ksiązeczka zdrowia

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lwica
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 11:01 am
Lokalizacja: Kraków

ksiązeczka zdrowia

Post autor: Lwica »

Cześć

Mam do Was pytanie czy istnieją ksiazeczki dla zdrowia specjalnie dla szczurów, bo przeszukałam cały net i nic, a to dla mnie wazne bo w takiej ksiązeczce dużo informacji zazwyczaj jest, i jak idziesz do weta to lepiej ją mieć.

A jeśli takie coś istnieje to gdzie mozna to kupić bo ja jakoś jak dla gryzonia to tylko kroliki widzialam!!

Prosze o szybkie info za 2 dni do weta ide na 1 ogolna kontrole :d
____________________________________
Ze mną: Kropka i Kreska
Za TM: Kłopotek, Szajba i Bajzel
[*][/color][/size]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: ksiązeczka zdrowia

Post autor: Cyklotymia »

Zawsze możesz prowadzić notesik/zeszyt z informacjami o zdrowiu i rozwoju ogonów i to pokazywać wetowi w razie wizyt. Taka okrężna droga, ale co zrobić :) Też nie słyszałam o książeczkach dla szczurów.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ksiązeczka zdrowia

Post autor: alken »

mi wetka zaleciła prowadzenie zeszytu, gdzie będzie wpisany każdy szczur, to się przydaje gdy musimy iść z jakiegoś powodu do innego weta niż nasz prowadzący. wpisujemy nazwy leków, choroby, daty wizyty itp.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ksiązeczka zdrowia

Post autor: mizi128 »

a nam wetrynarz zalożyl zwykla ksiazeczke taka jak dla psa czy kota.i nie bylo z tym problemu, sam zaproponowal.wiec w razie w mowcie ze chcecie taka ksiazeczke i tyle
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
W.myszka
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:46 am

Re: ksiązeczka zdrowia

Post autor: W.myszka »

Książeczke zdrowia możesz nabyć u weterynaża. :) Nie musi to być akurat dla szczura (bo takiej nie ma) ale np dla królika. :)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ksiązeczka zdrowia

Post autor: Maszka »

My też mamy psie/królicze - zależy co było pod ręką. Szczur nie potrzebuje żadnych szczepień, także korzysta tylko z rubryk dotyczących przebiegu leczenia i zabiegów, a te są w książeczce każdego zwierzaka.
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: ksiązeczka zdrowia

Post autor: MichalKonstanty »

Samemu można zrobić w parę minut :)

http://rattussapiens.com/ksiazeczka-zdr ... ob-to-sam/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”