[Sciółka] żwirek higieniczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: [Sciolka] Cat's dream

Post autor: arrisum »

Mam pytanie co do żwirku Dante dla kotów... na opakowaniu niby jest napisane , że nadaje się także dla drobnych zwierząt domowych, ale ja wolę zapytać... szukałam inf. o nim na forum ale niestety nic nie znalazłam :(

Połączone z odpowiednim tematem / Nina
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Cat's dream

Post autor: alken »

a z czego ten żwirek jest zrobiony?
myślę, że skoro na opakowaniu jest napisane że dla małych zwierząt też, to będzie ok.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Sciolka] Cat's dream

Post autor: Izold »

alken pisze:skoro na opakowaniu jest napisane że dla małych zwierząt też, to będzie ok.
Ja też :)
Chcociaż moje żwiru nie toleruja (ląduje za kratkami i siedzą na kuwecie.) to i tak chcialabym ich przyzwyczaic...
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Cyklotymia »

Ja mam teraz Dante, bo innego żwirku nie mogłam w mojej mieścinie dorwać... Rzeczywiście jest napisane, że można go też sypać małym zwierzątkom domowym (a także, że nie trzeba go całkiem sprzątać - wystarczy powybierać kupy i grudy zbrylonego moczem żwirku i na to miejsce dosypać nowego, ale i tak ja im całość wymieniam). Nie zauważyłam, żeby się jakoś pylił. Ogonki nie kichają, nie próbują go jeść. Wywalają go co prawda na ziemię (szczególnie jak wskakują na półkę i przywalą w niego ogonem :P), ale gdybym miała wyższą kuwetę to nie leciałoby aż tak bardzo.
W dodatku kosztuje jakieś 5 zeta za 5 kilo, czyli taniocha!
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Nina »

Używałam go jak szczury miały świerzb. Musiałam co tydzień wymieniać całość we wszystkich klatkach (Dante szło jakieś 20kg), więc z inną ściółką bym zbankrutowała ::) W sumie poza tym, że ma obleśny kolor, to nie jest taki zły, jak na tą cene.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: tamiska »

ja uzywam benka higienicznego. Ma on w zestawie puder o pieknym zapachu, ktory dezynfekuje zarazem :) od zwirku nigdy nie smierdzi itd.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Nina »

U nas na stałe też jest Benek, ten jaśniutko-niebieski. Ale tylko w małych kuwetach, jak był na całości to szczury w nim ryły, a wiadomo, że takie żwirki jak są przesypywane to pylą...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Mucha321 »

Ja używam "Pinio" i też nie narzekam, neutralizuje niemiłe zapachy i świetnie wchłania mocz, skruszony żwirek wciągam odkurzaczem (kiedy szczurów nie ma w klatce) a w jego miejsce sypie świeży, poza tym codziennie wybieram kupki a całość wymieniam (mniej więcej) co 10 dni. :)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: tamiska »

ja mam lopatke dla kotow i przesiewam za kazdym razem zwirek, aby bylo taniej poniewaz mam woliere z wielka kuweta i wlasciwie idzie cala torba zwirku do niej :)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

żwirek dla kota - czy może zastąpic chwilowo trociny?

Post autor: czarnaxd »

Nie bardzo wiedziałam gdzie to umieścic, ale chyba tutaj może byc.. Ale do rzeczy.
Od ok. 4 dni mam dwa nowe szczurki.. Samiczkę i samca, rodzeństwo. Oczywiście mieszkają w osobnych klatkach.
Od kiedy je przyniosłam mają katar i kichają.. Do weta mogę iśc dopiero w pon. lub wt. ale nie chcialabym czekac, aż do tego czasu bo podejrzawam wszystko.. że może to byc spodowowane chorobą, albo szczurki maja alergię na trociny. Wykluczyłabym alergię, ale są rodzeństwem więc myślę, że alergia też wchodzi w grę.
Myślałam o jak najszybciej zmianie trocin na coś innego ale w domu obecnie mam tylko żwirek dla kotów do kuwety.. Zastanawiam się, czy mogłabym go nasypac szczurkom na dwa dni.. Nie chciałabym, żeby to pogorszyło ich sytuację, albo zaszkodziło, nie mam pojęcia jak taka ściułka może wpłynąc na ich zdrowie i czy w ogóle mogą stac na takim żwirku?
Do domku dałabym im szmatek, żeby nie musiały spac na twardym..
Naprawdę nie wiem co mam o tym myślec.. Proszę o rady! ;(

---------------------------
Połączone z istniejącym tematem
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: żwirek dla kota - czy może zastąpic chwilowo trociny?

Post autor: Vicka211 »

Może, wystarczy użyć opcji szukaj :P. tu masz coś więcej o żwirku, bo nie każdy się nadaje ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: żwirek dla kota - czy może zastąpic chwilowo trociny?

Post autor: czarnaxd »

tak, znalazłam już ten temat :) jestem tu od niedawna i czasami szybciej wpadnie mi to do głowy i od razu piszę, a później po chwili zastanowienia dopiero szukam.. za dużo chcę wiedziec od razu..
dzięki ;)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: czarnaxd »

czemu upieracie się na ten żwirek Benek? on nawet nie jest taki zły.. Wczoraj zamiast trocin właśnie dałam szczuraskowi ten zwirek i o wiele mniej kicha i nawet zniknął mu katar :D
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Vicka211 »

Ja miałam raz Benka :) Jest nawet dobry ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Izold »

Moglabym sie dowiedziec w jakiej cenie te benek,i jak wrażenia :) moje raz miały żwir,polowa została wykopana w róg klatki,a reszta rozsypana po pokoju. -.-''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”