Cytrusy: cytryna, mandarynka, pomarańcza, grapefruit

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Mandarynki.

Post autor: Nietoperrr... »

A ja dzisiaj na synka najechałam,bo wrzucił do klatki jeden kawałek mandarynki... ::) Tak się naczytałam o tych cytrusach,że teraz sto metrów od szczurów je trzymam... :-\
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Mandarynki.

Post autor: lovekrove »

Ja się sporo naczytałam właśnie po fakcie. Uczę się na własnych błędach - więcej moim ciurkom nie dam. Chociaż zajadały się tym bardziej niż czymkolwiek innym... :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Cytrusy: cytryna, mandarynka, pomarańcza, grapefruit

Post autor: iwciunia11 »

Odkopuje temat : czy moge kastratowi i samiczce podac troche cytrynki, albo mandarynki ? ;3
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytrusy: cytryna, mandarynka, pomarańcza, grapefruit

Post autor: triss »

Ja zawsze slyszalam ze cytrusy sa zle dla szczurow...
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Cytrusy: cytryna, mandarynka, pomarańcza, grapefruit

Post autor: Arau »

Dla samców, substancja zawarta w skórce - wszystko jest opisane w tym temacie.
Nie sądzę, żeby im zasmakowała cytryna, chociaż moje kradną z herbaty, ciućkają i zostawiają resztę :P
Mandarynkę im podałam ostatnio, dokładnie obraną z białej skórki, zjadły ale bez szału.
Sądzę, że ma co popadać w paranoję i odrobina nie zaszkodzi, ale nie jest to jakiś super przysmak, bez którego nie można się obyć :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Cytrusy: cytryna, mandarynka, pomarańcza, grapefruit

Post autor: lovekrove »

To ja też odkopie temat. Może niewiele wniosę do niego, ale pytałam weterynarza (Kuby Kliszcza)jak to jest z tymi cytrusami. Powiedział, że chodzą takie plotki, ale nigdzie de facto nie jest to napisane (chociaż w gruncie rzeczy podobno też nigdzie nie piszą o tym, że częsta szczura czkawka jest wywołana przez powiększone serducho, wiedzą to z doświadczenia). Także tego ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytrusy: cytryna, mandarynka, pomarańcza, grapefruit

Post autor: alken »

ja z kolei gdzies ostatnio czytałam, że te substancje w skórce są antyrakowe ::) oszaleć idzie :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”