[SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Śpiące Królewny dwie - czy to narmalne?

Post autor: ofilka »

przez większość ludzi z ktorymi rozmawialam ehinacea nie jest polecana, bo na poczatku pomaga, później nie i ma jakieś lekkie skutki uboczne, ludzie są względem tego specyfiku podzieleni, więc zadecyduj sama.
jesli podajesz vibo, to ehi nie jest juz potrzebna. raz w tygodniu podajesz? kiedy moje kichają, to rozpuszczam im całą saszetke w połowie dużego poidełka, bo wiadomo, że szczury mało piją, i podaje taką miksture codziennie przez 3 dni. nie wiem jaki jest medyczny wyznacznik tego ile sie powinno podawać, ale moim mychom pomaga... witaminy działają krótko po rozpuszczeniu w wodzie, wiec takie piciu przygotuj im gdy bedą, przynajmniej teoretycznie, najbardziej aktywne, czyli w okolicy godziny 18.
a co do stresu, to sama musisz sie zastanowić. próbuj je na nowo oswajać małymi kroczkami. przysmaki na dłoni, mów cicho itd. może masz w pokoju tv, albo kompa? głośno puszczasz muzyke? ja moje panienki trzymam w pokoju, gdzie nie ma żadnego sprzętu, ale nie każdy ma taką możliwość.
stonoga
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 18, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: kielce

Re: Śpiące Królewny dwie - czy to normalne?

Post autor: stonoga »

Mam tv i muzę w pokoju,bo innej możliwości nie mam, ale staram sie normalnie tego słuchać. A co do echinacei to w takim razie wstrzymam się i podam tak jak piszesz ten vibovit przez 3 dni i zobaczymy.
Dzięki ofilka za rady :)
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Śpiące Królewny dwie - czy to normalne?

Post autor: ofilka »

spoxik ;D zdrówka życzę panienkom
gadu8
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:11 pm

Ciągle śpi :(

Post autor: gadu8 »

Sytuacja wygląda następująco: moja przyjaciółka ma pięciomiesięcznego szczurka ale musiała wyjechać za granice do pracy więc postanowiliśmy że ja zaopiekuje się Stefanem na jakiś miesiąc:) problem w tym ze nigdy nie miałem tego typu zwierzaków... zastanawia mnie czemu Stefan większość dnia i nocy tylko śpi! Mam go 3 dni a od wczoraj biedak praktycznie cały czas sobie kima... gdy go wypuszczam żeby sobie pohasał to wspina się po klatce na półkę troszkę się ze mną podroczy i zasypia na tej półce... chciałbym wiedziec czy tak sobie może spać na tej półce i czy to normalne ze tak często śpi? zauwżyłem też ze nie je zbyt wiele oprócz jego smakołyku czyli słonecznika... po małym "węszeniu" na tym forum zwróciłem uwagę że ma za mała klatkę... wydaje mi się że to z tęsknoty do swojej pani ale nie mam pojęcia... może przez to zdechnąć? bo jeśli tak to właścicielka mnie udusi a po za tym uwielbiam zwierzaka i przyznam ze się w nim zakochałem i zaangażowałem w jego wygodę:) koś może coś poradzić? POMOCY!
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Sheeruun »

A tak szczerze mówiąc - co ma robić? Jest samotny, brakuje mu towarzystwa, ale zwierzaka tego samego gatunku i tej samej płci. Z nudów zasypia i śpi całe dnie, to normalne u samotnych szczurów..
Jak tylko właścicielka wróci to przekonaj ją, żeby zaadoptowała szczurasowi kompana, bo wyraźnie jest samotny. Przekonaj ją, że szczury to zwierzęta stadne.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Kameliowa »

szczurki to zwierzęta stadne i potrzebują do życia drugiego osobnika tej samej płci. zachowanie jakie opisałeś wygląda mi na syndrom samotności zwyczajnie. szczurki tak się zachowują, kiedy są same: nie ruszają się, śpią, nic nie robię i wydają się być wyssane z energii. Rozwiązało by to jedynie adoptowanie u towarzysza z forum inaczej to nic nie zmieni a zwierzak będzie się ęczył dalej niestety..
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
gadu8
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:11 pm

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: gadu8 »

dzięki za pomoc:) posłucham rady i pogadam z właścicielką szczurka:) a może zrobię niespodziankę i sam go kupię:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Nie kupuj tylko zaadoptuj z forum :) Tyle bidulków czeka ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
gadu8
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:11 pm

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: gadu8 »

Ooo Dzięki za podpowiedź! Sory ale laik jestem w tych sprawach i sami chyba rozumiecie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

No to do dzieła , czytaj forum , szukaj :)
Pomyslałem, ze bardzo mozliwe , ze ten szczurek już z Toba zostanie, bo sie przyzwyczaił. Kompan tej samej płci, to bedzie najlepsze rozwiązanie , bo kajtek tez na pewno teskni za panią.
Moze gdzies uda sie na allegro kupic wiekszą klatke ?
Dziewczyna być moze nie zechce potem dwóch szczurów , no ale muszą być co najmniej dwa. A im więcej tym weselej :D (byle nie rozmnazane)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
gadu8
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:11 pm

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: gadu8 »

Raczej nie jest to możliwe żeby szczurek ze mną został bo to było marzenie właścicielki od bardzo dawna a naprawdę chciałbym bo normalnie choć to nie jest do mnie podobne to zakochałem się w tym zwierzaku i spędzam z nim bardzo dużo czasu:) Klatkę już znalazłem od kumpla który kiedyś miał fretke...
A tak po za tym to jakiego kompana mam szukać? Starszego, młodszego, słabszego, silniejszego? czy to bez znaczenia?
Jeśli to istotne to z tego co zauważyłem to Stefan jest bardzo uparty i czasem złości się kiedy jest coś nie tak jak on chce... gryzie (ale nie dotkliwie, zazwyczaj cierpi na tym moja koszulka) i siłuje się ze mną a jak postawię na swoim to obraża się na mnie odwraca plecami i nie zwraca na mnie uwagi póki go nie przekupie jakimś rarytasem:)
ale nie mam z nim też dużych kłopotów:) może sobie biegać po pokoju i jestem o niego spokojny bo nie jarają go żadne kable i niebezpieczne akrobacje a jak mu się znudzi hasanie po pokoju to przylatuje do mnie i chce się bawić:)
jest idealny a mam go tylko 3 dni:) niestety za miesiąc mnie opuści:( ale na pewno na tym nie zaprzestane:) i pomyśleć ze jakiś miesiąc temu darzyłem odrazą te wspaniałe stworzonka...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Kameliowa »

na pewno tej samej płci. a co zrobisz, kiedy szczurek od Ciebie wyjedzie? wtedy oba zostaną same... a może przekonałbyś jego właścicielkę do adoptowania Stefanowi póxniej kolegi ? jeśli chcesz mieć szczurki to najrozsądniej byłoby mi się wydaje teraz zaadoptować od razu dwa. później kiedy stefen wróci do swojej właścicielki szczurki byłyby szczęsliwe u Ciebie. małe szczurki zdecydowanie lepiej się łączy niż starsze, bo to takie szczeniaczki ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
gadu8
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:11 pm

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: gadu8 »

no tak już sobie właśnie myślałem i chciałem adoptować dwójkę a nawet trójkę żeby Stefan nie został sam ale właścicielka na razie nie może mieć 2 szczurów bo za miesiąc przyjeżdża i zabiera szczurka ze sobą do niemiec... a wiadomo że jednego łatwiej "przemycić" niz dwa... ale na pewno tam załatwi mu kompana:)
po za tym troszkę się boję ze trójki nie ogarnę dlatego tez adoptuję na razie jednego a potem przygarnę następnego:) z tym nie będę miał raczej problemów bo ta przyjaciółka zna kogoś co hoduje szczurki i właśnie od niego dostała Stefana:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Pozostaje pytanie czy ten hodowca , to prawdziwy hodowca, czy rozmnazacz jak ze sklepu ?
No i jak ona zamierza "przemycić" Stefana do Niemiec? W kieszeni ? Niepowazne zachowanie wg mnie :/ Egoistyczne dość. To nie jest szczur "wędrowny", nie może być przerzucany z kąta w kąt . Musi mieć poczucie spokoju i bezpieczeństwa, takie pdoróe nei wyjdą na zdrowie :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: IHime »

gadu8 pisze: (...)właścicielka na razie nie może mieć 2 szczurów bo za miesiąc przyjeżdża i zabiera szczurka ze sobą do niemiec... a wiadomo że jednego łatwiej "przemycić" niz dwa...
Ale po co przemycać, skoro do Niemiec można szczurka wwieźć całkiem legalnie, nie narażając się na jego utratę. Wystarczy zaświadczenie od weterynarza i z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Szczur nie wymaga żadnych dodatkowych szczepień ani badań. Załatwienie tego to pikuś, a bez papierów mogą szczurka zatrzymać na granicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”