Miot -D- Rattie's Love

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: klauduska »

ja zrezygnowałam z cv jednak już wcześniej :), ale dzięki za info :)
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Państwo przyszli rodzice dzisiejszej nocy poznali się.Niestety jeszcze nie doszło między nimi do niczego,bo samiec nie wie jak się zabrać za dziewczynkę ::) (chyba potrzebuje jakiegoś nauczyciela,ja niestety nie jestem w stanie go nauczyć) i jego zainteresowanie nią nie jest jakieś duże.Na obecną chwilę tylko ją osikał/oznaczył ;D i siedzi jak na skazaniu z nadętą miną(foch).
Będziemy próbować przez kilka kolejnych dni :-\

Z tego też powodu wstrzymuję się z wysyłaniem CV do osób,które wysłały maila.Oczywiście maile można wysyłać lecz nie odeślę CV do czasu kiedy samiczka będzie pokryta.Mam nadzieję,że to nie będzie dużym problemem ;)
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Wczoraj Sardi miała rujkę,odbyło się spotkanie chyba przez 3 godziny ale mój nusio chyba nie potrafi tego robić :( On się nią bawi,jest zainteresowany ale w sumie on ją tylko iska,myje się ,biega za nią wącha ją i iska po czym po dłuższym czasie na stojąco niemal usnął ::) Pytałam innego hodowcę co z tym nusiem zrobić ale kazano dać mu czas,tylko,że my ,a raczej Sardi go nie ma za wiele ::)

Rozważam znalezienie innego samca,bo moi chłopcy są od urodzenia wychowani w jednym pokoju z samicami i w sumie nigdy nie byli nimi bardzo zainteresowani czy nie kopulowali nawet między sobą.Ot taka popierdółka z mojego wnusia ::)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: szczurzyca. »

ojoj, staruszku ::) no, dawaj :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: L'urine-Boruta »

cisza? :(
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

W nocy samica nie miała rujki,a samiec po chwili zabawy z nią poszedł spać pod kołdrę ::) W poniedziałek powinnam otrzymać zgodę na użycie innego,dużo młodszego samca.Niestety po nim prawdopodobnie nie urodzą się jasne maluszki.
Zatem do poniedziałku próbujemy cały czas z Caribciem,potem zdecydujemy ostatecznie.Proszę więc o cierpliwość(ja tym bardziej się niepokoję) ;)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Niamey »

Justka1, oni mogą potrzebować dużo, dużo czasu razem, w ciągu dnia i nocy i wtedy może coś zaskoczy
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Niamey,pytałam nezu i powiedziała,że lepiej(i tu także zgodzę się) jak oni nie mieszkają razem,bo po 1 on i tak będzie ciągle spał(jego i w sumie C chłopców funkcjonowanie polega na 4 godzinach w ciągu całej doby,resztę przesypiają) po 2 może być tak,że samica zrobi mu krzywdę w końcu(szczególnie w czasie kiedy nie będzie rujkowała).Do tego samiec i samica reagują na siebie lepiej gdy spotkanie jest sporadyczne(samica ma wtedy intensywniejszą ruję,a samiec chęci na pokrycie).
Ja biorę pod uwagę to,że on może nie być już zdolny do rozrodu i tak może być i najlepszym okresem do rozrodu dla niego był wiek 1,5 roku.Może za długo czekałam ::) Nie wiadomo czy on kiedy kolwiek chciał by pokryć samicę,bo on generalnie jest taka ciapa i zawsze nią był.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Niamey »

są dwie szkoły, aczkolwiek zgadzam się z argumentami, które podałaś - pomyślałam tylko, że skoro ta pierwsza metoda nie zadziała to można spróbować ich połączyć i pozwolić im pomieszkać przez trochę razem i coś "zaskoczy". Ale być może rzeczywiście on po prostu nie bardzo ma chęć/możliwość zabrania się do tego. W jakim on dokładnie jest wieku?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Nakasha »

U mnie raz samiec nie chciał pokryć samicy, mimo rujek - Windu z Ayą. Ale posiedzieli razem i się chłopak przekonał. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Nakasha pisze:U mnie raz samiec nie chciał pokryć samicy, mimo rujek - Windu z Ayą. Ale posiedzieli razem i się chłopak przekonał. ;)
Ale on nie miał 2l i ponad 5 mies. ;)

Niamey,jak wyżej,on ma ponad 2,5 r ;)
Ok,dziś wieczorem spróbuję ich umieścić razem ale jak ona mu coś zrobi,to będzie "fuzzem" >:D
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Niamey »

wiesz, jak on w takim wieku nie chce kryć, to może coś w tym jest - w końcu wraz z wiekiem spada jakoś materiału genetycznego samca (u ludzi jest podobnie). Jak się zastanowić, to rozmnażanie szczurów to ciągła próba szukania złotego środka - za młody samiec źle, za stary też źle ;)
No ale trzymam kciuki żeby się jednak efektywnie polubili :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: szczurzyca. »

i jak idzie krycie? :) czy przy ewentualnej zmianie tatusia dalej będą szanse na topazy?
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

szczurzyca. pisze:i jak idzie krycie? :) czy przy ewentualnej zmianie tatusia dalej będą szanse na topazy?
Para siedzi od 2 dni razem,od 2 dni samica ma ruje ale on ją tylko obraca na każdą stronę iskając i bawiąc się z nią ::)
Dam im jeszcze z jeden dzień(chyba,że mam dać im więcej?) wtedy dołączy do niej młody samczyk,po którym nie będą możliwe fawny/topazy ::) Po tym młodziaku prawdopodobnie były by agouti oraz black ;)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Niamey »

ja bym im dała więcej czasu, ale nie jestem hodowcą ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”