Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: CookieMonster »

Mam paniczny lęk przed ogonami szczurków ,koszatniczek itp. ::) Bardzo chcę mieć szczurka więc wiecie może jak opanować tę fobie ? ;D Po prostu dostaję duszności gdy taki łysy ogonek mnie dotyka :( Macie sposoby jakieś ? :D
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: Niamey »

musisz uzmysłowić sobie że ogon tak naprawdę nie jest łysy ;) A walczy się z tym jak z każdą fobią - oglądaj ładne zdjęcia szczurków, systematycznie chodź do kogoś, kto ma szczury i najpierw patrz na nie z daleka, podawaj przysmaki, a potem spróbuj dotykać. Jeśli nie uda Ci się tego przełamać, to daruj sobie szczurki i weź kota
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: s@kur@ »

Bardzo chcę mieć szczurka

Szczury są zwierzętami stadnymi i potrzebują minimum jednego towarzysza. Dla jasności, mają być tej samej płci :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: adzia19923 »

Ten ogonek jest cudny:):) Jak się boisz ogona to lepiej nie bierz szczura. Krzyki wydawane przez Ciebie na widok ogona mogą być powodem strachu i lęku szczurka. Jak pokonasz lęk to wtedy podejmij decyzję..I tak jak wyżej Ci napisano chodź do kogoś kto ma szczurka.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: CookieMonster »

Nie , widok mnie nie przeraża :) Ten sam ruszający się ogonek mnie dotykający :o :D Nie krzyczałam 8) Kota już mam ;) poćwiczę na koszatniczce ;D A i jeszcze pytanie - czy jeśli szczurek byłby sam to czy zamiast towarzysza szczurka mógłby zaprzyjaźnić się ze świnką morską ? (są dwie samiczki) . Skoro świnka może żyć z królikiem i razem spać itp. to jakie są przeszkody na świnki+szczur ? Co sądzicie ??? ;)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: mikanek »

Szczury nie tolerują innych gatunków- słowem zjedzą Ci świnkę morską.
Trzyma się w domu co najmniej dwa szczury, jeśli nie możesz mieć dwóch to odpuść sobie posiadanie ogonka. Jeden szczurek będzie cierpiał z samotności
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: adzia19923 »

Zwariowałaś:):) Przecież to się mija z definicją ewolucji:):) Gatunki nie dobierają się losowo. Mają specyficzne cechy i zachowanie. :) Szczur ze szczurem:D kot z kotem i pies z psem:) Aczkolwiek są wyjątki:):) Poza tym każde zwierzaki dobierają się tak aby przedłużyć gatunek:D Samica kota nie zaakceptuje samca psa:D:D hahahha :):) To wtedy by była mieszanka:):)....Oczywiście tak jak powyżej Ci napisali. Przynajmniej dwa:) Szczurki:D Najlepiej aby były młode:):) Żebyś od małego je miała razem:D Bo łączenie później jest dość trudne. Bynajmniej na przykładzie moich szczurzastych:D
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
aga1990
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 19, 2011 3:12 pm

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: aga1990 »

CookieMonster pisze:Mam paniczny lęk przed ogonami szczurków ,koszatniczek itp. ::) Bardzo chcę mieć szczurka więc wiecie może jak opanować tę fobie ? ;D Po prostu dostaję duszności gdy taki łysy ogonek mnie dotyka :( Macie sposoby jakieś ? :D
Ej, ej, wcale nie łysy :D Ma parę włosków ;) a skąd ta fobia? Miałeś/aś kiedyś jakąś niefajną przygodę z czymś takim czy cio ;>
*Ze mną: Tina <3

**Za TM: Nygus, Nika, Pumba
aga1990
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 19, 2011 3:12 pm

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: aga1990 »

CookieMonster pisze:Nie , widok mnie nie przeraża :) Ten sam ruszający się ogonek mnie dotykający :o :D Nie krzyczałam 8) Kota już mam ;) poćwiczę na koszatniczce ;D A i jeszcze pytanie - czy jeśli szczurek byłby sam to czy zamiast towarzysza szczurka mógłby zaprzyjaźnić się ze świnką morską ? (są dwie samiczki) . Skoro świnka może żyć z królikiem i razem spać itp. to jakie są przeszkody na świnki+szczur ? Co sądzicie ??? ;)
Wiesz, czytałam dziś gdzieś na forum o takim przypadku, że szczur zeżarł chomika.. Myślę, że lepiej będzie jak ewentualnie dokupisz szczurkowi kompana ;) Nie radzę mieszać gatunków, bo futro będzie fruwać :)
*Ze mną: Tina <3

**Za TM: Nygus, Nika, Pumba
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: klauduska »

szczury nie lubią innych gatunków zwierząt. zdarza się, że się zaprzyjaźniają z kotem czy psem, ale zawsze lepiej uważać. za to z innymi gryzoniami lepiej nie próbować. poczytaj sobie forum tam jest pare tematów o innych zwierzakach+szczurach.
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: Szeliza »

Mi, to nie przeszkadza. Myślę że innym też. Bo do tego się przyzwyczaisz. Może na początku będzie problem. Po pewnym czasie tylko wspomnisz sobie o tym, że brzydziłaś się ogona szczura ;D
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: Cyklotymia »

Mój współlokator na początku się brzydził ogonów, nie chciał brać szczurów do ręki, oglądał je tylko z daleka, teraz sam podchodzi, wkłada łapy w klatkę i nawet je czasami na ręce bierze :D Więc da się wyleczyć z ogonofobii, tylko nic na siłę (terapia szokowa z próbą posmyrania kogoś ogonkiem albo zmuszenia do dotknięcia może przynieść odwrotny efekt :D)
Awatar użytkownika
Yaoja
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 22, 2011 5:48 am

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: Yaoja »

CookieMonster pisze:Po prostu dostaję duszności gdy taki łysy ogonek mnie dotyka :( Macie sposoby jakieś ? :D
Spójrz na to inaczej - dostajesz duszności, kiedy dotykają Cię wydepilowani lub nieco owłosieni ludzie? (; To w sumie to samo, zwykła skóra, tyle tylko, że na szczurzym ogonie wygląda nieco inaczej, układa się w łuski.
Moje dwa szczurki mają takie delikatne włoski na ogonie, jakby ich w ogóle nie było, a poprzedni szczurek miał szczecinę przypominającą w dotyku trzydniowy, męski zarost xD Tak więc to różnie bywa.

Swoją drogą to ciekawe - ludzie muszą być łysi i gładziutcy, ale łyse i gładziutkie zwierzęta to już są be ::)
CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: CookieMonster »

Yaoja pisze:
CookieMonster pisze:Po prostu dostaję duszności gdy taki łysy ogonek mnie dotyka :( Macie sposoby jakieś ? :D
Spójrz na to inaczej - dostajesz duszności, kiedy dotykają Cię wydepilowani lub nieco owłosieni ludzie? (; To w sumie to samo, zwykła skóra, tyle tylko, że na szczurzym ogonie wygląda nieco inaczej, układa się w łuski.
Taka buszująca dżdżownica według mnie >:D Dobrze wogl zanim będę miała szczura/y to na początku muszę oswoić się ze śmiercią chomika. [*] :-[ Więc nie martwcie się postaram się jak już - to kupić 2 szczurki, będe musiała z jakiejś hodowli bo w żadnym zoologicznym w Gdyni mówią - My tu nie prowadzimy sprzedaży SZCZURÓW ! ;)
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Jak oswoić się z ogonem ? ;d

Post autor: awesomer »

Zastanów się. Co może być takiego strasznego w ogonku szczura? Mięciutki z zimką końcówką a na dodatek piękny. ;)
Zastanów się nad tym czy chcesz mieć wgl szczura. :P
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”