, że nie powinno tak być... ;) Ale już w piątek przywędrują dwie nowe koleżanki do niej, więc ulubione miejscówki jeszcze mogą się zmienić ;)
Ze mną od:
11.09.2011- Mrówka
16.09.2011- Viera i Bianka [niegdyś Bravia]

BabaYaga
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:30 am
Lokalizacja: Lublin ;)

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: BabaYaga »

moje niestety najbardziej lubia za telewizorem, gdzie sa kable:/ ja sie o nie boje, a im tam najprzyjemniej..
niestety pod moja bluzka nie lubia, nie usiedza w miejscu.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: mini »

Wszędzie tam gdzie m nie wolno - w kanapie, na biurku. Lub dla miłej odmiany na moim ramieniu ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Afera »

W łóżku, szafkach z ciuchami, na suszarce pokojowej do prania jak jest rozłożona. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: renata1009 »

Pod kołdrą, w pudełkach i za telewizorem :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: dusiaczek »

w reklamowce xD im bardziej szeleszczaca, tym lepsza :p
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Aritsuyo
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 7:03 pm

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Aritsuyo »

Mimo ze mam moją szczurkę bardzo krótko, to naczytałam się wcześniej na tym forum o 'oswajaniu' i stwierdziłam, że od razu ją puszczę i niech hasa ; D W ten oto sposób przypodobał jej się róg łóżka i tam sobie lubi siedzieć. A jak nie to biega po pudłach, ustawionych schodkowo : D
A przy okazji... Jak przyzwyczaić ją do hamaczka? Ile razy go zawieszę to ona próbuje go ściągnąć, nie podoba jej się... Czy może lepiej dać sobie spokój i próbować innych urozmaiceń klatki?
Sopelek
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 1:04 pm

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Sopelek »

Za łóżkem ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”