Apel do Użytkowników.

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Cyklotymia »

Ja jestem jak najbardziej za tym.

Kurcze, szkoda że się nie da pogrzebać w kodzie forum. Tak, żeby ktoś, zakładając temat w dziale chorobowym, zanim ten temat założy, dostał listę tych tematów bardzo często poruszanych i musiał gdzieś kliknąć "to dotyczy innego problemu" żeby przejść dalej i założyć ten temat... ;)
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: syntonia »

Bardzo trafne podsumowanie. Zmusza do przemyśleń ;) Zauważyłam, że dość częste jest takie narzucanie swoich poglądów świeżakom i zasypywanie ich nakazami. Sympatyczniej będzie jeśli postaramy się być dla siebie nawzajem wyrozumialsi i milsi.
A co do forum to przydałoby się takie ogarnięcie najważniejszych i najczęściej poruszanych wątków. Tylko jak to zrobić żeby to miało ręce i nogi ???
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Izabela »

Czy mi się tylko wydaje, że tu kiedyś było szczurkowe ABC? Możnaby je wykorzystać (albo napisać nowe) i przykleić do każdego działu. W powtarzanych tematach/pytaniach jako odpowiedź wklejać odnośnik do odpowiedniego punktu "podręcznika". Druga sprawa - spisy treści w każdym dziale, a w nich linki do odpowiednich tematów/wypowiedzi.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Izabela »

Lubię pisać takie rzeczy, jakby co mogę pomóc w przygotowaniu takich gotowców, tylko od razu mówię, że nie trwałoby to jeden czy dwa dni, tylko trochę dłużej (mam czas tylko wieczorami)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Paul_Julian »

Izabela, uwierz, że są uzytkownicy, którym napiszesz co zrobić , a oni nadal beda pytac o to samo. Wiec co dopiero dawac im link, tam nie zajrzą tym bardziej (wiecie, klikanie, czytanie...za duzo roboty ....)
To przykre :(
Nowy uzytkownik moze sam bardzo łatwo znalesc to co chce, jesli tylko zajrzy w dział, tam jest Spis Tresci przeciez. I na kazdy dział jest osobna szukajka. Jesli tylko zajrzy.
Ci, którzy wymagają dawania im linków ( wyłączam z tego przypadki medyczne, bo stres nie pozwala znalesc potrzebnych info) , to w wiekszosci osoby, które rzadko nawet zajrzą w podane linki :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Izabela »

Paul_Julian, co zrobić, na takich to tylko złościć się możemy, tu nawet Cegła nie pomoże ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: UprzejmaCegła »

Cyklotymia pisze:Kurcze, szkoda że się nie da pogrzebać w kodzie forum. Tak, żeby ktoś, zakładając temat w dziale chorobowym, zanim ten temat założy, dostał listę tych tematów bardzo często poruszanych i musiał gdzieś kliknąć "to dotyczy innego problemu" żeby przejść dalej i założyć ten temat... ;)
A da radę włączyć blokadę "Nazw tematów"? Chodzi mi o to, że jak ktoś będzie chciał założyć nowy temat z nazwą jaka już wystąpiła to żeby mu blokowało i ewentualnie odsyłało do odpowiedniego działu.
Izabela pisze:Paul_Julian, co zrobić, na takich to tylko złościć się możemy, tu nawet Cegła nie pomoże ;)
Cegła tylko przypomniała o naszym głównym celu ;)


p.s: Teraz to poczułam się nie jak debil tylko jak jakiś Messiash ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Paul_Julian »

UprzejmaCegła pisze:A da radę włączyć blokadę "Nazw tematów"?
Nie słyszałem o czymś takim. Poza tym weż pod uwagę jakie rózniaste tytuły ludzie dają. Niektórzy całkiem konkretne (strupki, kicha, drapie się ) , ale zwyczajowo jest to : Problem! Help! Pilne pytanie ..... Co mu jest ?
Ja zaglądam w taki temat szybko, gotów do podesłania linku do działu Weterynarze , a tu "zwyczajne" kichanie albo coś podobnego. Oczywiscie, dla młodego stażem opiekuna kichanie to coś dziwnego (żaden z moich sklepowców nie kichał) , ale o tym jest w spisie tresci ....

Ja chyba pomyslę nad tymi tematami chorobowymi do przyklejenia. Powoli też naprawiam Spis Tresci w dziale chorób, ale to jest Syzyfowa praca.
Drodzy młodzi Użytkownicy! Błagam nie dublujcie tematów ! (dziękuję za uwagę )
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: yss »

Paul_Julian pisze: Ci, którzy wymagają dawania im linków ( wyłączam z tego przypadki medyczne,
rotfl, myślałam, że chodzi ci o medyczny niedowład tych ludzi :D konkretnie wady w budowie zwojów mózgowych albo coś.... i jak okażą zaświadczenie to nie dostają osta od moda :-X
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: shere »

Dobrze cegło, że napisałaś to, co chyba każdy widzi, ale nikt nie chce mówić. Warto, aby "starzy i młodzi", wzięli to sobie do serca.

Zgadzam się z wcześniejszym wpisem Izabeli, na temat "ABC" każdego działu. Oczywiście najlepiej byłoby również zrobić stronę internetową, z takimi informacjami. Problemem przy wieloletnich forach jest to, że trudno jest coś znaleźć (mi osobiście
przynajmniej) i połapać się we wszystkich znalezionych informacjach.
Przykładowo: Postanowiłam sprawdzić jakie opinie są na temat karmy Megan (której kupiłam pudełeczko - spokojnie nikogo nie nakarmiłam, bo jeszcze klatka czeka na mieszkańców). Wyszukując "karma Megan" ciężko było się połapać w postach, gdyż pokazywało mi pojedyncze wpisy, wyrwane z kontekstu. Oczywiście zobaczyłam też już tylko formułkę: Megan Zła. Ale musiałam pogrzebać w 50 podstronach, żeby znaleźć informacje dlaczego. Oczywiście jest temat jutki (bardzo przydatny, jak najbardziej), ale jest to spis treści. Potrafi odnosić się do treści, które mają dziesiątki podstron i istnieją od lat. A jak wiemy, na przestrzeni lat opinie się zmieniły (np. z wyżej wymienioną karmą Megan). Chętnie pomogłabym w stworzeniu strony/informatora na forum, choć moja wiedza jest póki co za mała.

Wiadomo jednak, że są ludzie, którzy i tak wejdą, napiszą temat, chociaż będą mieli wyłożone kawa na ławę informacje. Na to już nic nie da się poradzić.
Anna180
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:50 pm

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Anna180 »

Dobrze ,że jesteś UprzejmaCegło :-* . Jestem tu od niedawna i lektura Twojego wątku dała mi wiele do myślenia.10 przykazań-po prostu mnie rozwaliło ;D ,11-wezmę sobie do serca. Wydaje mi się,że ten wątek powinien się włączać tuż po wejściu na forum. Wielokrotnie się zraziłam do starych użytkowników. Pisząc,że mam 1 szczurka ,,najeżdżali’’ na mnie ,że osamotniam Lemona i muszę kupić mu przyjaciela. Szczurki kupiłyśmy z przyjaciółką ,niestety musiała z Toxica zrezygnować ,więc jak tylko naczytałam się o złych stronach szczurzej samotności i zarzutach wobec mnie wziełam go bez zastanowienia.Łączyłam ich według instrukcji wiele razy, lecz bez skutku. Musiałam go oddać. Boję się kupować/adoptować kolegę, bo nie chcę znów czuć tego bólu, z którym go oddawałam. Staram się to maleństwu(już nie takie maleństwo-3 miesiące) wynagrodzić np.wielogodzinną zabawą itd.Dobrze,że są takie osoby jak np.Ogoniasta,mimo moich głupich i powtarzających się pytań ::) o dajmy na to szczurzą ciapę ,ma do mnie cierpliwość i pomocną dłoń ^-^ . Jeszcze czasem zdarzają mi się takie sytuacje typu:mała klatka,szczurza samotność,kupno w zoologu.A ja nie bardzo rozumiem co jest złego w kupnie szczura w zoologu i uratowania mu życia :-\ .Owszem rozumiem,że napędzam szczurzy handel ale za bardzo żal mi jest tych szczurów.W tym samym wieku co Lemon,w akwarium o wielkości kartki A4. A mogłyby biegać beztrosko tak jak on.Dzisiaj byłam na wątku http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=226#p1987 całe szczęście, że tylko 3 strony.Ale dla niektórych to i tak za wiele.Zadają te same pytania i oczekują odpowiedzi zamiast cofnąć się o 2 strony wstecz tyle dobrze,że chodziło o zabawy.Macie wspaniałe pomysły i fajnie by było wcielić je w życie.Jbc to służę pomocą :) .
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to,co oswoiłeś"
torba
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 10, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: torba »

Cegło-- zgadzam się z Tobą ja i myślę że 15 moich ogonków tez :) Ja to chyba jestem dziwnym "nowym" użytkownikiem, bo zarejestrowałam się bardzo niedawno a na forum zaglądam od około 2 lat i nie założyłam jeszczcze żadnego tematu. Po prostu szukałam porad i pomysłów w już istniejących.
Moje Potworki: FrankPisklakBouliMiloBibiBoobooLilyMillaMayaKahluaBaileySherida
Aniołki: PysiaMisioMosiekKropaSreberkoFredCocaColaPysia2ŚnieżynkaMosiaUszekMałyBukaPepsiMysza[*]
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: glucjan »

Swietne podsumowanie Droga Ceglo! Lepiej bym tego nie ujela. Trzeba potwornej cierpliwosci, zeby wytrzymac na forum, i nie zlamac sie po pierwszym dniu bytnosci = ponizaniu przez "starszych" uzytkownikow...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: alken »

no już bez przesady, tez kiedyś byłam nowa i mnie nikt nie torturował i nie poniżał, a niektórym się opieprz należy i czasem nie da się "miło" zagadać.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: glucjan »

no jasne alken, masz racje, tylko Ty moze nie zaczynalas na forum majac jednego szczura, nie wiedzac o tym ze minimum to dwa:)...wielu ludzi poprostu nie posiada takiej wiedzy od razu i zostaja za to bolesnie zjechani, probujac bronic swojej tezy, ze potrafia sie zajac, i dac rozrywke swojemu pupilowi, jakiej moze dostarczyc tylko drugi szczur:)...a tekst typu " jestes tyranem i egoista bo meczysz swoje zwierze" nie jest mily...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”