Zakazane jedzonko

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: mietła »

A moja szczuraska nie jada marchewki,pietruszki i selera ::) Konsekwentnie mu to daję,bomoże mu się coś zmieni ale narazie zjada wszystko tylko nie to.No cóż!Wybredna jak jej Pani :)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: mikanek »

Czyli laseczkom można dać kiwi czy mandarynkę?? Mój głupolek jeden wczoraj chipsa ukradł, na szczęście jednego tylko >:(
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Glizduniaaa
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 07, 2010 3:50 pm

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: Glizduniaaa »

moje szczury na przykład uwielbiają jeść ze mną z jednego talerza zupę pomidorową z ryżem albo z kluskami hehe :P jajko też czasem mi ukradną... ale też nigdy nie zapomnę jak Liliana zabrała mi całą kluskę śląską z talerza hehe :P ale kluskę jej zabrałam i dałam kawałeczek :P Ayka jest za mała żebym miała z nią takie przygody... chociaż zupkę i szyneczkę domowej roboty wcina jak mały robot ;) za to Lil. nie przepada za mięsem w żadnej postaci... Ayka póki mała jeszcze wszystko próbuję :P biało staram się ograniczać maluchom dlatego, że kilka lat temu miałam przykry wypadek :( ogon miał alergię i to dość poważną... wcześniej nic nie zaobserwowałam, a rano jak się obudziłam miała wygryzioną skórę na łapkach :( stało się to przez noc... więc uważam teraz jeszcze bardziej ;))
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: Kameliowa »

mikanek pisze:Czyli laseczkom można dać kiwi czy mandarynkę?? Mój głupolek jeden wczoraj chipsa ukradł, na szczęście jednego tylko >:(
nie bardzo moim zdaniem. npoza tym, nie wydaje mi się nawet zeby chciały jeść... kiwi to moze i jeszcze.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: Chyna »

Kameliowa pisze:
mikanek pisze:Czyli laseczkom można dać kiwi czy mandarynkę?? Mój głupolek jeden wczoraj chipsa ukradł, na szczęście jednego tylko >:(
nie bardzo moim zdaniem. npoza tym, nie wydaje mi się nawet zeby chciały jeść... kiwi to moze i jeszcze.
Kiwi tak, ale z mandarynką bym nie próbowała.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: L'urine-Boruta »

a co ze Słodką Chwilą ?:) Ostatnio jadłam ryż mleczny... to chemia, ale bardzo pyszna... moja ogonkowa panienka akurat biegła po mnie i nagle przystanęła... stanęła na tylnych łapkach i zaczęła węszyć. Dałam jej powąchać, żeby zaspokoić chociaż troszeczkę jej ciekawość zapachem... co zrobiła? zaczęła jeść z łyżeczki! Jest to trochę słodkie, ale wydaje mi się, że nie szkodliwe w niewielkich ilościach i nie codziennie, lecz co jakiś czas... Chcę się dowiedzieć bo przecież nie chcę truć swojego maluszka! ;D
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: noovaa »

Chociażby temu że jest to żerowanie na lenistwie i nie wiedzy ludzi. Dla mnie całkiem normalne było np. to że sama kupiłam marchewkę i ugotowałam dziecku ... ale teraz wiele ludzi przecież nie ma na to czasu... To tak jak ta "woda bez gotowania dla niemowląt" ... po prostu śmieszne...

Moja teściowa zna faceta (rolnika), który uprawia warzywa.... Część to uprawa ekologiczna, między innymi do posiłków dla dzieci... Nawet on tego nie je... - tutaj nie potrafię powiedzieć dlaczego, bo nie dopytywałam...

Ja osobiście często czytywałam na forach (kiedy to moja córa była w wieku *gerberkowym) problemy typu: "znalazłam rozbite szkło w słoiczku dla dzieci".
Wszystkie tego typu rzeczy są robione tylko dla pieniędzy... nikt tego nie kontroluje (a przynajmniej nie tak jakbyśmy tego chcieli). Teraz działa to tak, że dasz w łapę i nikt nie przyczepi się do tego, co jest robione w sposób nieodpowiedni. Ja nie ufam ludziom, którzy zarabiają na "zdrowiu"... I dlatego wolę sama ugotować marchewkę niż kupić coś, co ugotowali za mnie ludzie którym nie ufam. Te uprawy, są po prostu pozbawione jakiejśtam części nawozów, które nie szkodzą ani nam, ani naszym dzieciom ani nie zaszkodzą szczurom... ( na zdrowie wpływa to w sposób nieznaczny ) .... Ale wierzę że wygodniej jest kupić jedzenie gotowe.. i dla szczura.. i dla dziecka... i dlatego to się sprzedaje....

Jestem uprzedzona i nie ufna szczególnie kiedy chodzi o dzieci... Bo w naszych czasach niczego pewnym być nie można i nie wiemy na pewno dlaczego Instytut Matki i Dziecka poleca coś... może właśnie dla tego że da się zarobić ?

Nawet do lekarzy rodzinnych codziennie przyłażą przedstawiciele i mówią im co mogą dostać jak sprzedaż danego specyfiku wzrośnie... może wakacje na Karaibach ... ?
to tak dla przypomnienia, a teraz link znaleziony przez Dulcissima:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,893 ... owlat.html
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
JKalodont
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 30, 2010 2:53 pm

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: JKalodont »

Słonecznik można podawać w sporej ilości czy tylko od czasu do czasu?

+ Marchewka i kurczaczek z rosołu mogą być?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: alken »

rosół jest tłusty, solony i przyprawiony, więc to co pochodzi z rosołu też :P resztę sobie dopowiedz.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej, jak dasz ugotowane jeszcze przed przyprawieniem. Albo ugotowujesz w osobnym rondelku. Moje dostają kawałek warzywka i mięska z rosołu, ale u mnie rosół jest ledwo co przyprawiony i nie tlusty ( bo mi by zaszkodził zaraz).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
JKalodont
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 30, 2010 2:53 pm

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: JKalodont »

Jak gotuję dla psiny to wszystko staram się lżejsze robić i nie przyprawiać ;3 Dzięki za informacje
pannaczarna
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 5:44 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: pannaczarna »

nie rozumiem tu czegoś. w zakazanych napisałaś pomidory ze względu na dużą ilość witaminy C.
Szczerze mówiąc sprawdzałam w wielu szczurzych książkach które posiadam, i pomidory wcale nie są zabronione. Są raczej wskazane bo mają działanie antyrakowe, a jak wiadomo ogonki niestety często chorują na nowotwory.
towarzyszy mi Kora i Gaja;)
za tęczowym mostem biega : Morgan[*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: IHime »

Z pomidorów zakazane są tylko części zielone i niedojrzałe.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakazane jedzonko

Post autor: alken »

poza tym te stare ostrzezenia dot. witaminy C sa mocno przesadzone, naturalna witamina C z pokarmów jest wydalana z moczem więc nie ma obaw że szczur będzie miał hiperwitaminozę (no chyba ze ma chore nerki)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”