Dieta tucząca dla zbyt chudych

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Niedowaga

Post autor: Matylda »

moja szczurzyca miala 2 tygodnie temu operacje i zauwazylam ze troche suchudla a poniewaz przed operacja nie byla gruba teraz troche wystaja jej kostki :-( ! Co mam jej dawac zeby przytyla? Matylda ma 1,5 roku! Codziennie dostaje suchy pokarm, wode, gerberka lub gotowany makaron lub ryz, raz na jakis czas suchy chleb, jajko na twardo w skorupce, warzywa, owoce, jogurt, mleko, bialy ser!(gerberki i makaron sa z miesem)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pią Sie 04, 2006 9:40 am ]
Polaczone z tematem juz istniejacym.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: ESTI »

- gotowane ziemniaczki
- platki ryzowe z owocami lub przetworami
- makaronik z mieskiem i warzywami (jak piszesz)
- serek waniliowy
- gotowana soja
- banan z miodem
- szpinak

A zapytam - co to byl za zabieg?
Obrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Babli »

Potrzebujemy pomocy. Klee mi chudnie w oczach, a dostaje sporo tuczących smakołyków. Rzucajcie pomysłami, bo mi się już kończą.. :-\
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: motylekann23 »

Moja szczurkowa jest 2 razy mniejsza od szczura mojej koleżanki,może to też ze względu na to,że źle ją karmię.
Dostaje ode mnie chrupki owocowe z witaminami plus pokarm podstawowy,do tego suchą bułkę,jogurt,warzywa,owoce.
Doradźcie mi czym ją żywić,żeby nabrała odpowiedniej wagi.

Ma lśniące futerkowe,ogon też w doskonałym stanie,jedynie jej waga nie jest odpowiednia.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: Paul_Julian »

Napisz jaką dostaje karme podstawową, napisz skąd szczurka jest (hodowla zrzeszona? , zoolog?) , wiek i wagę . Jest sama czy z kolezanką szczurzą ? Biała czy kolorowa ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: Paul_Julian »

Białe (albinosy) sa często z laboratorium, i są mniejsze :)

Czy szczurka chorowała, brała jakies leki?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: Magamaga »

Jeśli to szczurka z zoologa możliwe, że po prostu jest genetycznie "upośledzona' i już będzie taka mała. Na pewno nie zaszkodzi jej podawanie gerberków z mięsem, ryb, jajek i witamin - ale możliwe, że taka już jej uroda i po prostu pozostanie mała.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: isia28 »

a wiesz ile wazy? jak nie masz mozliwosci zwazyc w domu to zawsze mozesz podejsc do najblizszego wet i poproscic . ale przeciez nie wszystkie szczury musza wazyc tyle samo . od kilkunastu lat mam szczurasy i dwoch takich samych nie mialam . najwieksza wazyla ok 1 kg ( byla po prostu gruba bo ciagle jadla ) , druga wazy ok 50 i jest szczuplutka ale za to jakas dluga , a najmlodsza ma tylko 20 i jest bardzo drobniutka. zywie je tak samo, po prostu kazda jest inna
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: Rodzynka »

A może twój szczur ma dobrą wagą tylko ten od koleżanki jest spasiony przez złe karmienie? Albo po prostu wasze szczury mają różną przemianę materii. Moje też mają różną wagę, co prawda nie ma u moich takiej rozpiętości wagi jak isia 28 ale różnica między największym a najmniejszym wynosi jakieś 150g.
Ogólnie to powinnaś się raczej cieszyć, że szczura nie trzeba odchudzać bo to dopiero jest problem trudny do rozwiązania :) !
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak karmić szczurka,żeby przytył

Post autor: Gecko »

A może sprawa jest bardzo prosta i koleżanka ma szczura, a nie szczurzycę? Samce są większe.
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: Idusia »

Czym mam karmić szczurzynkę, aby mocno przytyła? Jest bardzo chuda, choć dobrze ją (właściwie JE, ale ta druga jest raczej ... puszysta ;) ) karmię. Codziennie dostaje wielką michę zwykłej, szczurzej karmy + jeszcze owoce, warzywa i nieraz gotowane mięsko. Nie chcę jej zabijać jakimiś niezdrowymi przysmakami (słodycze, tłuste mięso itp. ). Małej zostało niewiele czasu, ponieważ ma wielkiego guza (to on czerpie z niej wszystko), którego nie można usunąć. To smutne... ale na razie żyje i muszę jej jakoś pomóc. Szczurka je bardzo dużo, ale dupsko jej nie rośnie :( Pomóżcie!
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: sr-ola »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=4021
Kup jej nutridrinka w aptece , może jakieś gerberki, kaszki.. Może nie przytyje ale nabierze sił, żeby walczyć z guzem, a to najważniejsze.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: Idusia »

Dziękuję bardzo :)
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: alken »

można też włączyć w dietę zdrowe tłuszcze np. olej lniany (koniecznie taki z lodówki z apteki)
właściwie to mieszany z twarogiem jest składnikiem diety antyrakowej ale wiadomo że różne bywają opnie o działaniu metod naturalnych ;)

niestety prawda jest taka że czym karmisz szczura to karmisz tym też nowotwór, który w zaawansowanym stanie bierze przewagę nad organizmem i czerpie pierwszy wszystko co najlepsze :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: `naatka »

a ja mam takie pytanie - moja ela jest straszliwie chuda. na prawdę. jak ją dotykam to czuje jej kostki. Ona nie chce jeśc, dostanie cos to troche poskubie i to wszystko. Ogólnie nie ma żadnych objawó. Jak ją utuczyć?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”