Zakazane jedzonko

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Zakazane jedzonko

Post autor: BAGI »

Może dlatego, że łatwo przebiałczyć, zwłaszcza samca.
Ale białko jest ekstra, zwłaszcza dla młodzieży :thumbleft:
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

hmmm i ty jestes weterynarzem lekarzem i specjalista od spraw zywienia zeby to stwierdzic Ja uwazam ze jak sie ktos na tym dobrze nie zna to nie powinien wchodzic w dyskusje Jajka nie nalezy podawac mleka sera sałaty i wielu innych czemu - to mnie juz nie interesuje Wazne zeby moje pociechy były zdrowe
Aurea
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zakazane jedzonko

Post autor: limba »

Aurea, ale widzisz jak juz wspominalam to sie kloci np ze zdaniem wetow ktorych ja znam i do ktorych chodze. Stad tyle pytan.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

Ale nie kazdy weterynarz jest dobry limba, sa i tacy którzy nie potrafia odróznic psa od suki - to nie sa weterynarze ale o tym to juz chyba w innym poscie powinno byc Ja tylko wypisałam o tym jedzonku którego sie nie powinno dawac Co zrobicie z ta informacja to juz nie moja sprawa
Aurea
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Zakazane jedzonko

Post autor: BAGI »

Weterynarzem nie jestem, specem od żywienia może kiedyś, jak się poszczęści ;)
Poprostu Aurea spójrz ile osób daje ziemniaki i ilu wetów nie ma nic przeciwko nim ;)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Zakazane jedzonko

Post autor: Elly »

Hmmm, ja pierwsze slysze, zeby szczurom nie mozna bylo dawac ziemniakow (gotowanych np). U mnie ziemniaki to przysmak szczurowy wiec czasem im daje, niech sie cieszą. Zauwaz, ze Dr Wojtys czy Bielecki są tutaj na forum najczesciej polecani jesli chodzi o Warszawe. Dobrze, ze liczysz sie ze zdaniem weta, ale sama kilka postow wczesniej napisalas, ze nie zna sie on za bardzo na szczurach.
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2006 11:22 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

Napisalam ze sie w sklepach nie znaja na zwierzetach a nie weterynarz do którego chodze To jest człowiek który ci powie wszystko nawet na temat modliszki a co dopiero szczura Z reszta juz wyrazilam swoje zdanie wiec sie odczepcie ode mnie
Aurea
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Zakazane jedzonko

Post autor: BAGI »

My (czyt. przynajmniej ja) się Ciebie wcale nie czepiam ;) Chcę Cię tylko przekonać, że ziemniaki są jaknajbardziej okej ;) Że zacytuję: "Co zrobicie(sz) z ta informacja to juz nie moja sprawa" ;)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Zakazane jedzonko

Post autor: Elly »

Ale to wygladalo tak jakbys chciala nas przekonac za wszelka cene, ze ziemniakow nie mozna szczurom dawac ;] Wiec nie wiem czemu mamy sie odczepic.

edit. A tak poza tym, to fajnie jakbys uzywala znakow interpunkcyjnych.
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2006 11:43 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zakazane jedzonko

Post autor: limba »

Aurea, ja ze szczurami nie chodze do pierwszego lepszego weta (tak jak zreszta z kazdym swoim zwierzakiem), a sama jestem technikiem weterynarii.
I nie czepiamy sie Ciebie, tylk staramy sie zweryfikowac pewne informacje. Ja mam szczury od 8 lat. W Wawie jest kilku specjalistow od gryzoni i nigdy nie spotkalam sie z twierdzeniem ze gotowane ziemniaki szkodza, stad tez zaskoczenie. A jutro jade do weta to sie dopytam jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2006 12:08 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zakazane jedzonko

Post autor: ESTI »

[quote="Matylda"]ale np. weterynarz do ktorego chodzilam i uwazalam go za dobrego powiedzial mi zebym codziennie podawala szczurowi wit. C, przy przeziebieniu![/quote]
Dobrze radzil. Witamina C jest wskazana wlasnie podczas przeziebienia i dobrze podawac kilka kropelek cebionu 2-3 razy dziennie.
Oczywiscie nie podaje jej sie szczurkom zdrowym.
Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Zakazane jedzonko

Post autor: Matylda »

tyle ze on kazal kropic nia jedzenie, dodawac do wody, a po tym jak szczurek wyzdrowieje dodawac jeszcze troche do wody
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
szczu*milka
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Podgrodzie/Szczecin

Zakazane jedzonko

Post autor: szczu*milka »

hmm... przeczytałam całego posta i myśle,że za bardzo czasem martwicie się o swoje szczurki. halo ?? to są wkońcu SZCZURY one mogą jeść wszystko. Ja ,np. mojej niczego nie bronie ma ochote na kotlecika? -ależ proszę, jak coś jem zawsze ją częstuje.

mam pytanie czy zywe owady na łące na spacerze należą do zakazanego jedzonka??
Ze mną: Albi ^_^
Po drugiej stronie mostu:
Kami :* [+]23.08.2008[+]
Wacek[']26.06.2004[']
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakazane jedzonko

Post autor: AngelsDream »

[quote="szczu*milka"]to są wkońcu SZCZURY one mogą jeść wszystko.[/quote]

Pogadamy inaczej, jak w końcu jednak się okaże, że nie są wszystkożerne, a raczej, że niektore rzeczy szczur je tylko raz- ostatni.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Zakazane jedzonko

Post autor: Guślarka »

Ludzie też mogą jeść wszystko. Ale czy na dobre im to wychodzi? Tak samo jest ze szczurami - może i mogą zjeść wszystko, ale jaki jest tego skutek?
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”